Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Náměstek primátora: I za tuto ubohost musíme Zemana sundat z Hradu a dostat před soud pro velezradu
Náměstek primátora Petr Hlubuček. Foto: Jan Puci

Náměstek primátora: I za tuto ubohost musíme Zemana sundat z Hradu a dostat před soud pro velezradu

Svým vyjádřením v nedělní Partii na Primě o sexuálních menšinách prezident Miloš Zeman vybudil řadu lidí k reakcím, dokonce i ty, kteří se k celostátní politice normálně nevyjadřují. Například náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), který ostrými slovy na adresu hlavy státu nešetřil.

Zeman se v pravidelném pořadu komerční televize vyjádřil k menšinám v návaznosti na debatu ohledně kontroverzního zákona, který schválil maďarský parlament. Zákon zakazuje šíření obsahu zobrazujícího homosexualitu mezi dětmi. 

„Dneska jsem nebyl moc urážlivý. Dovedu pochopit homosexuály, lesbičky. Koho ale vůbec nechápu, tak jsou transgender lidé. Jestliže si necháte přeoperovat pohlaví, tak se dopouštíte trestného činu sebepoškozování. Tito lidé jsou mně opravdu bytostně odporní,” řekl Zeman. 

Podle primátora Hlubučka, který se loni i předloni zúčastnil v srpnu společně s dalšími členy vedení Prahy a s představiteli festivalu Prague Pride vyvěšení duhové vlajky na budovu Nové radnice, což vyjadřovalo podporu LGBT komunitě, jsou Zemanovy výroky ubohé. 

„Doufám, že ho naše koalice po volbách sundá z Hradu a dostane před soud pro velezradu,“ uvedl náměstek. Měl na mysli koalici Pirátů a STAN, která je v průzkumech jedním z favoritů říjnových voleb. 

Anketa

Považujete Zemanovy výroky o transgender lidech za ubohé?

46.4%
(46.4%)
53.6%
(53.6%)

„Miloš Zeman svým útokem na translidi akorát účelově odvádí pozornost od skutečných problémů této země, kterých nejvíce způsobil právě jeho volební favorit a ekonomický migrant Andrej Babiš – astronomické zadlužení republiky, nezvládnutí pandemie covid-19, tisíce mrtvých, miliardové podvody při nákupu zdravotních pomůcek, likvidace živnostníků a mnohé další,“ sdělil Hlubuček. 

„Jsem přesvědčen, že Zeman dělá vše proto, aby Nejedlého parta dostala možnost sebrat desítky miliard při dostavbě Dukovan a dalších zakázkách. Aby to zakryl, vybral si teď translidi, příště to ale může být kdokoliv jiný. Je čas tohle ukončit,“ dodal.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček  ještě v neděli napsal na twitter: „LGBT ideologie nemá nic společného s laskavým přijímáním odlišností. V západních zemích reálně vede ke kriminalizaci názorů, náboženského přesvědčení nebo k zákazům uvádět v úředních dokumentech ,otec´ a ,matka´. Civilizace je založena na lidskosti, ne na sexualitě a genderu," sdělil. 


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru