dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Zásadový Toby: Pruhované pyžamo svléknu až za pár měsíců!
Toby přijde o pruhy, bude jednobarevný jako matka. Foto: P. Hamerník / Zoo Praha

Zásadový Toby: Pruhované pyžamo svléknu až za pár měsíců!

Malý tapír, který se narodil v pražské zoo 19. května, dostal jméno Toby. Roztomilé pruhované mládě se těší velké pozornosti návštěvníků. Zatím sice sleduje svou matku, ale je stále odvážnější a vydává se na průzkumy rozlehlého výběhu.

Zbarvení mláděte tapíra jihoamerického se liší od jednobarevně hnědočerných rodičů. Má řadu podélných pruhů, které slouží jako skvělé maskování v pralese a mládě ho bude nosit asi pět měsíců. Po celé léto tak mají návštěvníci Zoo Praha možnosti tapíra „v pyžamu“ vidět v jeho výběhu u Rezervace Bororo.   

Křtiny mláděte, které proběhly včera v zoo, byly součástí celodenní slavnosti nazvané Pruhovaný den. Zoo tak navázala na Pyžamový den, při kterém byl narozený tapír v zoo uvítán návštěvníky v pruhovaných pyžamech, připomínajících zbarvení mláděte. Na křtiny dorazily do zoo stovky návštěvníků opět v pruhovaném – tentokrát ovšem v pruhovaných tričkách.

Jméno malého samečka tapíra vyhlásili kmotři Jitka Smutná, Miroslav Etzler a Ondřej Synek jednohlasně a vzápětí Tobymu popřáli šťastný a dlouhý život.


Další články
Nahoru