Dnes Středa - polojasno 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zaměstnanci mateřských školek v Praze 4 dostali jako poděkování dárkové koše
Starostka Prahy 4 Irena Michalcová (vlevo) a ředitelka mateřské školy v Mezivrší Zora Prokopová. Foto: JP

Zaměstnanci mateřských školek v Praze 4 dostali jako poděkování dárkové koše

Mateřská škola Mezivrší patří sice se svými třemi třídami mezi nejmenší mateřské školy čtvrté městské části. Dětem nabízí řadu kroužků, má vlastní keramickou pec, v nekoronavirové době aktivně spolupracuje se seniory, kteří přicházejí, aby dětem četli pohádky, a navíc čile spolupracuje s rodiči.

„Spolupráce s rodiči je opravdu výborná,“ uvedla ředitelka mateřské školy Zora Prokopová. „A nezastavila se ani tehdy, kdy některé děti zůstávaly během nouzového stavu doma s rodiči nebo se staršími sourozenci. Od paní učitelek dostávali rodiče e-maily s nápady a náměty, jak hezky strávit den a co přitom třeba dělat, namalovat, vyrobit a podobně," pokračovala.“

Škola funguje od jara jako v běžném režimu a všichni z personálu zůstali zdraví. Pečlivě jsou podle Prokopové dodržovány všechny přísné hygienické předpisy a například na zahradě se vždy potkávají děti maximálně ze dvou tříd. Třetí třída je ve stejnou dobu na procházce. Během týdne se tak každá třída dostane na výlet do přírody nebo třeba historického centra Prahy alespoň dvakrát.

„Naše mateřské školy mají zkušená vedení, a protože jsem profesí jednou z jejich ředitelek, máme výbornou spolupráci, průběžně vše diskutujeme a radíme se,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO), která mateřinku v Mezivrší v úterý 24. listopadu navštívila.

Na území Prahy je jednadvacet mateřských škol, z nichž některé mají detašovaná pracoviště. Celkem jsou tak na čtyřce tři desítky objektů pro školky. Z 3300 dětí jich má covid-19 jen šest.

„Od jara jsme měli kvůli covidu uzavřenou jen jednu školku a to hned na začátku, kdy museli zaměstnanci do karantény. Při tak velkém počtu a za tolik měsíců je to skvělý výsledek. Znamená to zároveň velké vypětí pro personál, proto jsme do školek poslali jako poděkování zaměstancům dárkové koše. Členové vedení školek dostanou odměny a budou mít k dispozici finanční prostředky, aby mohli dát odměny také dalším zaměstnancům. Zaslouží si to," dodala starostka.


Praha 15: U ZŠ Veronské náměstí se bruslí

18. ledna 2021 v 17:40

Aktuální vládní nařízení umožňuje v prostoru areálu kluziště pohyb maximálně 2 osob v roušce.

Kluzáky na sníh pro děti z Prahy 6

18. ledna 2021 ve 14:15

Radnice Prahy 6 se rozhodla pomoci rodičům, kteří pro své děti shánějí kluzáky na sníh. Ty se kvůli zavřeným obchodům hůře shánějí.

U koníka, U housenky nebo U včelky. Praha 15 pojmenovala hřiště

13. ledna 2021 v 07:44

Odbor životního prostředí radnice Prahy 15 kromě jiného spravuje také dětská hřiště. V prosinci 2020 zrealizoval jejich nové označení a pojmenování.

Praha 8 bude v březnu vítat občánky

1. ledna 2021 v 09:28

Slavnostní vítání občánků Prahy 8, dětí narozených v roce 2019–2020, plánuje radnice na pondělí 22. a úterý 23. března 2021 v obřadní síň Libeňského zámku.

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Člobrdění s Hurvínkem aneb Zachraňme Máničku!

18. prosince 2020 v 18:26

Speciální pátrací hru ulicemi Dejvic připravili v Divadle S+H pro děti předškolního věku a žáky prvního stupně za doprovodu rodičů či prarodičů. Zúčastnit se však může každý, kdo si rád hraje.

Další články
Nahoru