dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Zapomenutý kout Prahy 9 dostane vlídnější tvář. Je spojený s dávným sportovním úspěchem
Cyklisté měli Třešňovku vždy rádi. Ilustrační foto: Praha 9

Zapomenutý kout Prahy 9 dostane vlídnější tvář. Je spojený s dávným sportovním úspěchem

Historický sad Třešňovka, ležící na vyvýšenině nad Hrdlořezy, patří mezi lokality, které si zaslouží obnovu. Zanedbané a neudržované místo, které mají sportovní pamětníci spojené s československým cyklokrosařským úspěchem, dostane konečně vlídnější tvář.

Třešňovka (občas se lze setkat s názvem Višňovka) byla v minulosti spojena s cyklistikou. V roce 1972 se zde konalo mistrovství světa v cyklokrosu a československý reprezentant Miloš Fišera získal tehdy stříbrnou medaili.

Pražští radní minulý týden schválili záměr na realizaci veřejné zakázky „Revitalizace vrchu Třešňovka" a jmenovali komisi pro otevírání obálek s nabídkami uchazečů o tuto zakázku. „Třešňovka by měla opět sloužit jako veřejná zeleň a Pražanům, zejména z okolní zástavby, jako místo k odpočinku a rekreaci,“ uvedla radní Jana Plamínková.

Revitalizace zahrne přibližně deset hektarů sadu, který je v současné době znečištěn skládkami, je velmi zarostlý, obtížně průchozí a veřejností je kvůli tomu málo využívaný. Počítá se s celkovým úklidem, úpravou současných porostů, vysazením nových třešní a také budou upraveny stávající cesty a pěšiny.

Projekt, jehož přepokládaná hodnota je zhruba čtyři miliony korun, bude metropole financovat za pomoci dotace z Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost.

Na oživení a zpřístupnění zapomenutého koutu Prahy 9 má zájem i tamější radnice. Loni na podzim se dohodla s občanským sdružením Bike ranch team na společném projektu, jehož cílem je zelený areál s cyklistickými drahami různé obtížnosti.


Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Dnes ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

Včera v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

Včera v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

Další články
Nahoru