dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Party s chobotem: Sloní moč pokřtí o víkendu, měla by se pít s mírou
Slonům se v Praze líbí. Foto: ZOO Praha

Party s chobotem: Sloní moč pokřtí o víkendu, měla by se pít s mírou

Neděle 29. listopadu se v pražské zoo ponese v duchu přivítání vánočního času. V 16 hodin proběhne za účasti významných hostů, herce Ladislava Freje a herečky Kristýny Frejové, slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. Návštěvníci se navíc mohou nechat inspirovat originálními dárky. U vánočního stromu budou mít možnost zakoupit takzvané Vánoční štěstí, malé krabičky s překvapením z pražské zoo. Ve stejný den ve 13 hodin bude navíc za účasti herce Petra Čtvrtníčka veřejnosti představen nový bylinný likér Zoo Praha, který nese neotřelý název Sloní moč.

První adventní neděle v pražské zoo láká na bohatý program. Nejdříve společně s hercem Petrem Čtvrtníčkem proběhne představení bylinného likéru Sloní moč, likéru s originální recepturou vytvořenou pouze pro Zoo Praha.

sloni-moc-nahled Akce začíná ve 13 hodin u Gulab restaurantu v horní části zoo. Součástí programu je také barmanská show s barmanem Martinem Vogeltanzem, který z bylinného likéru namíchá originální koktejl.  Nový likér Sloní moč bude možné na místě rovnou zakoupit.

V odpoledních hodinách návštěvníci společně s pražskou zoologickou zahradou přivítají adventní čas. V 16 hodinm bude za účasti herců Ladislava Freje a Kristýny Frejové u severního vchodu do zoo slavnostně rozsvícen vánoční strom.

Program:
13:00 – 13:30 Představení bylinného likéru Sloní moč
Hosté: herec Petr Čtvrtníček a barman Martin Vogeltanz

16:00 – 16:45 Rozsvěcení vánočního stromu
Hosté: herci Ladislav Frej a Kristýna Frejová s dcerou


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru