Dnes Pondělí - oblacno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zanedbané podloubí u náměstí I. P. Pavlova díky rekonstrukci prokoukne
Podloubí už dlouho nevypadá pěkně. Foto a vizualizace: IPR Praha

Zanedbané podloubí u náměstí I. P. Pavlova díky rekonstrukci prokoukne

Podloubí u Lékařského domu na rohu Sokolské a Ječné ulice s náměstím I.P. Pavlova se dočká rekonstrukce. Neupravený prostor bude vyčištěn, opraven a vznikne zde prostor pro předzahrádky. Na obnově se radnice Prahy 2 dohodla s Českou lékařskou společností J. E. Purkyně, Československou obcí legionářskou a magistrátem. Podloubí, ve kterém jsou mimo jiné večerky a odkud odjíždějí především noční linky MHD, je dlouhodobě ve špatném stavu.

Okolí u stanice metra I. P. Pavlova čeká rozsáhlá revitalizace. Na společném postupu při zvelebení podloubí a parterů domů v Sokolské ulici se shodli již před pár lety signatáři memoranda. To podepsala Praha 2 s Českou lékařskou společností J. E. Purkyně a Československou obcí legionářskou již v roce 2016. Nyní se k němu dodatkem připojilo i hlavní město Praha. Všechny zúčastněné strany v něm „deklarují vůli společně financovat řešení, které bude shodně přijato všemi subjekty.“ 

„Stav podloubí u Lékařského domu je neutěšený a je zapotřebí, aby na jeho zlepšení spolupracovaly všechny subjekty, jichž se prostor týká. Jsem ráda, že se k dvojkovému memorandu z roku 2016 tentokrát připojilo i hlavní město,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

podloubi-i-p-pavlova-budoucnost V podloubí, které bude čistší a světlejší, vznikne prostor vhodný pro umístění sezení a předzahrádek v celé délce. Mezi dlouhodobé záměry patří revitalizace navazujících uličních prostor včetně rozšíření prostoru pro pěší, optimalizace zastávky pro autobusy a v plánu je také výsadba dřevin.

Navržena je úprava prostoru před Štefánikovým domem při ulici Ječná, položena bude nová dlažba, kterou doplní vzrostlé stromy a městský mobiliář. Součástí opatření bude i podpora humanizace Severojižní magistrály, snížení počtu přiléhajících jízdních pruhů a doplnění uliční zeleně. 

Přebudován a upraven byl v uplynulých letech prostor u stanice metra a tramvajových u zastávek při ústí Lublaňské ulice. Upravena byla výška silnice, zmizela část zábradlí a před zastávkami tramvají u Legerovy ulice a náměstí I. P. Pavlova vznikl nový přechod pro chodce.


Autor: red

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Další články
Nahoru