Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zastavení stíhání v případu pádu zdi, při němž zemřel člověk, je pravomocné
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Zastavení stíhání v případu pádu zdi, při němž zemřel člověk, je pravomocné

Zastavení stíhání sedmi lidí, kteří spoluvlastnili objekt, jehož část se zřítila v dubnu 2018 v pražské ulici Na Neklance, je pravomocné. ČTK to zjistila ze soudní databáze. Sutiny zdi zavalily dvaačtyřicetiletého muže, který na následky zranění zemřel. Vlastníci objektu poté čelili obžalobě z obecného ohrožení z nedbalosti, za které jim hrozilo až osmileté vězení.

O zastavení stíhání rozhodl loni v prosinci Obvodní soud pro Prahu 5. Schválil narovnání mezi obžalovanými a poškozenými, jimž spoluvlastníci nemovitosti zaplatili dohromady přes tři miliony korun.

Dalších 490 000 poskytli na peněžitou pomoc obětem trestné činnosti, museli také prohlásit, že skutek spáchali. Státní zástupce i obžalovaní se práva na stížnost vzdali po vyhlášení rozhodnutí, odvolání nyní nepodali ani poškození. Usnesení je tak pravomocné.

V případu bylo původně obžalováno osm lidí, řízení proti jednomu z nich ale bylo už dříve vyloučeno k samostatnému projednání a následně zastaveno. Státní zástupce tvrdil, že vlastníci – Jiří, Miroslav a Zdeněk Prokopovi, Jan, Jiří a Tomáš Prouzovi, Jana Srbová a Vít Fortelka – objekt dlouhodobě zanedbávali a nevykonávali dostatečnou údržbu. Zeď spadla zřejmě kvůli silnějšímu poryvu větru.

Obvodní soud spoluvlastníky nejprve potrestal podmínkami, rozsudek však zrušil odvolací soud. Skupina původně vinu odmítala. U soudu v prosinci vlastníci uvedli, že činu litují a že o své nemovitosti nyní pečují tak, aby se nic podobného stát nemohlo. Poškození pak podle advokáta vlastníků objektu Leoše Lejska přijali omluvy a částky, které jim jeho klienti dali.


Autor: ČTK

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru