dnes
Sobota - polojasno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
14°C
pozítří
Pondělí - jasno
14°C
Zasahovali u simulované srážky stíhačky s dopravním letounem na letišti
Hašení požáru dvou letadel. Foto: archiv

Zasahovali u simulované srážky stíhačky s dopravním letounem na letišti

Během pojíždění cvičného proudového letounu L-59 po ranveji vodochodského letiště došlo ke srážce s jiným letounem připraveným k odletu. O křídlo Super Albatrosu se zachytil dopravní letoun Aero 270. Po srážce došlo k úniku paliva, které se vznítilo od proudového motoru. Vzniklý požár uhasili hasiči letištního záchranného sboru. Jednalo se o havarijní cvičení podle předem stanoveného scénáře, které mělo za cíl prověřit připravenost složek Integrovaného záchranného systému na krizové situace.

V době simulované srážky seděli v každém z letounů dva piloti. Celou situaci sledoval z letištní věže řídící letového provozu, jenž okamžitě aktivoval nouzové postupy. Hasičský záchranný sbor AERA Vodochody AEROSPACE hned po přijetí oznámení vyrazil k nehodě a zároveň aktivoval ostatní složky integrovaného záchranného systému, jejichž je součástí, bezpečnostní agenturu letiště a svolal řídící štáb.

„Cílem havarijního cvičení bylo prověřit spolupráci složek Integrovaného záchranného systému s personálem letiště při zdolávání mimořádných situací a zjistit funkčnost krizového plánování útvarů letiště,“ sdělil David Pacola, ředitel útvaru provozu Letiště PRAHA/Vodochody.

Z posádek obou letounů jeden pilot havárii „nepřežil“ a dva utrpěli popáleniny různých stupňů. Zraněným byla poskytnuta první pomoc. Cvičení se účastnili také příslušníci Policie ČR a Městské policie z Odoleny Vody, kteří na místě nehody provedli identifikaci mrtvého a raněných a podíleli se na bezpečném zajištění místa nehody.

Celá akce byla ukončena v okamžiku, kdy byl uhašen požár, ošetřeni všichni ranění a ekologicky odstraněny následky havárie. Letouny zůstaly neporušeny a z havarijního cvičení si neodnesly, stejně jako ostatní účastníci cvičení, žádné následky.

aero-vodochody-havarijni-cviceni-dron-161116-nahled

aero-vodochody-havarijni-cviceni-haseni161116-nahled


Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru