dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Žárlivec nutil jíst manželku papír, praštil ji sekerou, znásilnil a zgustl si i na jejím synovi
Ilustrační foto: sxc.hu

Žárlivec nutil jíst manželku papír, praštil ji sekerou, znásilnil a zgustl si i na jejím synovi

Na serveru Pražský patriot si můžete občas přečíst příběhy domácího násilí, ze kterých jde „mráz po zádech“. Podobné to je u zážitků paní V., která žila společně s manželem a jejich nezletilým synem v pronajatém bytě.

Intervenční centrum spadající pod Centrum sociálních služeb Praha pomáhá bezplatně osobám ohroženým domácím násilím. Sídlí v Kobylisích. Kontaktní telefony jsou 281911883 a 734510292. Email: icpraha@csspraha.cz

Přestože ve svých čtyřiceti letech pobírá invalidní důchod zhruba 4500 korun měsíčně a manžel vydělává čtyřikrát víc, hradila náklady spojené s bydlením téměř výhradně ona.

Dostala se kvůli tomu do značných potíží. Manžel jí sice finančně přispíval, ale velmi nepravidelně a nepoměrnými částkami. U obou manželů se objevuje drogová minulost, kdy paní V. užívala v minulosti příležitostně pervitin a marihuanu. Manžel také občas užíval pervitin a do dnešní doby pravidelně kouří marihuanu.

Paní V. se s manželem seznámila ve svých osmnácti letech, kdy spolu začali chodit. Zhruba od roku 1993 se na ní manžel dopouštěl se stupňující tendencí fyzického a psychického násilí. Je velmi žárlivý, bezdůvodně ji podezíral z nevěry, opakovaně obviňoval, že ani jedno z dětí není jeho.

„Sprostě ji urážel a fyzicky napadal. Zpočátku to byly facky, později byly útoky brutálnější. Několikrát ji i znásilnil. Požadoval od ní například potvrzení od lékaře o tom, že nikdy neměla pohlavní nemoc. Toto potvrzení ji poté nutil roztrhat a útržky ji nutil jíst," popsala otřesný případ Barbora Holušová, vedoucí Intervenčního centra pro osoby ohrožené domácím násilím, které spadá pod Centrum sociálních služeb Praha.

Čtěte také: V Praze přibývá případů domácího násilí, loňský rok byl rekordní 

Byl vulgární i před synem

Po té, co odmítla, ji shodil na zem a vyhrožoval ji, že jí prošlápne ohryzek. Když se pokoušela utéct, rozběhl se za ní se sekerou, kdy ji tupou stranou uhodil do hlavy. Kdykoliv paní V. výjimečně někam šla, manžel jí neustále kontroloval a psal jí urážlivé sms zprávy, kde citově vydíral, že je krkavčí matka, když odchází z domova od syna.

Manžel byl sprostý a vulgární i před nezletilým synem, který toto velmi špatně snášel. Nezletilý syn byl i svědkem několika fyzických napadení své matky. Manžel také například nezletilému říká, že je hloupý, ubohý, že neumí mluvit, že je „stejně blbej" jako matka.

Čtěte také: Horor s nemakačenkem: pět let řezal děti i jejich mámu. Když vytáhnul nůž, žena začala jednat 

Obává se manipulace

Paní V. týrání oznámila na policii po té, co ji manžel opětovně znásilnil. Policisté manžela vykázali ze společného obydlí a jako ohroženou osobu označili nejenom paní V., ale i nezletilého syna, vzhledem k tomu, že byl svědkem domácího násilí a v několika případech směřovaly otcovy slovní útoky i proti němu samotnému.

Paní V. navázala spolupráci s pražským Intervenčním centrem, podala návrh na předběžné opatření, který byl schválen. Zároveň podala k soudu návrh na rozvod a návrh na úpravu poměrů k nezletilému. Nechce do budoucna zamezit kontaktu nezletilého s otcem, ale má velké obavy z toho, že otec bude s nezletilým manipulovat proti ní.


Další články
Nahoru