dnes
Středa - skorojasno
16°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
15°C
pozítří
Pátek - oblacno
16°C
Zpravodajství

Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst nedostatek.

„Ředitelé zatím pracují s otevřenými čísly a vzhledem k tomu, že mnozí rodiče přihlásili své děti na několik škol najednou, vyčkají s konečnou informací o naplněnosti tříd opravdu až do 2. září, prvního dne školního roku,“ uvedla Renáta Zajíčková (ODS), 1. místostarostka Prahy 5 pro oblast školství s tím, že z „otevřených čísel“ může někdy docházet k mylnému dojmu, že již nejsou volná místa a že se děti nedostanou do školy v místě svého bydliště.

„Míst pro prvňáčky je dostatek, to je ta nejdůležitější informace. Chtěla bych touto cestou požádat rodiče o trpělivost. Vím, že o naše základní školy je velký zájem, takže se může průběžně zdát, že poptávka po nich převyšuje nabídku. Ze zkušenosti také vím, že tomu je právě z důvodu, kdy rodiče podávají více přihlášek na různé škol," pokračovala.

„Prosíme tedy, aby rodiče učinili rozhodnutí, kam své dítě chtějí definitivně umístit, protože tak se výrazně urychlí proces uzavírání zápisů. Přesto z dílčích čísel vyplývá, že se ředitelé škol snažili maximálně využít kapacitu svých škol a uspokojit tak veškerou poptávku obyvatel Prahy 5,“ dodala místostarostka.


Cibulka, Buďánka nebo hájovna. Participativní rozpočet Prahy 5 zná vítěze

21. října 2019 v 07:57

V neděli 13. října skončilo hlasování o letošních návrzích podaných do Participativního rozpočtu Prahy 5. Bylo podáno celkem deset návrhů a do celkové částky 15 milionů korun se vešlo prvních deset.

Další články
Nahoru