Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zastavení stíhání v případu pádu zdi, při němž zemřel člověk, je pravomocné
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Zastavení stíhání v případu pádu zdi, při němž zemřel člověk, je pravomocné

Zastavení stíhání sedmi lidí, kteří spoluvlastnili objekt, jehož část se zřítila v dubnu 2018 v pražské ulici Na Neklance, je pravomocné. ČTK to zjistila ze soudní databáze. Sutiny zdi zavalily dvaačtyřicetiletého muže, který na následky zranění zemřel. Vlastníci objektu poté čelili obžalobě z obecného ohrožení z nedbalosti, za které jim hrozilo až osmileté vězení.

O zastavení stíhání rozhodl loni v prosinci Obvodní soud pro Prahu 5. Schválil narovnání mezi obžalovanými a poškozenými, jimž spoluvlastníci nemovitosti zaplatili dohromady přes tři miliony korun.

Dalších 490 000 poskytli na peněžitou pomoc obětem trestné činnosti, museli také prohlásit, že skutek spáchali. Státní zástupce i obžalovaní se práva na stížnost vzdali po vyhlášení rozhodnutí, odvolání nyní nepodali ani poškození. Usnesení je tak pravomocné.

V případu bylo původně obžalováno osm lidí, řízení proti jednomu z nich ale bylo už dříve vyloučeno k samostatnému projednání a následně zastaveno. Státní zástupce tvrdil, že vlastníci – Jiří, Miroslav a Zdeněk Prokopovi, Jan, Jiří a Tomáš Prouzovi, Jana Srbová a Vít Fortelka – objekt dlouhodobě zanedbávali a nevykonávali dostatečnou údržbu. Zeď spadla zřejmě kvůli silnějšímu poryvu větru.

Obvodní soud spoluvlastníky nejprve potrestal podmínkami, rozsudek však zrušil odvolací soud. Skupina původně vinu odmítala. U soudu v prosinci vlastníci uvedli, že činu litují a že o své nemovitosti nyní pečují tak, aby se nic podobného stát nemohlo. Poškození pak podle advokáta vlastníků objektu Leoše Lejska přijali omluvy a částky, které jim jeho klienti dali.


Autor: ČTK

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Včera v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

16. srpna 2022 ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru