Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 6°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zapálením auta sousedovi mohl způsobit škodu až 18 milionů korun
Zadržený žhář putoval v poutech k výslechu. Foto: Policie ČR

Zapálením auta sousedovi mohl způsobit škodu až 18 milionů korun

Osobní spor z minulosti dohnal třiatřicetiletého muže k sousedské pomstě. Na zahradě rodinného domu zapálil auto a sám se přitom poranil na ruce. Kriminalisté z pražské Palmovky již muže dopadli a obvinili z trestného činu obecné ohrožení. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Od začátku letních prázdnin se kriminalisté z Palmovky zabývali požárem vozidla v Klánovicích na východě metropole. Podezřelý muž tam na zahradě rodinného domu zapálil dodávku, kterou nejprve polil hořlavou látkou a následně ji zapálil. Naštěstí byl požár brzo uhašen a nikomu se nic nestalo.

Kriminalisté prověřováním tohoto případu, a i díky kamerovým záznamům zjistili, že požár byl úmyslně založen a podezřelý na místo činu přijel vozidlem atypické barvy.

„K dispozici byl pouze jeden kamerovým záznam, na kterém byl zachycen průjezd vozidla a nezbývalo nic jiného než prověřit všechna vozidla tohoto typu a barvy v celé republice, kterých jsou dva tisíce,“ sdělila mluvčí.

Nakonec se podařilo sehnat majitele auta a zároveň podezřelého, tento týden v pondělí si pro něj přišli do jeho místa bydliště v momentě, kdy šel zrovna venčit svého psa.

Muže omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu. Při výslechu se třiatřicetiletý podezřelý kriminalistům k činu přiznal a sdělil jim, že vozidlo zapálil z důvodu osobních sporů z minulosti, které měl s majitelem vozidla.

Na základě znaleckých posudků bylo zjištěno, že požár vozidla se mohl rozšířit na vedlejší nemovitost a způsobit tím škodu za více než 18 milionů korun.

„Vzhledem k těmto skutečnostem policejní komisař muže obvinil ze spáchání trestného činu obecné ohrožení, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ dodala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.


Autor: puc

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru