dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
31°C
Zase ta Sokolovská. Při srážce tramvaje s autem se zranili tři lidé
Ulice byla v místě nehody při zásahu složek záchranného integrovaného systému uzavřena. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Zase ta Sokolovská. Při srážce tramvaje s autem se zranili tři lidé

Krátce před 17. hodinou se dnes v ulici Sokolovská srazila před divadlem Gong tramvaj s osobním autem. Tři lidé cestující v bílém seatu byli zraněni.

K nehodě došlo podle údajů pražského dopravního podniku v 16:58. Moderní souprava ForCity se srazila s autem, které odbočovalo přes tramvajový pás. Silný náraz auto dostalo do jeho levé strany.

Hasiči vyprostili jednu zaklíněnou osobu a předali ji záchranářům. „Celkem se u nehody zranili tři lidé. Hasiči zajistili nehodu proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Zásah blokoval provoz tramvají až do 18:03. Zastaven byl provoz linek 14 a 16, kvůli neprůjezdnosti místa nemohla být zavedena náhradní autobusová doprava. Cestující mohli využít souběžnou linku B.

Srážky tramvají s auty nejsou v Praze nijak výjimečné. Na konci dubna se zranili čtyři muži jedoucí v osobním autě. Řidič měl poraněnou ruku, nohu a hrudník, spolucestující měli shodně poranění hlavy.

Ještě hůře dopadl řidič, který se na konci prvního květnového dne při jízdě autem srazil s tramvají v Karlíně, také na ulici Sokolovská. Při nehodě narazil do blízkého domu. S mnohačetnými zraněními skončil v nemocnici. Tramvaj vykolejila, cestujícím se nic nestalo.   


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Další články
Nahoru