dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Zapracujte na sobě: Tyto čajíčkové, hladící a další zlozvyky o vás ostatním prozradí ledacos
Okusování nehtů prozrazuje, že jste v situaci, která vás užírá. Foto: freeimages

Zapracujte na sobě: Tyto čajíčkové, hladící a další zlozvyky o vás ostatním prozradí ledacos

Váš kolega nervózně pokašlává, zatímco jeho soused právě skáče do řeči tomu, který se snaží nějak „vymáčknout“. Kolegyně si okusuje nehty, její kamarádka je silně namalovaná. Šéf zase opakovaně poklepává prsty na rukou. Jaké zlozvyky, které často děláte, máte vy? A co o vás prozrazují? Serveru Pražský patriot to sdělila Jana Tamchynová, poradkyně osobnostního rozvoje, kinezioložka a numeroložka.

Hlazení krku
Ukazuje na nervozitu z toho, že máme říkat pravdu. Hlazením se zbavujeme nepříjemných pocitů, které mají souvislost s tím, co musíme říct.

Nervózní pokašlávání
Vyjadřuje náš strach z toho, že se máme opravdově projevit a že bychom mohli být zaslechnuti. Slova nám uvíznou v krku.

Poklepávání prsty rukou
Znamená, že chceme uchopit nějakou myšlenku nebo vyjádřit názor. Naše frustrace vyplývá z toho, že se nám to nedaří nebo že to, co se snažíme vysvětlit, druzí nepřijímají.

Kousání nehtů
Potlačujeme vztek vůči někomu či vlastní osobě a uzavíráme frustraci do svého nitra. Máme chuť na někoho zaútočit. Obáváme se, že nás za vyjádření svých pocitů ostatní odsoudí a navíc vyjadřování pocitů hněvu není pěkné. Místo obrany sami sebe popíráme.

Okusování či poškozování kůžičky kolem nehtů
Vyjadřuje, že jste pod tlakem. Strach vás přímo ohlodává a cítíte se bezbranní. Máte stres z pocitu ohrožení a nedostatečné ochrany.

Okusování tužek nebo propisek
Prozrazuje, že jste v situaci, která vás „užírá“. Máte potřebu učinit nějaké rozhodnutí.

Příliš silný make-up
Chcete zamaskovat své pravé já a emoce. Nemáte rády samy sebe a z toho také vychází předpoklad, že vás nebudou mít rádi ani druzí. Obzvlášť, když projevíte své pravé já.

Hlučný projev
Umožňuje získávat si pozornost a dominovat. Zakrývá pocit bezvýznamnosti.

Opakování již vyřčeného
Uchylují se k němu ti, kteří jsou přesvědčeni o tom, že jim nikdo nenaslouchá. Tímto způsobem chtějí, aby je druzí lidé slyšeli.

Mluvení s plnými ústy
Děláme ho, když nejsme schopni strávit potíže, nevíte za který konec je uchopit. Pouštíte se do věcí bez rozmyslu a je výrazná nerovnováha mezi vaším nasloucháním a mluveným projevem.

Skákání do řeči
Toužíte dominovat a mít kontrolu nad situací. Často nechcete poslouchat to, co říká váš partner, aby to nevyznělo ve váš neprospěch. Máte potřebu mít vždy pravdu.

Nadměrná konzumace čokolády
Je projevem touhy po péči. Hledáte skrze pojídání lásku, pohodlí či důvěrné vztahy.

Posedlost nakupováním
Přepadá vás, když jste přesvědčeni o tom, že bezpečí vám přinese majetek. Cítíte se emocionálně chudí, a proto se potřebujete posílit materiálně.

Posedlost botami
Vyjadřuje nejistotu, jaký krok byste měli v životě udělat. Proto experimentujete s příliš mnoha různými rolemi a berete si jich na sebe moc. Máte nevyrovnanou energii.

Nadměrná konzumace čaje
Vyjadřuje touhle uklidnit a provést očistu, toužíte po přátelství.
      

tamchynova-profi-foto-nahled

RNDr. Jana Tamchynová

Příliš rychlá chůze, které druzí nestačí
Prozrazuje na vás, že jste orientováni na cíl, tak se projevuje přemíra vaší energie, kterou nemáte kam vložit. Vyjadřuje, že chcete utéct minulosti a cítíte potřebu něčeho dosáhnout.

Posedlost nakupováním
Přepadá vás, když jste přesvědčeni o tom, že bezpečí vám přinese majetek. Cítíte se emocionálně chudí, a proto se potřebujete posílit materiálně.

Autorem textu je RNDr. Jana Tamchynová, poradce osobnostního rozvoje, kinezioliog, numerolog. Kontakt: jana@tamchynova.cz


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Dnes ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru