Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Zastavil ho až varovný výstřel

Policisté z místního oddělení Jarov si ve středu večer všimli v ulici Na Balkáně v Praze 3 auta Seat, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se za vozidlem otočili, spatřil je řidič ve zpětném zrcátku, sešlápl plyn a začal ujíždět vysokou rychlostí.

Během pronásledování řidič nedbal výzev k zastavení, nerespektoval dopravní značení, najížděl na chodníky a ujížděl po tramvajovém páse. Ulicí U Kněžské louky projel řidič v protisměru, kde se málem střetl s projíždějícím vozidlem. Poté podezřelý nezvládl řízení a naboural do jednoho ze zaparkovaných vozů.

Tím však pronásledování neskončilo. Řidič vystoupil z vozidla a začal před policisty utíkat do ulice Nad Lukami. Během pronásledování podezřelého jeden z policistů použil varovný výstřel do bezpečného prostoru. Toho se prchající zalekl a policisté ho za užití donucovacích prostředků zadrželi.

Lustrací bylo zjištěno, že muž má platný zákaz řízení a byl několikrát řešen za majetkovou trestnou činnost. Policisté u něj provedli test na drogy, který byl pozitivní.

Sedmadvacetiletý zadržený skončil na policejní stanici a je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
Autor: TZ, red

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru