dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražská doprava

Zásadní dopravní omezení

Je na místě upozornit všechny řidiče na poměrně zásadní dopravní omezení, které začalo dnes ráno. Jedná se o omezení na ulici 5. května, lépe řečeno na Nuselském mostu, kde ode dnešního dne probíhá rekonstrukce živičného svršku. To pro řidiče znamená, že doprava jako taková je v obou směrech svedena pouze do dvou jízdních pruhů.

Ve směru z centra je doprava vedena původními pravými jízdními pruhy. Ve směru do centra zůstal původní pouze jeden jízdní pruh, a to levý. Druhý jízdní pruh do centra města je veden levým pruhem v protisměru.

Rekonstrukce Nuselského mostu bude probíhat přibližně do konce srpna. Přibližně v polovině rekonstrukce se situace na staveništi otočí. To bude znamenat, že do města budou řidiči jezdit po správné straně komunikace, ve směru z města bude jeden jízdní pruh veden v protisměru.

„S ohledem na tuto rekonstrukci musí řidiči počítat s určitým omezením plynulosti silniční dopravy. Proto apelujeme na všechny, kteří chtějí do metropole přijet právě komunikací 5. května, aby případně zvolili jinou, objízdnou trasu,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Dopravní policisté přijali adekvátní opatření v podobě zvýšeného dohledu nad tímto dopravním omezením. Stejně tak budou mít prioritu případné dopravní nehody, ke kterým v tomto omezení dojde. K těm budou pražští nehodáři vyjíždět přednostně.


Další články
Nahoru