dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Žárlivec zamkl expartnerku v bytě: Tahal ji za uši, udělal z ní boxovací pytel, na pomoc si vzal sekáček na maso a mačetu
Agresivní muž pocházel ze slunného Karibiku. Ilustrační foto: freeimages.com

Žárlivec zamkl expartnerku v bytě: Tahal ji za uši, udělal z ní boxovací pytel, na pomoc si vzal sekáček na maso a mačetu

Detektivové zadrželi v centru Prahy čtyřiatřicetiletého muže, se kterým se o sedm let starší Češka seznámila během svého pobytu v Karibiku. Pár spolu žil v Praze, ale když minulý týden žena oznámila svému partnerovi, že se s ním rozchází, spustil exotický cholerik teror.

Nejdříve napadl partnerku ve vestibulu metra. Reakce ženy? Částečně se odstěhovala z bytu, ale když si šla pro zbylé věci, bývalý přítel ji už nepustil ven. „Nejprve chtěl přečíst a přeložit do češtiny textové zprávy z jejího služebního mobilu, žena to ovšem odmítala a začala tak strkanice o telefon. Několikrát ji udeřil do obličeje, tahal za vlasy a velmi hlasitě křičel,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Mobilní telefon potom rozbil o stůl a začal se sápat po služebním notebooku. Žena se snažila bránit firemní počítač, schytala přitom několik ran pěstí a dlaní do obličeje, útočník ji dokonce surově tahal za uši a vlasy, až notebook vytrhl a totálně zničil.

Pak vytáhl sekáček na maso a šermoval s ním u jejího obličeje s tím, že jí usekne prsty a poté ruce. Když se žena snažila otevřít okno v přízemí, muž jí v tom zabránil, povalil ji na zem a začal ji brutálně bít a škrtit.

Jeho běsnění tím ale nekončilo – strhal z ní oblečení, kroutil jí ruce, vyhrožoval zlámáním nohou nebo jí velmi bolestivě strkal prsty pod bradu. Na skříni měl navíc uschovanou mačetu, kterou pak svoje úmysly zdůrazňoval. Agresor ze sebe během svého běsnění chrlil smršť otázek směřující k obviňování z nevěry, žena proto v obavě o svůj život předstírala provinění, omlouvala se a snažila se muže jakkoli uklidnit, což jí nakonec zachránilo život.

„Cizinec celou noc bývalou přítelkyni sledoval v posteli a ráno svolil s tím, že odejde se svým zraněním do nemocnice na ošetření a poté za jeho doprovodu do zaměstnání. Až tam se jí podařilo přes kolegy přivolat pomoc a na místo přijeli kriminalisté, kteří jejího bývalého přítele zadrželi,“ pokračovala Jana Rösslerová.

Vyšetřovatel nakonec cizince obvinil ze spáchání sedmi trestných činů, a to: vydírání, loupeže, těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, omezování osobní svobody, nebezpečného vyhrožování, týrání osoby žijící ve společném obydlí a poškození cizí věci. Za všechny tyto skutky mu hrozí až desetileté vězení.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru