dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Zaplať dluh, nebo budeš o tmě! Podvodní „energetici“ opět vyráží do akce
Ilustrační foto: freeimages

Zaplať dluh, nebo budeš o tmě! Podvodní „energetici“ opět vyráží do akce

Pražská energetika (PRE) zaznamenala další z pokusů, kterými se snaží podvodníci vylákat z lidí peníze kvůli údajným dluhům za elektřinu.

V konkrétním případě z minulých dnů navštívili jeden právě rekonstruovaný byt v Holešovicích dva muži v civilním oblečení a přítomným řemeslníkům tvrdili, že evidují v tomto bytě dluh ve výši 6 tisíc korun a že právě přerušili dodávku elektřiny a opět ji nezapojí, pokud dluh nebude okamžitě na místě vyrovnán.

Při jednání se dokonce prokazovali jakousi průkazkou PRE. Řemeslníci neprodleně kontaktovali majitele bytu, ale před jeho příchodem dvojice podvodníků honem elektřinu opět zapojila, elektroměr dokonce zaplombovala falešnou plombou a oba muži kvapně odešli.

„Pražská energetika i její dceřiné společnosti PREdistribuce a PREměření důrazně varují pražskou veřejnost před takovým jednáním. Zaměstnanci těchto společností sice mohou vybírat dlužné peníze na místě, avšak děje se tak zásadně po zaslání upomínek a na přerušení dodávky elektřiny kvůli dluhu je vždy odběratel předem upozorněn,“ uvedl mluvčí PRE Petr Holubec.

Vyrovnání dlužné částky na místě pak montéři PRE realizují buď inkasem hotových peněz, nebo přes platební terminál samozřejmě proti dokladu o zaplacení.

Pokud dochází k přerušení dodávky elektřiny, jsou montéři vždy oblečeni do firemního pracovního oblečení (modrých montérek) s označením PRE, mohou se na vyžádání prokázat průkazkou s fotografií, jménem a číslem zaměstnance a je tedy možné jejich činnost ověřit na zákaznické lince 840 550 055. 

„V případě zaznamenání uvedené nekalé činnosti je zcela na místě volat Policii ČR nebo Městskou policii, protože kromě finanční újmy hrozí odběrateli elektřiny i následný postih za porušení plomby a neoprávněnou manipulaci s elektroměrem. Proto je o takovém incidentu důležité informovat i energetiky, aby zajistili správný vzhled i funkčnost plomb na elektroměru,“ dodal Holubec.


Další články
Nahoru