Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Náměstek primátora: I za tuto ubohost musíme Zemana sundat z Hradu a dostat před soud pro velezradu
Náměstek primátora Petr Hlubuček. Foto: Jan Puci

Náměstek primátora: I za tuto ubohost musíme Zemana sundat z Hradu a dostat před soud pro velezradu

Svým vyjádřením v nedělní Partii na Primě o sexuálních menšinách prezident Miloš Zeman vybudil řadu lidí k reakcím, dokonce i ty, kteří se k celostátní politice normálně nevyjadřují. Například náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), který ostrými slovy na adresu hlavy státu nešetřil.

Zeman se v pravidelném pořadu komerční televize vyjádřil k menšinám v návaznosti na debatu ohledně kontroverzního zákona, který schválil maďarský parlament. Zákon zakazuje šíření obsahu zobrazujícího homosexualitu mezi dětmi. 

„Dneska jsem nebyl moc urážlivý. Dovedu pochopit homosexuály, lesbičky. Koho ale vůbec nechápu, tak jsou transgender lidé. Jestliže si necháte přeoperovat pohlaví, tak se dopouštíte trestného činu sebepoškozování. Tito lidé jsou mně opravdu bytostně odporní,” řekl Zeman. 

Podle primátora Hlubučka, který se loni i předloni zúčastnil v srpnu společně s dalšími členy vedení Prahy a s představiteli festivalu Prague Pride vyvěšení duhové vlajky na budovu Nové radnice, což vyjadřovalo podporu LGBT komunitě, jsou Zemanovy výroky ubohé. 

„Doufám, že ho naše koalice po volbách sundá z Hradu a dostane před soud pro velezradu,“ uvedl náměstek. Měl na mysli koalici Pirátů a STAN, která je v průzkumech jedním z favoritů říjnových voleb. 

Anketa

Považujete Zemanovy výroky o transgender lidech za ubohé?

46.4%
(46.4%)
53.6%
(53.6%)

„Miloš Zeman svým útokem na translidi akorát účelově odvádí pozornost od skutečných problémů této země, kterých nejvíce způsobil právě jeho volební favorit a ekonomický migrant Andrej Babiš – astronomické zadlužení republiky, nezvládnutí pandemie covid-19, tisíce mrtvých, miliardové podvody při nákupu zdravotních pomůcek, likvidace živnostníků a mnohé další,“ sdělil Hlubuček. 

„Jsem přesvědčen, že Zeman dělá vše proto, aby Nejedlého parta dostala možnost sebrat desítky miliard při dostavbě Dukovan a dalších zakázkách. Aby to zakryl, vybral si teď translidi, příště to ale může být kdokoliv jiný. Je čas tohle ukončit,“ dodal.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček  ještě v neděli napsal na twitter: „LGBT ideologie nemá nic společného s laskavým přijímáním odlišností. V západních zemích reálně vede ke kriminalizaci názorů, náboženského přesvědčení nebo k zákazům uvádět v úředních dokumentech ,otec´ a ,matka´. Civilizace je založena na lidskosti, ne na sexualitě a genderu," sdělil. 


Autor: Karel Netolický

Svobodní: Zrušte úřad ministra Dvořáka

8. února 2024 v 17:23

Vyzýváme premiéra České republiky, aby odvolal ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka za jeho urážlivé výroky k českým občanům i české koruně. Považujeme za správné jeho post dále nikým neobsazovat a v rámci úspor se pokusit ušetřit také nějaké peníze na provozu vlády, která má aktuálně...

Dokáže Evropa přestat kouřit? Švédsko je důkazem toho, že to jde

7. února 2024 v 06:41

Evropská unie si vytyčila cíl, že do roku 2040 bude klasické cigarety kouřit méně než 5 % populace. Vzhledem k tomu, že podle dat Eurostatu z roku 2019 bylo toto číslo reálně v celoevropském průměru takřka čtyřnásobné, může se to jevit jako možná až příliš ambiciózní cíl, nicméně Švédsko je...

Povede omezení odpočtu DPH ke zpomalení českého trhu s auty a větší frustraci podnikatelů?

15. ledna 2024 v 10:55

Nový konsolidační balíček zahrnuje od 1. 1. 2024 mimo jiné i omezení odpočtu DPH na osobní automobil na první dva miliony korun z ceny vozu. Statistiky ukazují, že prodej luxusních vozů tvoří pouze zlomek celkového objemu trhu. Schválené opatření může vést ke zpomalení českého trhu s auty a...

Rektoři budou jednat o opatřeních ke zvyšování bezpečnosti na vysokých školách

28. prosince 2023 v 10:00

Předsednictvo České konference rektorů vyjadřuje své hluboké poděkování všem, kdo projevili a stále projevují podporu studentům a zaměstnancům Univerzity Karlovy, zvláště pak Filozofické fakultě.

Česká konference rektorů (ČKR) vydala prohlášení k tragické události

22. prosince 2023 v 09:43

„Česká konference rektorů je silně otřesena strašlivou tragédií, která se ve čtvrtek odehrála na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Tento čin je v naší zemi naprosto bezprecedentní. S hlubokým zármutkem vyjadřujeme upřímnou soustrast a účast rodinám, kamarádům i spolužákům obětí a...

Budoucnost asistentů pedagogů. Skutečně jsou pro výuku postradatelní?

8. listopadu 2023 v 11:48

Je pro naši vládu školství prioritou, nebo není? Nemohu se zbavit dojmu, že vzdělání našich dětí je poslední dobou házeno přes palubu. Jak jinak si vysvětlit návrh ministerstva školství, podle kterého by asistenti pedagogů byli do škol „přidělováni“ na základě několika parametrů, namísto podle...

Valovič: Občané i zaměstnanci Prahy 10 si zaslouží důstojné prostory

1. října 2023 v 19:33

Počátkem posledního říjnového týdne se konal jeden z pomyslných křtů nové radniční budovy ve Vinohradské 3218/169. Vůbec poprvé zde zasedalo zastupitelstvo městské části Praha 10. Jsem rád, že Desítka nově disponuje reprezentativními a moderními prostory i pro tyto...

Vítáme nová pravidla pro sdílené koloběžky, tvrdí Bolt

6. září 2023 ve 22:32

Radnice Prahy 1 se dohodla s provozovateli služeb mikromobility na lepších pravidlech provozu sdílených koloběžek na svém území.

Nemůžeme míchat politiku a technologie, čílí se ministr

30. června 2023 v 07:41

Vyjádření Evropské komise z minulého týdne, ve kterém její představitelé označili čínské technologické firmy Huawei a ZTE za vysoce rizikové dodavatele, stále rezonuje evropským veřejným prostorem. Proti pokusu neformálně členským zemím nakázat, aby při budování 5G sítí přestaly využívat služeb...

Komentář: Nelegální hazard státní ani obecní pokladnu nenaplní

23. června 2023 ve 20:22

Podnikání v herním průmyslu se opět dostalo do zájmu ministerstva financí, které nutně potřebuje zajistit dodatečné příjmy do státního rozpočtu. Stát tak hledá cesty, jak mimo jiné zvýšit výnos daně od provozovatelů hazardních her. Na druhé straně ale část místních politiků a aktivistů usiluje...

Dobeš: Praha 3 nesouhlasí s rušením poboček České pošty

2. dubna 2023 ve 13:30

Rušení pěti ze šesti poboček Česká pošta u nás na Trojce mi v pátek zrušilo celodenní program a z radnice jsem neplánovaně vyrazil rovnou do Sněmovny. Zde k tomu probíhal seminář za účasti ministra vnitra Vít Rakušan i ředitele ČP Miroslava Štěpána.

Názor: Nulová tolerance je hodnotově i ekonomicky špatně, míní Portlík

19. března 2023 ve 14:37

Dlouholetý starosta Prahy 9 a pražský zastupitel Tomáš Portlík (ODS) patří mezi nejhlasitější kritiky myšlenky plošných, absolutních zákazů legálního podnikání, pokud provozovatele dodržují přísné zákonné podmínky.  

Další články
Nahoru