Dnes Středa - skorojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zanedbané podloubí u náměstí I. P. Pavlova díky rekonstrukci prokoukne
Podloubí už dlouho nevypadá pěkně. Foto a vizualizace: IPR Praha

Zanedbané podloubí u náměstí I. P. Pavlova díky rekonstrukci prokoukne

Podloubí u Lékařského domu na rohu Sokolské a Ječné ulice s náměstím I.P. Pavlova se dočká rekonstrukce. Neupravený prostor bude vyčištěn, opraven a vznikne zde prostor pro předzahrádky. Na obnově se radnice Prahy 2 dohodla s Českou lékařskou společností J. E. Purkyně, Československou obcí legionářskou a magistrátem. Podloubí, ve kterém jsou mimo jiné večerky a odkud odjíždějí především noční linky MHD, je dlouhodobě ve špatném stavu.

Okolí u stanice metra I. P. Pavlova čeká rozsáhlá revitalizace. Na společném postupu při zvelebení podloubí a parterů domů v Sokolské ulici se shodli již před pár lety signatáři memoranda. To podepsala Praha 2 s Českou lékařskou společností J. E. Purkyně a Československou obcí legionářskou již v roce 2016. Nyní se k němu dodatkem připojilo i hlavní město Praha. Všechny zúčastněné strany v něm „deklarují vůli společně financovat řešení, které bude shodně přijato všemi subjekty.“ 

„Stav podloubí u Lékařského domu je neutěšený a je zapotřebí, aby na jeho zlepšení spolupracovaly všechny subjekty, jichž se prostor týká. Jsem ráda, že se k dvojkovému memorandu z roku 2016 tentokrát připojilo i hlavní město,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

podloubi-i-p-pavlova-budoucnost V podloubí, které bude čistší a světlejší, vznikne prostor vhodný pro umístění sezení a předzahrádek v celé délce. Mezi dlouhodobé záměry patří revitalizace navazujících uličních prostor včetně rozšíření prostoru pro pěší, optimalizace zastávky pro autobusy a v plánu je také výsadba dřevin.

Navržena je úprava prostoru před Štefánikovým domem při ulici Ječná, položena bude nová dlažba, kterou doplní vzrostlé stromy a městský mobiliář. Součástí opatření bude i podpora humanizace Severojižní magistrály, snížení počtu přiléhajících jízdních pruhů a doplnění uliční zeleně. 

Přebudován a upraven byl v uplynulých letech prostor u stanice metra a tramvajových u zastávek při ústí Lublaňské ulice. Upravena byla výška silnice, zmizela část zábradlí a před zastávkami tramvají u Legerovy ulice a náměstí I. P. Pavlova vznikl nový přechod pro chodce.


Autor: red

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru