Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zastavení dotací pro Česko je kvůli jednomu datu reálné, podle europoslance za to může Babiš
Kdo se bude smát naposled? Jestli má premiér Andrej Babiš skutečně pod čepicí, tak i z dotačních nepříjemností nakonec pro sebe získá politické body. Foto: Jan Puci

Zastavení dotací pro Česko je kvůli jednomu datu reálné, podle europoslance za to může Babiš

Kvůli premiérovi Andreji Babišovi z hnutí ANO hrozí Česku zastavení veškerých evropských dotací. Tvrdí to europoslanec Mikuláš Peksa, podle kterého to může nastat poté, co se české úřady nestihnou do zítra vyjádřit k tomu, jak zlepšily kontrolu střetu zájmů při rozdělování eurodotací.  

Už ve středu 22. září ministerstvu pro místní rozvoj vyprší lhůta pro zaslání dopisu, kde se má mimo jiné vyjádřit i k prověřování dvanácti projektů dceřiných firem Agrofertu. Česko chtělo termín posunout, to ale Evropská komise nakonec neumožnila.

„Jsem rád, že si Komise stojí za svým. Umělým protahováním ničeho nedosáhneme. Důvody pro odklad žádné nevidím, snad jenom fakt, se blíží volby a Andrej Babiš nechce, aby se opět pralo jeho špinavé prádlo veřejně,” sděluje Peksa, který byl do Evropského parlamentu zvolen z kandidátky České pirátské strany.

„Podle průzkumu čtyři z pěti Evropanů požadují, aby evropské dotace neproudily do zemí, kde bují korupce. Česká vláda musí vytvořit fungující nástroje pro předcházení střetu zájmů, aby zajistila, že Česko nebude jednou z nich,“ pokračuje Peksa.

V opačném případě podle něj můžeme čekat, že každého z nás bude premiérovo porušování zákonů stát až nepříjemně velké množství peněz.

„Kvůli Andreji Babišovi hrozí, že přijdeme o evropské peníze. Český premiér nás okrádá o budoucnost,” dodává europoslanec.


Autor: Karel Netolický

Pražská ODS navrhne zřízení nové funkce koordinátora dopravních staveb a uzavírek

30. srpna 2021 v 16:00

Pražská ODS kritizuje údajnou nekoordinovanost dopravních uzavírek v hlavním městě. Navrhne proto na jednání pražského zastupitelstva zřízení koordinátora, který bude mít za úkol zlepšit plánování dopravních staveb a uzavírek a zprůjezdnit Prahu. Opoziční strana to uvedla v tiskovém prohlášení....

Další články
Nahoru