dnes
Sobota - jasno
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - polojasno
23°C
Zpravodajství

Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst nedostatek.

„Ředitelé zatím pracují s otevřenými čísly a vzhledem k tomu, že mnozí rodiče přihlásili své děti na několik škol najednou, vyčkají s konečnou informací o naplněnosti tříd opravdu až do 2. září, prvního dne školního roku,“ uvedla Renáta Zajíčková (ODS), 1. místostarostka Prahy 5 pro oblast školství s tím, že z „otevřených čísel“ může někdy docházet k mylnému dojmu, že již nejsou volná místa a že se děti nedostanou do školy v místě svého bydliště.

„Míst pro prvňáčky je dostatek, to je ta nejdůležitější informace. Chtěla bych touto cestou požádat rodiče o trpělivost. Vím, že o naše základní školy je velký zájem, takže se může průběžně zdát, že poptávka po nich převyšuje nabídku. Ze zkušenosti také vím, že tomu je právě z důvodu, kdy rodiče podávají více přihlášek na různé škol," pokračovala.

„Prosíme tedy, aby rodiče učinili rozhodnutí, kam své dítě chtějí definitivně umístit, protože tak se výrazně urychlí proces uzavírání zápisů. Přesto z dílčích čísel vyplývá, že se ředitelé škol snažili maximálně využít kapacitu svých škol a uspokojit tak veškerou poptávku obyvatel Prahy 5,“ dodala místostarostka.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

9. července 2020 v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

9. července 2020 v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Další články
Nahoru