dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Zasahovali u simulované srážky stíhačky s dopravním letounem na letišti
Hašení požáru dvou letadel. Foto: archiv

Zasahovali u simulované srážky stíhačky s dopravním letounem na letišti

Během pojíždění cvičného proudového letounu L-59 po ranveji vodochodského letiště došlo ke srážce s jiným letounem připraveným k odletu. O křídlo Super Albatrosu se zachytil dopravní letoun Aero 270. Po srážce došlo k úniku paliva, které se vznítilo od proudového motoru. Vzniklý požár uhasili hasiči letištního záchranného sboru. Jednalo se o havarijní cvičení podle předem stanoveného scénáře, které mělo za cíl prověřit připravenost složek Integrovaného záchranného systému na krizové situace.

V době simulované srážky seděli v každém z letounů dva piloti. Celou situaci sledoval z letištní věže řídící letového provozu, jenž okamžitě aktivoval nouzové postupy. Hasičský záchranný sbor AERA Vodochody AEROSPACE hned po přijetí oznámení vyrazil k nehodě a zároveň aktivoval ostatní složky integrovaného záchranného systému, jejichž je součástí, bezpečnostní agenturu letiště a svolal řídící štáb.

„Cílem havarijního cvičení bylo prověřit spolupráci složek Integrovaného záchranného systému s personálem letiště při zdolávání mimořádných situací a zjistit funkčnost krizového plánování útvarů letiště,“ sdělil David Pacola, ředitel útvaru provozu Letiště PRAHA/Vodochody.

Z posádek obou letounů jeden pilot havárii „nepřežil“ a dva utrpěli popáleniny různých stupňů. Zraněným byla poskytnuta první pomoc. Cvičení se účastnili také příslušníci Policie ČR a Městské policie z Odoleny Vody, kteří na místě nehody provedli identifikaci mrtvého a raněných a podíleli se na bezpečném zajištění místa nehody.

Celá akce byla ukončena v okamžiku, kdy byl uhašen požár, ošetřeni všichni ranění a ekologicky odstraněny následky havárie. Letouny zůstaly neporušeny a z havarijního cvičení si neodnesly, stejně jako ostatní účastníci cvičení, žádné následky.

aero-vodochody-havarijni-cviceni-dron-161116-nahled

aero-vodochody-havarijni-cviceni-haseni161116-nahled


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru