dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Žárlivý alkáč ji škrtil, hrozil pěstí, ničil věci, hrozil výbuchem a... Všemu přihlížel devítiletý syn!
Žena byla z partnerova řádění nešťastná. Ilustrační foto: freeimages

Žárlivý alkáč ji škrtil, hrozil pěstí, ničil věci, hrozil výbuchem a... Všemu přihlížel devítiletý syn!

Pracovníci pražského Intervenčního centra kontaktovali třicetiletou ženu, která byla se svým devítiletým synem označena jako ohrožená osoba domácím násilím. Jako násilnou osobu policie označila partnera ohrožené ženy a otce ohroženého nezletilého chlapce.

Intervenční centrum spadající pod Centrum sociálních služeb Praha pomáhá bezplatně osobám ohroženým domácím násilím. Sídlí v Kobylisích. Kontaktní telefony jsou 281911883 a 734510292. Email: icpraha@csspraha.cz

Žena pracovníkům uváděla, že se na ní dopouští domácího násilí její partner. „Dále říkala, že její partner má dlouhodobé problémy s drogami a alkoholem, kdy po požití návykových látek je velmi agresivní. Útoky se odehrávají před očima nezletilého syna, který denně slyší od svého otce vulgární nadávky na jeho matku, kdy ho toto chování prý velmi rozrušuje a v takových chvílích má z otce veliký strach,“ uvedla vedoucí Intervenčního centra Praha Barbora Holušová.

Ohrožená žena uváděla, že partner má často záchvaty vzteku, k agresivnímu chování ho vede jakákoliv záminka. Je extrémně žárlivý a neustále ji obviňuje z nevěry. Hlídá ji na každém kroku, snaží se ji izolovat od přátel, také ji škrtil a naznačoval údery pěstí, několikrát vyhrožoval, že za pomoci plynu vyhodí do povětří celý dům.

Násilník se zaměřoval také na ničení osobních věcí, které má žena ráda, a ničil vybavení bytu. Jeho agrese vyvrcholila, když ženu ohrožoval nožem a vyhrožoval, že ji zabije. Po tomto incidentu se rozhodla jednat a obrátila se na policii, ta následně násilnou osobu vykázala ze společné domácnosti a zakázala mu se k ženě a nezletilému jakkoliv přibližovat a vstupovat do společného obydlí.

Anketa

Udeřil/a/ jste někdy svou partnerku/svého partnera/?

14.7%
(14.7%)
4.4%
(4.4%)
80.9%
(80.9%)
Pracovníci intervenčního centra s klientkou probrali bezpečnostní plán. Nabídli klientce pomoc při sepsání návrhu k soudu, kterým se desetidenní zákaz policie přibližování násilného partnera k její osobě a zákaz vstupu do bytu může prodloužit o jeden měsíc. Žena projevila zájem o tuto pomoc. Na její přání byl do návrhu na předběžné opatření zahrnut také ohrožený syn. Soud klientce i jejímu synovi do 48 hodin vyhověl a zakázal násilné osobě se přibližovat se k nim, kontaktovat ji jakýmkoliv způsobem a vstupovat do společné domácnosti.

Lidé z centra ženě doporučili spojit se s příslušným oddělením sociálně – právní ochrany dětí. S tímto oddělením je ohrožená žena nadále v kontaktu a řeší s ním nejlepší zájmy svého syna. „Klientka už nechce snášet teror ze strany svého partnera, spolupracuje s intervenčním centrem na řešení své tíživé životní situace,“ dodala Barbora Holušová

Další příběhy žen týraných žárlivci

 

Žárlivec nutil jíst manželku papír, praštil ji sekerou, znásilnil a zgustl si i na jejím synovi  

 

Podržte si maminku, musím ji zmlátit. Žárlivec týral manželku a nutil děti, aby mu pomáhaly 

 

Nasáčkovala si duševně narušeného žárlivce do bytu a nestačila se divit. Začalo to omluvenkou

 

Partnerovi ruply nervy, družku i její dceru zmlátil pěstmi. A pak se odkryla děsivá dívčina zkušenost, kvůli které matku trápilo svědomí


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru