dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
19°C
Zanedbané okolí Petřínské rozhledny čeká rekonstrukce
Petřínská rozhledna a její okolí. Foto: www.petrinska-rozhledna.cz

Zanedbané okolí Petřínské rozhledny čeká rekonstrukce

Hlavní město plánuje za 19,6 milionu korun upravit okolí Petřínské rozhledny. Radní dnes rozhodli o výběru dodavatele prací. Je jím společnost Buldix s nabídkovou cenou 19 599 797 korun bez DPH.

Obnova, oživení a rozšíření prostoru v bezprostředním okolí Petřínské rozhledny a kompletní obnova vybavení a povrchů této parkové plochy je nezbytná, neboť je již provozně i architektonicky v nevyhovujícím a zastaralém stavu.

Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce na opravě části městského parku a vytvoření dlážděné promenády. Obnova zahrnuje vegetační úpravy, povrchy komunikací, stavební doplňky, veřejné osvětlení a drobnou architekturu. Výhledově také výměnu mobiliáře. Hotovo by mělo být v horizontu jednoho roku.

„Okolí Petřínské rozhledny je nejzanedbanější částí Petřínských sadů. Jsem proto ráda, že se dočká rekonstrukce, která mu vrátí zašlý lesk a slávu,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

Včera ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru