dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - zatazeno
3°C
Zanedbané okolí Petřínské rozhledny čeká rekonstrukce
Petřínská rozhledna a její okolí. Foto: www.petrinska-rozhledna.cz

Zanedbané okolí Petřínské rozhledny čeká rekonstrukce

Hlavní město plánuje za 19,6 milionu korun upravit okolí Petřínské rozhledny. Radní dnes rozhodli o výběru dodavatele prací. Je jím společnost Buldix s nabídkovou cenou 19 599 797 korun bez DPH.

Obnova, oživení a rozšíření prostoru v bezprostředním okolí Petřínské rozhledny a kompletní obnova vybavení a povrchů této parkové plochy je nezbytná, neboť je již provozně i architektonicky v nevyhovujícím a zastaralém stavu.

Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce na opravě části městského parku a vytvoření dlážděné promenády. Obnova zahrnuje vegetační úpravy, povrchy komunikací, stavební doplňky, veřejné osvětlení a drobnou architekturu. Výhledově také výměnu mobiliáře. Hotovo by mělo být v horizontu jednoho roku.

„Okolí Petřínské rozhledny je nejzanedbanější částí Petřínských sadů. Jsem proto ráda, že se dočká rekonstrukce, která mu vrátí zašlý lesk a slávu,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru