dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Zapomněla na ořechy, vznikla kvůli tomu škoda 200 tisíc a zemřel pes
Ilustrační foto: Radek Krahulík / HZS Praha

Zapomněla na ořechy, vznikla kvůli tomu škoda 200 tisíc a zemřel pes

Požáry v pražských domácnostech jsou podle statistik hasičů na denním pořádku, velmi často hoří v kuchyni. Nejčastějšími příčinami je nedbalost nebo technická závada elektrospotřebiče. Jen za včerejší den vyjeli pražští hasiči ke třem požárům v bytech.

Hasiči ze stanice Satalice a Holešovice zasahovali v Hloubětíně v půl šesté večer. Hořelo v podkroví obytného činžáku v ulici Pod turnovskou horou. „Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada elektroinstalace osvětlení. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 100 tisíc korun, hasiči včasným zásahem uchránili 2 miliony korun,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Další milion korun uchránili podle Adamcové holešovičtí hasiči při požáru kuchyně v prvním patře rodinného domu. Ohnivý kohout zasáhl plochu 2×2 metry a kuchyni prakticky zničil. Bohužel zemřel pes majitelky. Ta se se nadýchala zplodin hoření a byla odvezena k ošetření do nemocnice.

„Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při přípravě potravin – ponechání ořechů v zapnuté elektrické troubě. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 200 tisíc korun,“ sdělila Adamcová.

Do ulice Na Březince v Praze 5 vyjeli krátce před dvacátou hodinou hasiči z centrály a Smíchova k případu požáru plynového sporáku. Na místě zjistili, že se jedná o požár plynu unikajícího pod pracovní deskou plynových hořáků, a tak uzavřeli hlavní uzávěr plynu. Požár se mohl rozšířit na celý sporák, ale včasným zásahem bylo uchráněno 300 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada sporáku.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru