Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zastávka Husinecká se nově jmenuje Viktoria Žižkov
Ze slavnostního zprovoznění zastávky. Foto: P3

Zastávka Husinecká se nově jmenuje Viktoria Žižkov

Tramvajová zastávka u fotbalového stadionu na Žižkově se už nejmenuje Husinecká, ale Viktoria Žižkov. Nově je u ní také stejnojmenná zastávka autobusů, která vznikla po prodloužení linky 101.

Fanoušci fotbalu v Praze 3 mají nový orientační bod. V uplynulých dnech byla slavnostně odhalena zastávka MHD Viktoria Žižkov. 

Zastávky Viktoria Žižkov jsou hned dvě. Autobusová a tramvajová. Autobusová vznikla nově v rámci prodloužení linky 101 a tramvajová přejmenováním stávající zastávky Husinecká.

„Důvodem je snaha pojmenovávat konečné zastávky podle katastrálních území, čtvrtí nebo právě po místních názvech široce známých v celé Praze,“ uvedl místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut (Zelení).

Tramvajová zastávka a nová konečná zastávka autobusu Viktoria Žižkov budou tvořit jeden dopravní uzel Pražské integrované dopravy s přímou přestupní vazbou mezi tramvají a autobusem.

Od začátku prosince jezdí autobusy číslo 101 z Vršovic přes Vinohrady na zastávku Viktoria Žižkov, kde mají konečnou. Dosud jezdily pouze mezi zastávkami Tolstého a Zentiva.

V Praze jsou již po fotbalových klubech pojmenovány zastávky Sparta, Slavia, Bohemians a Juliska.


Autor: red

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru