dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Září jako nový začátek
Vyzkoušet můžete lekce aqua aerobiku pořádané Baby Clubem Juklík. Foto: archiv

Září jako nový začátek

Nemáte z toho, jak jste tento rok prožili a co jste zatím zvládli, vůbec dobrý pocit? Září je ideální měsíc, kdy se pustit do nápravy. Do konce roku se dá stihnout ještě tolik věcí. Tady je šest tipů, co vám promění nejen podzim, ale celý rok k lepšímu. 

Změňte kariéru a staňte se trenérkou

Pokud vás nebaví současné zaměstnání a zvažujete kariéru v oblasti fitness a wellness, proč čekat na leden? Začněte hned. Vzdělávací program Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz otevírá kurzy různého zaměření celý rok. Stačí si vybrat, co vás zajímá, a jestli dáváte přednost józe, pilates, aerobiku, výživovému poradenství nebo jinému směru. Škola má tradici od roku 1997 a učit vás budou špičkoví lektoři. V rámci rekvalifikace vás připraví i k důležité Zkoušce z profesní kvalifikace, která je podmínkou pro získání živnosti, pokud si plánujete otevřít vlastní byznys. Vzdělání stihnete dokončit ještě do Vánoc a po novém roce už můžete vítat nové klienty.

Vyrazte na Cykloden

Podzim je ideální čas na pořádný cyklovýlet. Že byste jeli, ale nemáte ani kolo? Žádný problém. Ski a Bike Centrum Radotín pořádá 11. září Cykloden, v rámci kterého vám kolo a vybavení rádi a zdarma zapůjčí k otestování. K dispozici budou silniční i horská kola, část z nich novinky na sezonu 2017. Na akci budou odborníci, kteří vám poradí se správným seřízením kola i s nastavením správného posedu. Organizátoři plánují hned dvě vyjížďky, jednu zaměřenou na horskou a druhou pak na silniční cyklistiku. Oba výlety se pojedou v okolí Berouna a Karlštejna a oba potrvají zhruba 2,5 hodiny. Po návratu vám bude k dispozici sprcha a WC, odpočinková zóna, kde se můžete bezplatně občerstvit a ochutnat pochoutky z grilu.

Vyjeďte za hranice

Na podzim nás čeká hned několik státních svátků. Dobrá zpráva je, že Den vzniku samostatného československého státu (28. 10.) vychází na pátek a Den boje za svobodu a demokracii (17. 11.) na čtvrtek. Oba se tím pádem dají pojmout jako prodloužený víkend, který lze využít třeba k výletu za hranice. Autobusová společnost Eurolines spustí v září už poněkolikáté akci 1+1 zdarma. Jízdenku pro jednu osobu si koupíte a za druhou osobu zaplatí dopravce. „Do akce budou zapojeny všechny naše zásadní destinace, tedy víc než 50 evropských měst,“ říká Pavla Lauermannová z Eurolines a dodává: „Kromě toho jízdenky budou platné pro cesty až do 15. prosince, takže stihnete nejen prodloužená podzimní volna, ale třeba i vánoční trhy.“ Více najdete na www.eurolines.cz.

Začněte cvičit a zhubněte

Selhali jste při plnění tohoto předsevzetí na začátku roku a ještě si z léta nesete pár centimetrů navíc? Podzim je ideální doba k nápravě. Po létě a po dovolené jste plní energie a elánu má člověk na podzim také víc než v lednu. V září navíc startuje nová sezona kurzů, a když vydržíte, u stromečku se budete fotit štíhlejší a lehčí. Vyzkoušet můžete třeba lekce aqua aerobiku pořádané pražským Baby Clubem Juklík. Cvičení ve vodě vede k až čtyřikrát rychlejší redukci váhy než na suchu, nepřetěžujete jím klouby, posilujete kardiovaskulární systém a odbouráváte stres. Velkou výhodou je, že aqua aerobik mohou cvičit i těhotné a starší ženy a nepotřebujete k němu vrcholnou kondici.

Zabavte dítě a vyrazte na nákupy

Že školka, kterou vaše dítě navštěvuje, žádný takový nenabízí? Nevěšte hlavu. Od toho vznikly dětské tělocvičny Monkey´s Gym. Moderní a profesionálně vedené kurzy cvičení pro děti zahrnují všechno, co od nich očekáváte – kvalitní, příjemné a barevné prostředí, správnou metodiku, kvalifikované lektory a hlavně – hru a zábavu pro děti, o které je bezvadně postaráno, takže vy se můžete věnovat sami sobě. Jedna z tělocvičen Monkey´s Gym je v pražské Galerii Harfa, takže zatímco děti budou trénovat pohybové dovednosti, můžete si vy zajistit atraktivní program: vyrazit na nákupy, zvládnout manikúru, pedikúru nebo kadeřnici a další.

Buďte kreativní

Taky váš štve, že fotky a vzpomínky z léta a dovolené nebo z jakýchkoliv jiných akcí máte v posledních pár letech jenom v počítači nebo v mobilu? Tak to zkuste změnit. Vypněte na chvíli stroje a chyťte do ruky voňavý papír, lepidlo, bavlnu, nápaditá razítka a pojďte tvořit, třeba vyrobit originální prázdninový deník. S pomůckami z obchodu AladinE vám to půjde jedna radost. Směle můžete zapojit i děti. V sobotu 10. září se tady bude vyrábět na téma Kaktusy letos letí! A v neděli 11. září se bude vyrábět na téma Geometrie je v kurzu a Motýli aneb ohlédnutí za létem.

Udělejte si gastrovýlet

Podzim je sezóna jablek a dýní. Přijeďte ochutnat speciality z nich a načerpat inspiraci na domácí vaření a pečení do nově zrekonstruované kavárny Nebespán v Kašperských Horách. Čekají na vás nejen poctivé domácí zákusky a skvělá káva, ale vedle kavárny také první boutique hotel na Šumavě, díky kterému si gastro zážitky můžete prodloužit klidně na celý víkend nebo ještě déle. Ochutnávání budete prokládat chozením po horách a objevováním krás podzimní Šumavy nebo položením se na lehátka pod stromy v krásné zahradě.

 


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Dnes ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Touto nemocí se u nás léčí více 900 tisíc pacientů, jejich počet každý rok narůstá. Hrozí poškození ledvin i očí. Do konce listopadu se lidé po celém Česku mohou nechat zdarma vyšetřit na příznaky, které sami nepoznají

19. listopadu 2017 v 11:37

Preventivní program Zdraví národa nabídne od 20. do 30. listopadu další bezplatné vyšetření krve. V jeho průběhu budou mít zájemci starší 18 let příležitost si na vybraných pracovištích laboratoří synlab czech ověřit, jestli netrpí cukrovkou neboli diabetem 2. typu. S touto nemocí se v České...

Další články
Nahoru