dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Zapomeňte na pravopis, podpořte Den dyslexie

Zapomeňte na pravopis, podpořte Den dyslexie

Umění a věda na podporu dyslektickým dětem také letos pořádá již tradiční Den Dyslexie ve Veletržním paláci Národní Galerie v Praze! Letos se 9. a 10. září uskuteční již šestý ročník této ve světě ojedinělé události, a stejně jako loni za mezinárodní účasti. Letošní motto zní: „Zapomeňte na pravopis, oslavte s námi Den Dyslexie!"

Jistě i vy máte ve svém okolí někoho, kdo tak úplně neovládá gramatiku či čtení a trpí dys znevýhodněním. Dyslexie však není otázkou inteligence. Naopak, dyslektici jsou velmi talentovaní a na to Den Dyslexie upozorňuje.

Jako vždy vás čeká plno workshopů, prezentací výukových pomůcek, přednášek, ale také třeba divadelní představení s dys tématikou.V minulých letech zajišťovala financování vždy sama zakladatelka Dne Dyslexie, umělkyně Alena Kupčíková, ať už dražbou svých děl na golfové charitě v Karlových Varech nebo zajištěním sponzorských darů od přátel, rodiny a dobrodinců.

„Svět se však mění a sehnat peníze pro neziskové projekty je stále těžší. Proto jsme se letos rozhodli udělat sbírku na Hithitu a požádat o podporu. Podařilo se nám dát dohromady velmi zajímavé portfolio odměn. Odměny dodali lidé, kteří se na organizaci Dne Dyslexie podílejí, jsou sami dyslektici nebo nás podporují,“ uvedla Kupčíková.

Link na HIT HIT:
https://www.hithit.com/cs/project/1564/den-dyslexie-2015

Ceny na HIT HITU:

Když projekt skrze Hithit podpoříte jakoukoliv částkou – ať už jen tak pro dobrý pocit nebo zakoupením konkrétní odměny, podpoříte tak Den Dyslexie, na jehož realizaci celá částka poputuje. Najdete zde například exkluzivní nabídku na dvě díla od známé umělkyně Aleny Kupčíkové; jež je také zakladatelkou Dne Dyslexie a neziskové organizace Umění a věda na podporu dyslektickým dětem. S Alenou se můžete také setkat osobně při večeři.

Další odměnou jsou lístky do divadla ABC na představení, v němž exceluje Michal Dlouhý; portrét od mladého talentovaného malíře Adama Jílka. Dále můžete zajít na večeři s organizátory Dne Dyslexie, lektorkou a překladatelkou anglického jazyka Alenou Krömerovou a režisérem Jaroslavem Černým, který režíroval na 300 dokumentů a je autorem mnoha knih.

Dalším uměleckým počinem, který můžete navštívit, je výstava krále českého komiksu Káji Saudka v galerii Art Salon S v Tančícím domě! Také si můžete zakoupit moravské víno SPIELBERG, hodiny angličtiny s jazykovým centrem Red languages či lekce golfu s profesionálním golfovým trenérem Petrem Robětínem nebo HR konzultaci s HR specialistkou Erikou Prachařovou..

Další zajímavou odměnou je návrh zimní zahrady od Davida Nováka z Morgana Alu s.r.o.

Dále máte možnost získat Slabikář a testy Aleny Kupčíkové, jež získali zlatou medaili na mezinárodním veletrhu inovací a vynálezů v čínském Kunshanu v roce 2014.

Den Dyslexie můžete rovněž podpořit zakoupením licencí k aplikaci na čtení Včelka či kurz čtení Rozectise.cz

Základní informace o dni dyslexie
Kdy / 9. a 10. září 2015
Kde / Národní galerie v Praze, Veletržní palác Otevírací hodiny / 10.00–20.00
Vstupné/ ZDARMA
Pro koho je akce určena/ Pro malé i velké


Další články
Nahoru