Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zapomněli jste něco koupit? Obraťte se na FREŠ Delivery
Foto: FREŠ Delivery

Zapomněli jste něco koupit? Obraťte se na FREŠ Delivery

Nový český start-up FREŠ Delivery slibuje doručení objednávky po Praze do 15 minut. Nabízí expresní nákupy potravin snadno a rychle pomocí aplikace. 

Nový start-up FREŠ vám doručí „nouzové“ potraviny přímo k vašim dveřím rychleji, než se stačíte obléknout. Vyřeší tak například problém zapomenutých ingrediencí, pro které byste museli běžet do nejbližší večerky. V aplikaci FREŠ najdete vše, co koupíte v místním obchodě s potravinami – těstoviny, vodu, cukrovinky, ale také alkoholické nápoje, víno, pivo a další občerstvení.

„Jsme schopni doručit objednávku do 15 minut, a přitom nenavyšovat cenu potravin nad běžnou cenu na trhu. Nakoupíte tedy za stejnou cenu jako v klasickém online či kamenném obchodě. Za dodání je účtován poplatek jen 29 korun, a navíc nakupujete bez minimální objednávky,” shrnuje benefity Margarita Koropová, spoluzakladatelka FREŠ Delivery.

FREŠ provozuje v rámci Prahy vlastní centra pro mikro zásobování – nazývaná „cloudové obchody“ a díky nim je svým zákazníkům vždy nablízku. Má také svůj vlastní inventář produktů a disponuje flotilou doručovatelů. V současné době je možné využít službu v oblasti Prahy 2 a některých vybraných částech Prahy 1, 3, 4 a 8.

V západní Evropě již funguje několik provozovatelů cloudových obchodů a tým FREŠ věří, že si službu expresních nákupů díky jednoduché mobilní aplikaci a prozákaznickému přístupu oblíbí i čeští zákazníci. Aplikaci je již nyní možné stahovat na App Store a Google Play.

Do konce roku 2021 plánuje společnost otevřít v Praze nejméně 10 cloudových obchodů (skladů) a do dalších zemí střední a východní Evropy se může rozšířit již v lednu 2022.

Více o aplikaci naleznete na: https://fres.delivery


Autor: TZ, red

Technologie hlavního města Prahy získala licenci pro obchod s energiemi

24. listopadu 2022 ve 12:49

Energetický regulační úřad udělil městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) na dobu 5 let licenci pro obchod s elektřinou a plynem. Primární motivací THMP stát se licencovaným obchodníkem je stabilní zajištění energií pro veřejné osvětlení a pro další technologické celky, které...

Vyzkoušejte si obory budoucnosti na VŠCHT

22. listopadu 2022 v 06:36

Chemická kybernetika, biochemie a mikrobiologie, environmentální analýza či vodíkové technologie a nanomateriály. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze pořádá 25. a 26. listopadu dny otevřených dveří, na nichž představí zájemcům široké spektrum studijních programů budoucnosti. Kromě toho...

Společnost innogy uspořádala podzimní sbírku pro Armádu spásy

21. listopadu 2022 v 07:57

Vždy, když vyhlásíme v innogy sbírku, víme, že toho bude hodně. Ale letošní podzimní sbírka pro Armáda spásy předčila naše očekávání. Předali jsme zástupcům Armády spásy v Moravskoslezském kraji skutečně pořádnou nálož krabic a pomoci tak potřebným. Teplé oblečení, deky a spacáky pro klienty bez...

Na ČVUT bude možné studovat kvantovou informatiku

14. listopadu 2022 v 07:46

Kvantová informatika je nový magisterský studijní program, který od akademického roku 2024/25 nabídne studentům ČVUT v Praze. Jedná se o celoškolský magisterský program cílený na nejmodernější trendy v informatice. Pro zajištění výuky budou také vybudovány Laboratoře kvantové komunikace a...

Společnost innogy provádí servis plynových kotlů, hlídá termíny dalších prohlídek

12. listopadu 2022 ve 20:49

Společnost innogy nabízí zákazníkům péči o plynový kotel. Servis provádějí zkušení technici, kteří mají všechna potřebná oprávnění. Důkladná prohlídka trvá alespoň 60 minut. 

V říjnu bylo vyhlášeno 49 firemních bankrotů, nejméně za tento rok

11. listopadu 2022 v 11:36

V říjnu bylo v České republice vyhlášeno 49 bankrotů obchodních společností, 381 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 958 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 77 návrhů na bankrot obchodních společností, 360 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 978 návrhů na osobní...

Tipy, jak ušetřit nějakou tu kačku za energie

9. listopadu 2022 v 19:21

Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze ušetřit za energie. Jsou mezi nimi známé zásady, ale i postupy, které nás třeba nenapadnou, a přitom lze díky nim snížit náklady za energie. 

Jak technologie ovlivňují lidskou společnost, zkoumají na ČVUT

9. listopadu 2022 v 09:14

Jakou historickou roli hrají technologie ve formování společnosti? Na tuto otázku se bude snažit odpovědět 13. listopadu konference Technologie ve společnosti. Hlavním řečníkem bude Iain Standen, CEO organizace Bletchley Park Trust, kde během druhé světové války Alan Turing a kolegové dešifrovali...

innogy: Desatero pro efektivní a úsporné vaření

6. listopadu 2022 ve 14:08

Energeticky náročným místem každé domácnosti je kromě topení i kuchyně. Stačí přitom málo, abyste dosáhli významných úspor elektřiny, plynu a vody. Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze v kuchyni ušetřit.

PVK se připojily k akci Milostivé léto II

5. listopadu 2022 v 09:02

Společnost Pražské vodovody a kanalizace se dobrovolně připojila k celospolečenské akci Milostivé léto. Umožňuje tím svým odběratelům – fyzickým osobám, do 31. prosince úhradu jejich dlouhodobě neuhrazených pohledávek bez jakýchkoliv dodatečných sankčních poplatků.

Další články
Nahoru