Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - polojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zaměstnanci mateřských školek v Praze 4 dostali jako poděkování dárkové koše
Starostka Prahy 4 Irena Michalcová (vlevo) a ředitelka mateřské školy v Mezivrší Zora Prokopová. Foto: JP

Zaměstnanci mateřských školek v Praze 4 dostali jako poděkování dárkové koše

Mateřská škola Mezivrší patří sice se svými třemi třídami mezi nejmenší mateřské školy čtvrté městské části. Dětem nabízí řadu kroužků, má vlastní keramickou pec, v nekoronavirové době aktivně spolupracuje se seniory, kteří přicházejí, aby dětem četli pohádky, a navíc čile spolupracuje s rodiči.

„Spolupráce s rodiči je opravdu výborná,“ uvedla ředitelka mateřské školy Zora Prokopová. „A nezastavila se ani tehdy, kdy některé děti zůstávaly během nouzového stavu doma s rodiči nebo se staršími sourozenci. Od paní učitelek dostávali rodiče e-maily s nápady a náměty, jak hezky strávit den a co přitom třeba dělat, namalovat, vyrobit a podobně," pokračovala.“

Škola funguje od jara jako v běžném režimu a všichni z personálu zůstali zdraví. Pečlivě jsou podle Prokopové dodržovány všechny přísné hygienické předpisy a například na zahradě se vždy potkávají děti maximálně ze dvou tříd. Třetí třída je ve stejnou dobu na procházce. Během týdne se tak každá třída dostane na výlet do přírody nebo třeba historického centra Prahy alespoň dvakrát.

„Naše mateřské školy mají zkušená vedení, a protože jsem profesí jednou z jejich ředitelek, máme výbornou spolupráci, průběžně vše diskutujeme a radíme se,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO), která mateřinku v Mezivrší v úterý 24. listopadu navštívila.

Na území Prahy je jednadvacet mateřských škol, z nichž některé mají detašovaná pracoviště. Celkem jsou tak na čtyřce tři desítky objektů pro školky. Z 3300 dětí jich má covid-19 jen šest.

„Od jara jsme měli kvůli covidu uzavřenou jen jednu školku a to hned na začátku, kdy museli zaměstnanci do karantény. Při tak velkém počtu a za tolik měsíců je to skvělý výsledek. Znamená to zároveň velké vypětí pro personál, proto jsme do školek poslali jako poděkování zaměstancům dárkové koše. Členové vedení školek dostanou odměny a budou mít k dispozici finanční prostředky, aby mohli dát odměny také dalším zaměstnancům. Zaslouží si to," dodala starostka.


Autor: TZ, red

Trenéři do škol Prahy 15

14. října 2021 v 19:23

Minulý týden začal na základních školách Prahy 15 program Trenéři do škol, který má za cíl zkvalitnit výuku tělesné výchovy a rozvoj pohybových dovedností dětí. Program je zaměřen na nejmenší školáky ve spolupráci s pedagogy jednotlivých škol. Bude probíhat na všech základních školách...

Přání do školních lavic můžete plnit do konce října

14. října 2021 ve 12:33

Akce radnice Prahy 5, určená primárně rodičům samoživitelům, kteří mají děti navštěvující základní nebo mateřskou školu, ale nejen jim. Cílem charitativní akce je pomoci rodinám s finančně náročným průběhem školního roku, ale zároveň se chovat ekologicky, recyklovat a využívat spotřební zboží na...

Světští opět přijeli do Letňan

8. října 2021 v 08:15

V proluce mezi obchodním centrem a zastávkou autobusů Fryčovická u frekventované ulice Tupolevova v Praze 18 se v uplynulých letech opakovaně na krátký čas usadil cirkus či zábavný lunapark.

Výstavu obrázků z výtvarné soutěže dětí

7. října 2021 v 08:42

Od 5. do 31. října můžete na radnici Prahy 11 vidět výstavu obrázků dětí z výtvarné soutěže Obrázek pro radost. Vstupné je zdarma.

Putování s dětmi Prahou 15. Nová knížka pro děti a rodiče

6. října 2021 ve 12:36

Kniha Toulání s dětmi Prahou 15 má volné pokračování. Pohádkové příběhy a básničky Putování s dětmi Prahou 15 jsou určeny dětem od 3 do 11 let.

Hřiště na Výtoni bude krátkodobě uzavřeno

23. září 2021 ve 12:08

Odbor životního prostředí Prahy 2 upozorňuje, že 4. října (v případě nevhodných klimatických podmínek 5. 10. 2021), bude veřejné dětské hřiště uzavřeno.

Praha 8 bude vítat občánky, přihlášky mohou rodiče posílat ještě týden

21. září 2021 v 07:00

Praha 8 zve rodiče dětí narozených v letech 2020 a 2021 na slavnostní vítání občánků Prahy 8 v pondělí 25. a úterý 26. října v obřadní síň Libeňského zámku.

Radnice vystavuje obrázky dětí pro seniory

18. září 2021 v 07:00

Praha 13 během pandemie připravila projektovou aktivitu „Obrázky se vzkazem aneb Děti kreslí seniorům“. Radnice v lednu pořídila sady výtvarných potřeb pro tři a půl tisíce žáků prvního stupně všech deseti základních škol a děti nakreslily více než 1600 obrázků pro seniory. V prostorách radnice...

Škola v přírodě Janov nad Nisou už přivítala desítky dětí

15. září 2021 ve 14:41

Janovská škola v přírodě, kde v uplynulých letech pobývaly tisícovky dětí ze škol z Prahy 1, se na začátku léta změnila na příspěvkovou organizaci školského typu. Nově jí tak bude spravovat přímo radniční odbor. Zároveň má ŠVP Janov od 1. září nového ředitele, který má plány, jak janovskou školu...

Další články
Nahoru