Dnes Neděle - oblacno -3°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Politika

Zasedání zastupitelstva Prahy 3 se neuskuteční tradičně na radnici, ale v hotelu Olšanka

Již 11. zasedání zastupitelů Prahy 3 v tomto volebním období se uskuteční v úterý 26. května od 15 hodin. Ne však v budově radnice na Havlíčkově náměstí, jak bývá zvykem, ale v nedalekém hotelu Olšanka v Táboritské ulici.

Zdejší sál totiž umožňuje dodržení rozestupů a dalších hygienických opatření. Je zde vyhrazeno 52 míst k sezení pro veřejnost, ozvučeno bude i předsálí. Úřad městské části Praha 3 vyšel vstříc signatářům petice k privatizaci městských bytů, v jejímž důsledku se předpokládá vyšší účast.

Prostor pro diskusi k tomuto tématu je stanoven na 19. hodinu. Program jednání je zde.

Třetím bodem v navrženém programu jsou změny v obsazení rady městské části. Koaliční Piráti budou chtít odvolat svou radní Janu Belecovou, kterou už vyloučili ze zastupitelského klubu na základě vnitřních sporů. Z vedení Prahy 3 z osobních důvodů odchází také radní Pavel Dobeš (za STAN). Více jsme o tom informovali zde:


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Poslední letošní jednání pražských zastupitelů lze sledovat online

16. prosince 2020 ve 22:23

Nadcházející 22. zasedání Zastupitelstva hl. m Prahy ve čtvrtek 17. prosince se uskuteční opět v upraveném režimu, aby byla dodržena aktuální mimořádná opatření. Zasedání se koná ve Velkém jednacím sále v budově Nové radnice na Mariánském náměstí, začíná v 8:30 hodin a je veřejné. Magistrát...

Další články
Nahoru