dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - oblacno
3°C
pozítří
Pondělí - polojasno
3°C
Zapomenutý kout Prahy 9 dostane vlídnější tvář. Je spojený s dávným sportovním úspěchem
Cyklisté měli Třešňovku vždy rádi. Ilustrační foto: Praha 9

Zapomenutý kout Prahy 9 dostane vlídnější tvář. Je spojený s dávným sportovním úspěchem

Historický sad Třešňovka, ležící na vyvýšenině nad Hrdlořezy, patří mezi lokality, které si zaslouží obnovu. Zanedbané a neudržované místo, které mají sportovní pamětníci spojené s československým cyklokrosařským úspěchem, dostane konečně vlídnější tvář.

Třešňovka (občas se lze setkat s názvem Višňovka) byla v minulosti spojena s cyklistikou. V roce 1972 se zde konalo mistrovství světa v cyklokrosu a československý reprezentant Miloš Fišera získal tehdy stříbrnou medaili.

Pražští radní minulý týden schválili záměr na realizaci veřejné zakázky „Revitalizace vrchu Třešňovka" a jmenovali komisi pro otevírání obálek s nabídkami uchazečů o tuto zakázku. „Třešňovka by měla opět sloužit jako veřejná zeleň a Pražanům, zejména z okolní zástavby, jako místo k odpočinku a rekreaci,“ uvedla radní Jana Plamínková.

Revitalizace zahrne přibližně deset hektarů sadu, který je v současné době znečištěn skládkami, je velmi zarostlý, obtížně průchozí a veřejností je kvůli tomu málo využívaný. Počítá se s celkovým úklidem, úpravou současných porostů, vysazením nových třešní a také budou upraveny stávající cesty a pěšiny.

Projekt, jehož přepokládaná hodnota je zhruba čtyři miliony korun, bude metropole financovat za pomoci dotace z Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost.

Na oživení a zpřístupnění zapomenutého koutu Prahy 9 má zájem i tamější radnice. Loni na podzim se dohodla s občanským sdružením Bike ranch team na společném projektu, jehož cílem je zelený areál s cyklistickými drahami různé obtížnosti.


Blíží se přijetí legislativní úpravy „sdíleného“ ubytování, magistrátní skupina se tím zabývá dva roky

15. února 2018 v 08:09

Pracovní skupina hl. m. Prahy v čele s radním Janem Wolfem, která se zabývá negativy spojenými s takzvaným „sdíleným“ ubytováním, již dva roky jedná s Ministerstvem financí ČR a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.   

Další články
Nahoru