dnes
Sobota - zatazeno
0°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
2°C
pozítří
Pondělí - oblacno
6°C
Zapojit do výuky zbytkový materiál získaný od firem chce Praha 11
Ilustrační foto: archiv

Zapojit do výuky zbytkový materiál získaný od firem chce Praha 11

Radnice Prahy 11 bude chtít spolupracovat se soukromými firmami a brát od nich zbytkový materiál. Ten by využila ve školách při výuce recyklace nebo při předmětech postavených na tvůrčí činnosti. ČTK to dnes řekla radní Zuzana Ujhelyiová (Piráti). Kdy projekt začne a jak přesně bude vypadat, zatím není jasné. Pražský radní Vít Šimral (Piráti) uvedl, že magistrát záměr radnice posoudí a případně se k němu přidá.

„Principem je, že továrny, výrobní haly a podobně dávají zbytkový materiál do jednoho skladu, z kterého školy čerpají suroviny a dál je používají ve výuce," řekla Ujhelyiová. Radnice se inspirovala ve Švědsku, kde tento systém funguje.

Materiál by školy používaly například při výtvarné výchově nebo k výuce recyklace a ochrany prostředí. Zároveň by jej střední odborné školy využívaly jako výukový materiál. „Je to finančně velice nenáročné a prospěšné," řekla Ujhelyiová.

Projekt je podle radní na úplném začátku. Je například třeba zjistit, kolik firem by vůbec mělo zájem se do něj zapojit. „Na Praze 11 ale udělám vše pro to, aby to fungovalo," řekla radní.

Záměr prozkoumá magistrát, který se následně rozhodne, zda jej podpoří nebo třeba i zavede na celoměstské úrovni. „Vím, že to zkoušeli ve Skandinávii. Na projekt se podíváme, zhodnotíme a uvidíme, zda je to něco, co bychom podpořili magistrátními penězi," řekl Šimral.


Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil

22. ledna 2020 v 11:26

Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil značky Nissan e-NV 200. Vůz nahrazuje dosluhující, 15 let starý Fiat Ducato. Stejně jako on bude sloužit klientům pečovatelské služby například při cestách za lékaři či do Denního stacionáře a také rozvážet obědy těm, kteří si již sami uvařit...

Další články
Nahoru