Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zaměstnanci dopravního podniku si příští rok polepší v průměru o osm procent
Sídlo pražského dopravního podniku ve Vysočanech. Foto: archiv DPP

Zaměstnanci dopravního podniku si příští rok polepší v průměru o osm procent

Vedení pražského dopravního podniku (DPP) a všechny odborové organizace působící v DPP podepsaly dodatek ke stávající kolektivní smlouvě, který upravuje mzdové tarify řidičů a strojvedoucích a středy mzdových tarifů ostatních zaměstnanců DPP pro příští rok. Zaměstnanci DPP si na základě tohoto dodatku polepší v roce 2024 v průměru o 8 procent. Informovala o tom mluvčí podniku Aneta Řehková.  

Všechny hlavní benefity, jako jsou stravenky, dovolená, volnočasové poukázky nebo takzvané sick days zůstávají beze změny ve stejném rozsahu jako v letošním roce. Vyjednaný a podepsaný dodatek ke kolektivní smlouvě platí do 31. prosince 2024. Stávající kolektivní smlouva platí od 1. ledna 2022 do 31. prosince 2026. 

„Nalezená shoda při kolektivním vyjednávání a navýšení mzdových tarifů a středů mzdových tarifů zaměstnanců DPP v příštím roce pomůže narovnat konkurenceschopnost DPP na trhu práce ve srovnání s okolím a zvýšit atraktivitu podniku například při náboru nových zaměstnanců,“ sdělila Řehková. 

Díky tomuto kroku DPP očekává posílení zájmu zejména u dělnických profesí. „Kromě toho dodatek ke kolektivní smlouvě přispěje ke stabilizaci a udržení si kvalitních zaměstnanců,“ podotkla mluvčí. 

DPP má téměř 11 000 zaměstnanců, na konci loňského roku 9371 mužů a 1616 žen. Nejvíce je řidičů, kterých je 39,07 procenta z celkového počtu zaměstnanců. V dělnických profesích pracuje 32,26 procenta z nich. Převažují pak zaměstnanci střední generace se středním vzděláním ukončeným maturitou a středním vzděláním bez maturity. Průměrná mzda dosáhla 50 164 korun.


Autor: Jan Puci

V březnu začne druhá etapa opravy tubusu metra B

Včera v 09:31

V pondělí 4. března budou zahájeny práce na druhé etapě opravy tubusu metra Rajská zahrada. Předpokládané ukončení těchto prací je do konce června.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Další články
Nahoru