dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - polojasno
5°C
Advent v Praze

Zastavení ve vánočním čase v Botanické zahradě

Ve skleníku Botanické zahrady Na Slupi najdete každoročně vánoční dekorace připomínajícími doby našich babiček. Letos se můžete těšit na pohádkové postavičky, skřítky a hračky.

Výstava Zastavení ve vánočním čase ve Výstavním skleníku Přírodovědecké fakulty UK v ulici Na Slupi 16 potrvá do 3. ledna, otevřeno je denně od 10 do 17 hodin.

K vidění je tu více než 3000 exponátů od šedesáti výrobců, několika muzeí a galerií, ale také výtvory pocházející z pohádkové chalupy na Šumavě.
Zajímavá je sbírka vodníků, z nichž někteří jsou ztvárněni v životní velikosti. Vystaveny jsou také betlémy zhotovené z nejrůznějších materiálů a sbírka krojovaných panenek z Galerie kraslic v Libotenicích.

Výstavu doplňují informační texty s akcentem na drátenické řemeslo. Pořadatelé věnovali pozornost vesničkám, městečkům, chaloupkám a kostelíčkům, trhům a životu v nich. 


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Další články
Nahoru