Dnes Pátek - snih 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 2°C
Pátek 8. 12. 2023
Svátek má Květoslava
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Politika

Záměr dostavby části silničního okruhu má od Prahy 6 zelenou

Rada městské části Praha 6 souhlasí se záměrem dostavby části Pražského okruhu v úseku mezi Ruzyní a Březiněvsí. Má však několik podmínek. Informoval o nich mluvčí Prahy 6 Marek Zeman.  

Praha 6 dostavbu Pražského okruhu dlouhodobě podporuje. Upozorňuje ovšem, že hlavní město Praha bude muset připravit taková opatření, která by zmírnila negativní aspekty související s jeho provozem.

„Výpočty předložené v rámci dokumentace vlivů záměru na životní prostředí ukazují, že na některých komunikacích Prahy 6 může dojít k dalšímu nárůstu dopravních intenzit. To se týká např. ulice Jugoslávských partyzánů nebo Horoměřická. Důrazně proto požadujeme po hlavním městě Praze, aby zajistilo realizaci světelných závor na komunikacích přicházejících do hlavního města Prahy. Dalším opatřením je i používání tzv. tichého asfaltu na povrchu komunikací s velkým nárůstem dopravního zatížení a vyhlášení zákazu dopravních prostředků s hmotností nad 12 tun na předmětných příjezdových komunikacích,“ uvedl Petr Palacký (STAN), radní pro životní prostředí a klima.

Praha 6 vedle toho dlouhodobě uplatňuje požadavek nalezení dopravního obchvatu Dejvic a Bubenče. Požaduje proto po hlavním městě urychlení přípravy staveb komunikace Evropská – Svatovítská a tunelového spojení Evropská – Podbabská.

Městskou částí Praha 6 vjíždí doprava do hlavního města hned „čtyřmi branami“ – Karlovarskou, Evropskou, Horoměřickou a Podbabskou. „Našim cílem je v ranní špičce regulovat počet přijíždějících aut do Prahy 6 ze Středočeského kraje a podporovat příjezd vozidel MHD. Proto chceme, aby byl zřízen BUS pruh na ulicích Karlovarská a Horoměřická, kde dosud chybí. Dále budeme tlačit na stavby P+R parkovišť na Dlouhé míli, v Suchdole a v Horoměřicích,“ řekl radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Hlavním cílem této stavby má být převedení tranzitní dálkové dopravy na nadřazený komunikační systém, zároveň ale i redistribuce cílové dopravy na hranicích metropole a převedení některých dopravních vztahů mezi okrajovými částmi města.

Celková délka tohoto úseku je něco málo přes 15 kilometrů. Jeho zhruba dvě třetiny se nacházejí na území Hlavního města Prahy, zbývající třetina pak na území Středočeského kraje.


Autor: Alo

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

Další články
Nahoru