Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Náměstek primátora: I za tuto ubohost musíme Zemana sundat z Hradu a dostat před soud pro velezradu
Náměstek primátora Petr Hlubuček. Foto: Jan Puci

Náměstek primátora: I za tuto ubohost musíme Zemana sundat z Hradu a dostat před soud pro velezradu

Svým vyjádřením v nedělní Partii na Primě o sexuálních menšinách prezident Miloš Zeman vybudil řadu lidí k reakcím, dokonce i ty, kteří se k celostátní politice normálně nevyjadřují. Například náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), který ostrými slovy na adresu hlavy státu nešetřil.

Zeman se v pravidelném pořadu komerční televize vyjádřil k menšinám v návaznosti na debatu ohledně kontroverzního zákona, který schválil maďarský parlament. Zákon zakazuje šíření obsahu zobrazujícího homosexualitu mezi dětmi. 

„Dneska jsem nebyl moc urážlivý. Dovedu pochopit homosexuály, lesbičky. Koho ale vůbec nechápu, tak jsou transgender lidé. Jestliže si necháte přeoperovat pohlaví, tak se dopouštíte trestného činu sebepoškozování. Tito lidé jsou mně opravdu bytostně odporní,” řekl Zeman. 

Podle primátora Hlubučka, který se loni i předloni zúčastnil v srpnu společně s dalšími členy vedení Prahy a s představiteli festivalu Prague Pride vyvěšení duhové vlajky na budovu Nové radnice, což vyjadřovalo podporu LGBT komunitě, jsou Zemanovy výroky ubohé. 

„Doufám, že ho naše koalice po volbách sundá z Hradu a dostane před soud pro velezradu,“ uvedl náměstek. Měl na mysli koalici Pirátů a STAN, která je v průzkumech jedním z favoritů říjnových voleb. 

Anketa

Považujete Zemanovy výroky o transgender lidech za ubohé?

46.3%
(46.3%)
53.7%
(53.7%)

„Miloš Zeman svým útokem na translidi akorát účelově odvádí pozornost od skutečných problémů této země, kterých nejvíce způsobil právě jeho volební favorit a ekonomický migrant Andrej Babiš – astronomické zadlužení republiky, nezvládnutí pandemie covid-19, tisíce mrtvých, miliardové podvody při nákupu zdravotních pomůcek, likvidace živnostníků a mnohé další,“ sdělil Hlubuček. 

„Jsem přesvědčen, že Zeman dělá vše proto, aby Nejedlého parta dostala možnost sebrat desítky miliard při dostavbě Dukovan a dalších zakázkách. Aby to zakryl, vybral si teď translidi, příště to ale může být kdokoliv jiný. Je čas tohle ukončit,“ dodal.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček  ještě v neděli napsal na twitter: „LGBT ideologie nemá nic společného s laskavým přijímáním odlišností. V západních zemích reálně vede ke kriminalizaci názorů, náboženského přesvědčení nebo k zákazům uvádět v úředních dokumentech ,otec´ a ,matka´. Civilizace je založena na lidskosti, ne na sexualitě a genderu," sdělil. 


Autor: Karel Netolický

Pražská ODS navrhne zřízení nové funkce koordinátora dopravních staveb a uzavírek

30. srpna 2021 v 16:00

Pražská ODS kritizuje údajnou nekoordinovanost dopravních uzavírek v hlavním městě. Navrhne proto na jednání pražského zastupitelstva zřízení koordinátora, který bude mít za úkol zlepšit plánování dopravních staveb a uzavírek a zprůjezdnit Prahu. Opoziční strana to uvedla v tiskovém prohlášení....

Další články
Nahoru