dnes
Sobota - oblacno
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Zasahovali u simulované srážky stíhačky s dopravním letounem na letišti
Hašení požáru dvou letadel. Foto: archiv

Zasahovali u simulované srážky stíhačky s dopravním letounem na letišti

Během pojíždění cvičného proudového letounu L-59 po ranveji vodochodského letiště došlo ke srážce s jiným letounem připraveným k odletu. O křídlo Super Albatrosu se zachytil dopravní letoun Aero 270. Po srážce došlo k úniku paliva, které se vznítilo od proudového motoru. Vzniklý požár uhasili hasiči letištního záchranného sboru. Jednalo se o havarijní cvičení podle předem stanoveného scénáře, které mělo za cíl prověřit připravenost složek Integrovaného záchranného systému na krizové situace.

V době simulované srážky seděli v každém z letounů dva piloti. Celou situaci sledoval z letištní věže řídící letového provozu, jenž okamžitě aktivoval nouzové postupy. Hasičský záchranný sbor AERA Vodochody AEROSPACE hned po přijetí oznámení vyrazil k nehodě a zároveň aktivoval ostatní složky integrovaného záchranného systému, jejichž je součástí, bezpečnostní agenturu letiště a svolal řídící štáb.

„Cílem havarijního cvičení bylo prověřit spolupráci složek Integrovaného záchranného systému s personálem letiště při zdolávání mimořádných situací a zjistit funkčnost krizového plánování útvarů letiště,“ sdělil David Pacola, ředitel útvaru provozu Letiště PRAHA/Vodochody.

Z posádek obou letounů jeden pilot havárii „nepřežil“ a dva utrpěli popáleniny různých stupňů. Zraněným byla poskytnuta první pomoc. Cvičení se účastnili také příslušníci Policie ČR a Městské policie z Odoleny Vody, kteří na místě nehody provedli identifikaci mrtvého a raněných a podíleli se na bezpečném zajištění místa nehody.

Celá akce byla ukončena v okamžiku, kdy byl uhašen požár, ošetřeni všichni ranění a ekologicky odstraněny následky havárie. Letouny zůstaly neporušeny a z havarijního cvičení si neodnesly, stejně jako ostatní účastníci cvičení, žádné následky.

aero-vodochody-havarijni-cviceni-dron-161116-nahled

aero-vodochody-havarijni-cviceni-haseni161116-nahled


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru