dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Zapáchající cizinec v sáčku si půjčil luxusní mercedes v hodnotě 3,4 milionu korun a zmizel
Odcizený luxusní vůz. Foto: Policie ČR

Zapáchající cizinec v sáčku si půjčil luxusní mercedes v hodnotě 3,4 milionu korun a zmizel

Už dva měsíce pátrají kriminalisté specializující se na krádeže vozidel po luxusním autě Mercedes – Benz a po dvou mužích, kteří mají pravděpodobně odcizení na svědomí. Na případu se pracuje od 12. září, kdy na žižkovskou služebnu přišel zástupce poškozené společnosti a oznámil nevrácení zapůjčeného auta v hodnotě 3,4 milionu korun.

Policisté během šetření zjistili, že luxusní vůz si zapůjčil cizinec z Izraele, který se prokazoval cestovním pasem, řidičským průkazem a platebními kartami na jméno Alexander Shifrin s datem narození 1. 3. 1966.

Předání auta klientovi proběhlo 4. září ve dvacet hodin před hotelem v Pařížské ulici s tím, že termín navrácení vozu byl stanoven na stejném místě v neděli 8. září. Do současné doby však majitel vozidlo neviděl a klienta se mu nepodařilo kontaktovat.

„Detektivové hledaného Izraelce podezřívají ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu v případě dopadení hrozí až tříleté vězení,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

hledany-izraelec-nahled

Hledaný cizinec

Hledaný cizinec je ve věku kolem 50 let, vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Oblečený byl do hnědého saka a podle majitele zapáchal. Hovořil údajně špatně anglicky, spíše komunikoval v hebrejštině nebo arabštině.

hledana-podezrela-dvojice-mercedes-benz-nahled

Hledaný cizinec (vlevo) a jeho komplic

Kriminalisté mají k dispozici několik videozáznamů z hotelu, před kterým mělo dojít k předání vozu, kde je zachycený podezřelý Izraelec ještě s dalším mužem. S největší pravděpodobností se tak jedná o komplice.

Tento muž je věku kolem 30 let, vysoký asi 175 cm, štíhlé postavy. Má světlé, středně dlouhé vlasy a hotelové kamery ho zachytily oblečeného do bílého trička, černých kalhot a modré kožené bundy.

Jakékoli informace k hledaným osobám, jejich totožnosti, pohybu nebo pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru