Dnes Středa - skorojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zastavení stíhání v případu pádu zdi, při němž zemřel člověk, je pravomocné
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Zastavení stíhání v případu pádu zdi, při němž zemřel člověk, je pravomocné

Zastavení stíhání sedmi lidí, kteří spoluvlastnili objekt, jehož část se zřítila v dubnu 2018 v pražské ulici Na Neklance, je pravomocné. ČTK to zjistila ze soudní databáze. Sutiny zdi zavalily dvaačtyřicetiletého muže, který na následky zranění zemřel. Vlastníci objektu poté čelili obžalobě z obecného ohrožení z nedbalosti, za které jim hrozilo až osmileté vězení.

O zastavení stíhání rozhodl loni v prosinci Obvodní soud pro Prahu 5. Schválil narovnání mezi obžalovanými a poškozenými, jimž spoluvlastníci nemovitosti zaplatili dohromady přes tři miliony korun.

Dalších 490 000 poskytli na peněžitou pomoc obětem trestné činnosti, museli také prohlásit, že skutek spáchali. Státní zástupce i obžalovaní se práva na stížnost vzdali po vyhlášení rozhodnutí, odvolání nyní nepodali ani poškození. Usnesení je tak pravomocné.

V případu bylo původně obžalováno osm lidí, řízení proti jednomu z nich ale bylo už dříve vyloučeno k samostatnému projednání a následně zastaveno. Státní zástupce tvrdil, že vlastníci – Jiří, Miroslav a Zdeněk Prokopovi, Jan, Jiří a Tomáš Prouzovi, Jana Srbová a Vít Fortelka – objekt dlouhodobě zanedbávali a nevykonávali dostatečnou údržbu. Zeď spadla zřejmě kvůli silnějšímu poryvu větru.

Obvodní soud spoluvlastníky nejprve potrestal podmínkami, rozsudek však zrušil odvolací soud. Skupina původně vinu odmítala. U soudu v prosinci vlastníci uvedli, že činu litují a že o své nemovitosti nyní pečují tak, aby se nic podobného stát nemohlo. Poškození pak podle advokáta vlastníků objektu Leoše Lejska přijali omluvy a částky, které jim jeho klienti dali.


Autor: ČTK

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru