Dnes Čtvrtek - skorojasno 6°C
Zítra Pátek - oblacno 3°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zaměstnanci mateřských školek v Praze 4 dostali jako poděkování dárkové koše
Starostka Prahy 4 Irena Michalcová (vlevo) a ředitelka mateřské školy v Mezivrší Zora Prokopová. Foto: JP

Zaměstnanci mateřských školek v Praze 4 dostali jako poděkování dárkové koše

Mateřská škola Mezivrší patří sice se svými třemi třídami mezi nejmenší mateřské školy čtvrté městské části. Dětem nabízí řadu kroužků, má vlastní keramickou pec, v nekoronavirové době aktivně spolupracuje se seniory, kteří přicházejí, aby dětem četli pohádky, a navíc čile spolupracuje s rodiči.

„Spolupráce s rodiči je opravdu výborná,“ uvedla ředitelka mateřské školy Zora Prokopová. „A nezastavila se ani tehdy, kdy některé děti zůstávaly během nouzového stavu doma s rodiči nebo se staršími sourozenci. Od paní učitelek dostávali rodiče e-maily s nápady a náměty, jak hezky strávit den a co přitom třeba dělat, namalovat, vyrobit a podobně," pokračovala.“

Škola funguje od jara jako v běžném režimu a všichni z personálu zůstali zdraví. Pečlivě jsou podle Prokopové dodržovány všechny přísné hygienické předpisy a například na zahradě se vždy potkávají děti maximálně ze dvou tříd. Třetí třída je ve stejnou dobu na procházce. Během týdne se tak každá třída dostane na výlet do přírody nebo třeba historického centra Prahy alespoň dvakrát.

„Naše mateřské školy mají zkušená vedení, a protože jsem profesí jednou z jejich ředitelek, máme výbornou spolupráci, průběžně vše diskutujeme a radíme se,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO), která mateřinku v Mezivrší v úterý 24. listopadu navštívila.

Na území Prahy je jednadvacet mateřských škol, z nichž některé mají detašovaná pracoviště. Celkem jsou tak na čtyřce tři desítky objektů pro školky. Z 3300 dětí jich má covid-19 jen šest.

„Od jara jsme měli kvůli covidu uzavřenou jen jednu školku a to hned na začátku, kdy museli zaměstnanci do karantény. Při tak velkém počtu a za tolik měsíců je to skvělý výsledek. Znamená to zároveň velké vypětí pro personál, proto jsme do školek poslali jako poděkování zaměstancům dárkové koše. Členové vedení školek dostanou odměny a budou mít k dispozici finanční prostředky, aby mohli dát odměny také dalším zaměstnancům. Zaslouží si to," dodala starostka.


Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

20. dubna 2021 v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

V neděli se v Praze 9 testovali žáci a učitelé, nikdo nebyl pozitivní

19. dubna 2021 v 07:35

Všichni negativní, hlásí ZŠ Novoborská z Prahy 9 po nedělním testování PCR testy. 245 žáků a 40 pedagogů Základní školy Novoborská, jejímž zřizovatelem je městská část Praha 9, podstoupilo v neděli 18. dubna dopoledne PCR testy ze slin.

Běh nebo procházka pro miminka do dlaně

14. dubna 2021 v 07:58

První květnovou neděli se uskuteční charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka. Akce se může zúčastnit každý, trasa i místo jsou libovolné, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné věnovat jedné z 33 nemocnic...

V parku Lannova se bude natáčet

12. dubna 2021 ve 21:14

Ve středu 14. dubna bude od 6 do 13 hodin z bezpečnostních důvodů uzavřeno dětské hřiště a sportoviště v parku Lannova.

Do škol a školek Prahy 1 nastoupilo celkem 809 dětí

12. dubna 2021 v 19:47

Dnes nastoupilo do sedmi mateřských škol Prahy 1 celkem 155 předškoláků. V pěti základních školách zahájilo rotační výuku 654 žáků 1. stupně. Nástup žáků i s testováním byl předem s řediteli příspěvkových organizací pečlivě naplánován podle manuálu MŠMT. Všichni rodiče byli školami osloveni a...

Tento týden končí zápisy prvňáčků v Praze 5

12. dubna 2021 v 09:21

Základní školy na Praze 5 nehlásí vážné problémy s kapacitou školských zařízení. Drtivá většina rodičů prvňáčků z Prahy 5 umístí své děti do vybrané základní školy bez problémů. Zápisy do základních a mateřských škol vrcholí 14 a 15. dubna. Praha 5 letos poprvé testuje i on-line zápisy do...

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

11. dubna 2021 v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Tajný život skřítků. Venkovní hra pro rodiny s malými dětmi

6. dubna 2021 v 09:20

Vydejte se na Malou stranu do Vojanových sadů. Nedaleko Ústřední knihovny, v blízkosti Karlova mostu a ostrova Kampa, se za nenápadnou zdí ukrývá krásná klidná zahrada. Mezi ovocnými stromy se prochází pávi, na jezírku se zabydlely kachničky, v trávě rozkvétají květiny nejrůznějších barev...

V Praze 1 začalo další kolo dezinfekcí dětských hřišť

6. dubna 2021 v 06:29

Začala další důkladná očista dětských hřišť v Praze 1. Radnice nechá vydezinfikovat všech 10 dětských hřišť, která i nadále zůstávají otevřená.

Prvňáčci z Prahy 11 se letos zapisují elektronicky

4. dubna 2021 v 10:14

Po zkušenostech z loňských elektronických zápisů dětí do mateřských škol spustila Praha 11 tuto formu zápisů i pro základní školy. Rodiče mohou potřebné dokumenty posílat nejen online, ale také poštou. Cílem tohoto projektu je především snaha zápisy zjednodušit.

O nejhezčí PF 2022 soutěžily děti z Prahy 13, výstava jejich prací bude v létě

4. dubna 2021 v 09:08

Výbor Agendy 21 třinácté městské části vyhlásil soutěž pro základní školy o nejhezčí PF 2022. Vítězný návrh použije radnice jako oficiální PF 2022.

Zlatý Ámos učí v Praze 4. Radnice gratuluje

30. března 2021 v 10:19

Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku získal v letošním roce učitel Tomáš Pírek ze Základní školy U Krčského lesa v Praze 4. Stal se vítězem 28. ročníku prestižní soutěže a také 17. mužem, který anketu od jejího založení vyhrál.

Zápisy do prvních tříd pro následující školní rok v Praze 9

27. března 2021 v 07:02

Zápisy do prvních tříd pro školní rok 2020/2021 proběhnou ve všech pěti základních školách, jejichž zřizovatelem je Praha 9, ve dnech 14. – 15. dubna. Již podruhé se zápisy uskuteční na dálku, tedy bez návštěvy dítěte a jeho zákonných zástupců ve škole.

Radnice vydává školní časopis, Páťák vyjde koncem března

24. března 2021 v 19:54

Radnice Prahy 5 vydává zpravodaj Páťák, který spojuje všechny složky ve vzdělávání – odborníky, pedagogy, rodiče a žáky. První letošní číslo školního časopisu vyjde na přelomu března a dubna. Hlavním tématem čísla bude distanční výuka, jak vypadá, jak ji vidí, prožívají a hodnotí žáci, učitelé,...

Další články
Nahoru