Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zaměstnanci nemocnice vypsali sbírku na projekt oprav, vedení ani ministerstvo o ní nevědělo
Některé pavilony krčské nemocnice se již modernizace dočkaly. Třeba pavilon D. Foto: archiv

Zaměstnanci nemocnice vypsali sbírku na projekt oprav, vedení ani ministerstvo o ní nevědělo

Zaměstnanci Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze vypsali sbírku na studii projektu oprav dětské kliniky. Budova je podle nich v nevyhovujícím stavu a na dětské pacienty fouká netěsnícími okny. Vedení nemocnice podle mluvčího Petra Sulka o sbírce nevědělo, ale aktivitu zaměstnanců vítá. S rekonstrukcí kliniky se podle něj počítá. Informace o sbírce nemělo podle mluvčího Ondřeje Jakoba ani ministerstvo zdravotnictví (MZd), nepovažuje její cíl za úplně vhodný.  

„Protože bychom si pro naše pacienty přáli lepší zázemí, rozhodli jsme se my, zaměstnanci Pediatrické kliniky, založit sbírku, jejímž prostřednictvím bychom vybrali na studii k projektové dokumentaci, která by nám pomohla odstartovat tolik potřebnou rekonstrukci," píše se v popisu sbírky.

Budova je podle nich oddělená od jiných budov poskytujících péči dětským pacientům, takže je třeba děti převážet venkem. „Vybavení pokojů a přilehlé zázemí je již velmi zastaralé, působí tísnivě a depresivně," napsali zaměstnanci kliniky, která ročně pečuje asi o 1600 dětí.

Více než 95 let stará nemocnice se v současné době opravuje, rekonstrukce několika pavilonů vyjde na stovky milionů korun. Ukončené byly podle Sulka například opravy Kliniky dětské chirurgie a traumatologie. „S rekonstrukcí Pediatrické kliniky je rovněž počítáno a postupně se na ní i pracuje. S tím souvisí i vznik budoucího nového pediatrického pracoviště," sdělil na dotaz ČTK. Obecně podle něj nemocnice aktivitu zaměstnanců vítá, zde ale podle něj „došlo k informačnímu nesouladu".

Sbírka začala minulý čtvrtek a do dnešních 14:00 se v ní vybralo asi 45 000 korun z plánovaných 360 000 korun. Mají být použity na studii k projektové dokumentaci nového Pediatrického centra, které nemocnice plánuje vybudovat.

„Toto centrum bude zahrnovat nový prostor pro Pediatrickou kliniku, který bude mít těsnou návaznost na Kliniku dětské chirurgie a Oddělení dětské intenzivní medicíny. Bude tak tvořit pro děti ucelený komplex péče, kde bude odpovídající sociální i zdravotnické zázemí a všichni potřební dětští specialisté budou pod jednou střechou," píše se v popisu sbírky.

Ve sbírkách už se na projekty v přímo řízených nemocnicích MZd v minulosti vybíralo, například před dvěma lety na hřiště a terapeutickou zahradu Fakultní nemocnice v Motole. Častější jsou ale dary různých nadačních fondů či neziskových organizací přímo nemocnicím, například přístrojů nebo peněz na výzdobu či jiné vybavení.


Autor: ČTK

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru