Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zapálením auta sousedovi mohl způsobit škodu až 18 milionů korun
Zadržený žhář putoval v poutech k výslechu. Foto: Policie ČR

Zapálením auta sousedovi mohl způsobit škodu až 18 milionů korun

Osobní spor z minulosti dohnal třiatřicetiletého muže k sousedské pomstě. Na zahradě rodinného domu zapálil auto a sám se přitom poranil na ruce. Kriminalisté z pražské Palmovky již muže dopadli a obvinili z trestného činu obecné ohrožení. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Od začátku letních prázdnin se kriminalisté z Palmovky zabývali požárem vozidla v Klánovicích na východě metropole. Podezřelý muž tam na zahradě rodinného domu zapálil dodávku, kterou nejprve polil hořlavou látkou a následně ji zapálil. Naštěstí byl požár brzo uhašen a nikomu se nic nestalo.

Kriminalisté prověřováním tohoto případu, a i díky kamerovým záznamům zjistili, že požár byl úmyslně založen a podezřelý na místo činu přijel vozidlem atypické barvy.

„K dispozici byl pouze jeden kamerovým záznam, na kterém byl zachycen průjezd vozidla a nezbývalo nic jiného než prověřit všechna vozidla tohoto typu a barvy v celé republice, kterých jsou dva tisíce,“ sdělila mluvčí.

Nakonec se podařilo sehnat majitele auta a zároveň podezřelého, tento týden v pondělí si pro něj přišli do jeho místa bydliště v momentě, kdy šel zrovna venčit svého psa.

Muže omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu. Při výslechu se třiatřicetiletý podezřelý kriminalistům k činu přiznal a sdělil jim, že vozidlo zapálil z důvodu osobních sporů z minulosti, které měl s majitelem vozidla.

Na základě znaleckých posudků bylo zjištěno, že požár vozidla se mohl rozšířit na vedlejší nemovitost a způsobit tím škodu za více než 18 milionů korun.

„Vzhledem k těmto skutečnostem policejní komisař muže obvinil ze spáchání trestného činu obecné ohrožení, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ dodala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.


Autor: puc

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru