dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Zaspala Praha 6? Radnice poslala lidem SMS o závadné vodě pozdě, tvrdí poskytovatel služby
Ilustrační foto: freeimages

Zaspala Praha 6? Radnice poslala lidem SMS o závadné vodě pozdě, tvrdí poskytovatel služby

Praha 6 v neděli neposlala lidem informační SMS, první šly až v pondělí, tvrdí firma Konzulta, která službu radnici poskytuje. Lidé politiky kritizují, že jim informace o znečištěné vodě, která působila střevní potíže, předali pozdě.

„Služba SMS InfoKanál, kterou radnice Prahy 6 pro rychlou komunikaci s občany využívá, byla v neděli 24. května plně funkční. Neprobíhala žádná údržba a nedošlo ani k jejímu selhání. Během neděle službu využilo několik měst a obcí k informování svých občanů a vše proběhlo bez problémů,“ říká Jana Mertová, ředitelka divize SMS InfoKanál ve společnosti Konzulta Brno, a. s.

Brání se tak nařčení starosty Jana Koláře (TOP 09), který médiím řekl, že infokanál nebyl funkční. Podle informačního systému služby SMS InfoKanál se radnice Prahy 6 v neděli nepokusila rozeslat svým občanům žádnou varovnou SMS zprávu. První esemeska odešla až v pondělí ve 14:46 hodin.

Radnice posílá sms občanům, kteří se do systému přihlásí, od roku 2003. Odebírá je asi 1850 lidí, od neděle se přihlásilo kolem 120 dalších.

Služba SMS InfoKanál nepomáhá jen v krizových situacích, jako jsou povodně, vichřice nebo závady na vodovodech či kanalizacích. Své uplatnění nachází také při rozesílání aktualit, které informují občany například o uzavírkách komunikací, odstávkách dodávky energií nebo o přistavených kontejnerech na odpad. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru