dnes
Pondělí - zatazeno
10°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
15°C
pozítří
Středa - polojasno
17°C
Zpravodajství

Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst nedostatek.

„Ředitelé zatím pracují s otevřenými čísly a vzhledem k tomu, že mnozí rodiče přihlásili své děti na několik škol najednou, vyčkají s konečnou informací o naplněnosti tříd opravdu až do 2. září, prvního dne školního roku,“ uvedla Renáta Zajíčková (ODS), 1. místostarostka Prahy 5 pro oblast školství s tím, že z „otevřených čísel“ může někdy docházet k mylnému dojmu, že již nejsou volná místa a že se děti nedostanou do školy v místě svého bydliště.

„Míst pro prvňáčky je dostatek, to je ta nejdůležitější informace. Chtěla bych touto cestou požádat rodiče o trpělivost. Vím, že o naše základní školy je velký zájem, takže se může průběžně zdát, že poptávka po nich převyšuje nabídku. Ze zkušenosti také vím, že tomu je právě z důvodu, kdy rodiče podávají více přihlášek na různé škol," pokračovala.

„Prosíme tedy, aby rodiče učinili rozhodnutí, kam své dítě chtějí definitivně umístit, protože tak se výrazně urychlí proces uzavírání zápisů. Přesto z dílčích čísel vyplývá, že se ředitelé škol snažili maximálně využít kapacitu svých škol a uspokojit tak veškerou poptávku obyvatel Prahy 5,“ dodala místostarostka.


Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

24. září 2020 v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další články
Nahoru