Dnes Středa - jasno 26°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 28. 7. 2021
Svátek má Viktor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zástupci koalice i opozice vyzvali v otevřeném dopise Pražany k ohleduplnosti kvůli covidu
Ilustrační foto: archiv

Zástupci koalice i opozice vyzvali v otevřeném dopise Pražany k ohleduplnosti kvůli covidu

Představitelé hlavního města vyzvali Pražany, aby se chovali ohleduplně a dodržovali nařízení proti šíření nemoci covid-19. Situace je podle politiků je nejvážnější za celou dobu pandemie. Za kritickou označili situaci v pražských nemocnicích. Obyvatelům vyjádřili podporu a poděkovali za to, že se chovají zodpovědně. Vyplývá to z otevřeného dopisu, který podepsali představitelé všech politických klubů v zastupitelstvu, a to koalice i opozice.

Zástupci hlavního města ve svém společném prohlášení Pražanům děkují za dosavadní společný boj s pandemií koronaviru. Zároveň je však i chtějí povzbudit a požádat, aby nadále byli obezřetní, zvažovali každý osobní kontakt s dalšími lidmi a nadále dodržovali potřebná opatření. Právě toto je podle nich totiž spolu s testováním a očkováním jediná cesta ven ze současného stavu. 

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) i předsedové klubů Zastupitelstva hl. m. Prahy Jan Čižinský (Praha Sobě), Jiří Pospíšil (Spojené síly pro Prahu – TOP 09 a STAN), Radomír Nepil (ANO) a Zdeněk Zajíček (ODS) si jsou dle dopisu vědomi toho, že situace je pro řadu obyvatel Prahy dlouhodobě obtížná po stránce zdravotní, psychické nebo finanční. 

Přesto upozorňují na to, že se nyní nacházíme v bodě zlomu, neboť pražským nemocnicím docházejí kapacity lůžek, na nichž se léčí i lidé z jiných regionů. Podle některých předpovědí navíc může dojít v následujících dnech až ke zdvojnásobení nových případů i při zachování současných opatření.

V současné chvíli řeší magistrát především posílení záložních lůžkových kapacit. Město také podpořilo státní hygienickou službu ve zlepšení kvality a kapacity trasování. Navyšuje se kapacita očkovacích center v rámci přípravy na fázi masivního očkování, pracuje se na tom, aby byly k dispozici kvalitní PCR testy pro co největší počet lidí, a například se pravidelně testují i zaměstnanci kritické infrastruktury v oblasti dopravy a bezpečnosti. 

Také školy jsou v on-line výuce podporovány všemi dostupnými prostředky a město podpořilo v rámci svých možností i zasažené podniky a podnikatele.


Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

Včera ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Klimatický plán: Praha plánuje žádat o zdroje z evropských programů bez asistence vlády

22. července 2021 ve 12:57

Náměstek pražského primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN) věří, že Praha bude moci žádat o finanční zdroje z evropských dotačních programů nezávisle na vládě. Tuto možnost v pátek probíral s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, který českou metropoli...

Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Další články
Nahoru