dnes
Sobota - polojasno
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - oblacno
22°C
Zase ta Sokolovská. Při srážce tramvaje s autem se zranili tři lidé
Ulice byla v místě nehody při zásahu složek záchranného integrovaného systému uzavřena. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Zase ta Sokolovská. Při srážce tramvaje s autem se zranili tři lidé

Krátce před 17. hodinou se dnes v ulici Sokolovská srazila před divadlem Gong tramvaj s osobním autem. Tři lidé cestující v bílém seatu byli zraněni.

K nehodě došlo podle údajů pražského dopravního podniku v 16:58. Moderní souprava ForCity se srazila s autem, které odbočovalo přes tramvajový pás. Silný náraz auto dostalo do jeho levé strany.

Hasiči vyprostili jednu zaklíněnou osobu a předali ji záchranářům. „Celkem se u nehody zranili tři lidé. Hasiči zajistili nehodu proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Zásah blokoval provoz tramvají až do 18:03. Zastaven byl provoz linek 14 a 16, kvůli neprůjezdnosti místa nemohla být zavedena náhradní autobusová doprava. Cestující mohli využít souběžnou linku B.

Srážky tramvají s auty nejsou v Praze nijak výjimečné. Na konci dubna se zranili čtyři muži jedoucí v osobním autě. Řidič měl poraněnou ruku, nohu a hrudník, spolucestující měli shodně poranění hlavy.

Ještě hůře dopadl řidič, který se na konci prvního květnového dne při jízdě autem srazil s tramvají v Karlíně, také na ulici Sokolovská. Při nehodě narazil do blízkého domu. S mnohačetnými zraněními skončil v nemocnici. Tramvaj vykolejila, cestujícím se nic nestalo.   


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

9. července 2020 v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

9. července 2020 v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru