Dnes Pondělí - zatazeno 11°C
Zítra Úterý - polojasno 14°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zástupci koalice i opozice vyzvali v otevřeném dopise Pražany k ohleduplnosti kvůli covidu
Ilustrační foto: archiv

Zástupci koalice i opozice vyzvali v otevřeném dopise Pražany k ohleduplnosti kvůli covidu

Představitelé hlavního města vyzvali Pražany, aby se chovali ohleduplně a dodržovali nařízení proti šíření nemoci covid-19. Situace je podle politiků je nejvážnější za celou dobu pandemie. Za kritickou označili situaci v pražských nemocnicích. Obyvatelům vyjádřili podporu a poděkovali za to, že se chovají zodpovědně. Vyplývá to z otevřeného dopisu, který podepsali představitelé všech politických klubů v zastupitelstvu, a to koalice i opozice.

Zástupci hlavního města ve svém společném prohlášení Pražanům děkují za dosavadní společný boj s pandemií koronaviru. Zároveň je však i chtějí povzbudit a požádat, aby nadále byli obezřetní, zvažovali každý osobní kontakt s dalšími lidmi a nadále dodržovali potřebná opatření. Právě toto je podle nich totiž spolu s testováním a očkováním jediná cesta ven ze současného stavu. 

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) i předsedové klubů Zastupitelstva hl. m. Prahy Jan Čižinský (Praha Sobě), Jiří Pospíšil (Spojené síly pro Prahu – TOP 09 a STAN), Radomír Nepil (ANO) a Zdeněk Zajíček (ODS) si jsou dle dopisu vědomi toho, že situace je pro řadu obyvatel Prahy dlouhodobě obtížná po stránce zdravotní, psychické nebo finanční. 

Přesto upozorňují na to, že se nyní nacházíme v bodě zlomu, neboť pražským nemocnicím docházejí kapacity lůžek, na nichž se léčí i lidé z jiných regionů. Podle některých předpovědí navíc může dojít v následujících dnech až ke zdvojnásobení nových případů i při zachování současných opatření.

V současné chvíli řeší magistrát především posílení záložních lůžkových kapacit. Město také podpořilo státní hygienickou službu ve zlepšení kvality a kapacity trasování. Navyšuje se kapacita očkovacích center v rámci přípravy na fázi masivního očkování, pracuje se na tom, aby byly k dispozici kvalitní PCR testy pro co největší počet lidí, a například se pravidelně testují i zaměstnanci kritické infrastruktury v oblasti dopravy a bezpečnosti. 

Také školy jsou v on-line výuce podporovány všemi dostupnými prostředky a město podpořilo v rámci svých možností i zasažené podniky a podnikatele.


Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

17. dubna 2021 v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Další články
Nahoru