dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
Žárlivec zamkl expartnerku v bytě: Tahal ji za uši, udělal z ní boxovací pytel, na pomoc si vzal sekáček na maso a mačetu
Agresivní muž pocházel ze slunného Karibiku. Ilustrační foto: freeimages.com

Žárlivec zamkl expartnerku v bytě: Tahal ji za uši, udělal z ní boxovací pytel, na pomoc si vzal sekáček na maso a mačetu

Detektivové zadrželi v centru Prahy čtyřiatřicetiletého muže, se kterým se o sedm let starší Češka seznámila během svého pobytu v Karibiku. Pár spolu žil v Praze, ale když minulý týden žena oznámila svému partnerovi, že se s ním rozchází, spustil exotický cholerik teror.

Nejdříve napadl partnerku ve vestibulu metra. Reakce ženy? Částečně se odstěhovala z bytu, ale když si šla pro zbylé věci, bývalý přítel ji už nepustil ven. „Nejprve chtěl přečíst a přeložit do češtiny textové zprávy z jejího služebního mobilu, žena to ovšem odmítala a začala tak strkanice o telefon. Několikrát ji udeřil do obličeje, tahal za vlasy a velmi hlasitě křičel,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Mobilní telefon potom rozbil o stůl a začal se sápat po služebním notebooku. Žena se snažila bránit firemní počítač, schytala přitom několik ran pěstí a dlaní do obličeje, útočník ji dokonce surově tahal za uši a vlasy, až notebook vytrhl a totálně zničil.

Pak vytáhl sekáček na maso a šermoval s ním u jejího obličeje s tím, že jí usekne prsty a poté ruce. Když se žena snažila otevřít okno v přízemí, muž jí v tom zabránil, povalil ji na zem a začal ji brutálně bít a škrtit.

Jeho běsnění tím ale nekončilo – strhal z ní oblečení, kroutil jí ruce, vyhrožoval zlámáním nohou nebo jí velmi bolestivě strkal prsty pod bradu. Na skříni měl navíc uschovanou mačetu, kterou pak svoje úmysly zdůrazňoval. Agresor ze sebe během svého běsnění chrlil smršť otázek směřující k obviňování z nevěry, žena proto v obavě o svůj život předstírala provinění, omlouvala se a snažila se muže jakkoli uklidnit, což jí nakonec zachránilo život.

„Cizinec celou noc bývalou přítelkyni sledoval v posteli a ráno svolil s tím, že odejde se svým zraněním do nemocnice na ošetření a poté za jeho doprovodu do zaměstnání. Až tam se jí podařilo přes kolegy přivolat pomoc a na místo přijeli kriminalisté, kteří jejího bývalého přítele zadrželi,“ pokračovala Jana Rösslerová.

Vyšetřovatel nakonec cizince obvinil ze spáchání sedmi trestných činů, a to: vydírání, loupeže, těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, omezování osobní svobody, nebezpečného vyhrožování, týrání osoby žijící ve společném obydlí a poškození cizí věci. Za všechny tyto skutky mu hrozí až desetileté vězení.


Strážník se psem Alexem nalezli podchlazenou seniorku

Včera ve 23:04

Pražští strážníci ze Záchranné kynologické skupiny byli požádáni o pomoc při pátrání po jednaosmdesátileté ženě z Královéhradeckého kraje. Silně podchlazenou zmatenou ženu našel strážník se psem Alexem. 

Pro policisty bylo derby klidnější, přesto předvedli sedm lidí

Včera ve 22:57

V souvislosti s dnešním fotbalovým derby (Sparta remizovala se Slavií 3:3) prováděla pražská policie od dopoledních hodin bezpečnostní opatření. Vzhledem k počtu zajištěných osob se řadí mezi ty klidnější.

Žalobci chtějí poslat soudce Elischera a další obviněné do vazby

15. března 2018 v 11:57

Policisté a státní zástupci podali v noci na dnešek návrh, aby soud vzal do vazby obviněného soudce Ivana Elischera. Do vazby chtějí poslat také dalších pět obviněných, kteří v případu se soudcem pražského vrchního soudu figurují.

Za loupež a ublížení na zdraví dostala trojice žen podmínky

15. března 2018 v 11:54

Dvěma sestrám a jejich matce, které v roce 2016 společně v Praze zbily a oloupily krajanku z Vietnamu, pražský městský soud uložil podmíněné tresty. Ženy se mstily za to, že napadená udržovala poměr s manželem jedné z nich.

Za pokus o vraždu seniora zpřísnil soud trest na 10 let

14. března 2018 ve 13:58

Jiří Kilian, který se loni v létě v Ruzyni pokusil zavraždit jemu neznámého seniora, půjde do vězení na deset let. Původní trest mu včera o tři roky zpřísnil Vrchní soud v Praze, který vyhověl odvolání státní zástupkyně. Kilian se do důchodcova bytu dostal pod vlivem přechodné duševní poruchy,...

Policie zadržela soudce Elischera z pražského vrchního soudu

13. března 2018 ve 21:42

Zadržený soudce na pražském vrchním soudu působí od roku 2013. Specializuje se na řešení závažných drogových kauz. V minulosti působil také na ústeckém krajském soudu. Případem se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), dozoruje ho Městské státní zastupitelství...

U Lužického semináře zkolaboval turista

13. března 2018 v 19:25

V sobotu krátce po desáté hodině zastavil náhodný kolemjdoucí u Mánesova mostu projíždějící policejní hlídku. Dotyčný nahlásil náhlý zdravotní kolaps postaršího muže, který zůstal nehybně ležet v bezvědomí v nedaleké ulici U Lužického semináře.

Čtrnáctiletá výtvarnice popsala zídku

12. března 2018 ve 13:44

Strážníci zastihli mladou dvojici – dívku a chlapce právě ve chvíli, když něco malovali na zídku u podzemních garáží v Bobkově ulici v Praze 14. Výtvarnicí byla v tomto případě nezletilá.

Mladíci rozbili skleněnou výplň dveří

12. března 2018 ve 12:36

Hlídka městské policie byla v neděli v podvečer vyslána do Mikulovy ulice v Praze 11, kde měli dva mladí muži poškodit vstupní dveře. Volající předala hlídce popis mladíků i směr, kterým se dva mladí muži ve věku dvacet a dvacet dva let odebrali. 

Další články
Nahoru