Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Záměr dostavby části silničního okruhu má od Prahy 6 zelenou

Rada městské části Praha 6 souhlasí se záměrem dostavby části Pražského okruhu v úseku mezi Ruzyní a Březiněvsí. Má však několik podmínek. Informoval o nich mluvčí Prahy 6 Marek Zeman.  

Praha 6 dostavbu Pražského okruhu dlouhodobě podporuje. Upozorňuje ovšem, že hlavní město Praha bude muset připravit taková opatření, která by zmírnila negativní aspekty související s jeho provozem.

„Výpočty předložené v rámci dokumentace vlivů záměru na životní prostředí ukazují, že na některých komunikacích Prahy 6 může dojít k dalšímu nárůstu dopravních intenzit. To se týká např. ulice Jugoslávských partyzánů nebo Horoměřická. Důrazně proto požadujeme po hlavním městě Praze, aby zajistilo realizaci světelných závor na komunikacích přicházejících do hlavního města Prahy. Dalším opatřením je i používání tzv. tichého asfaltu na povrchu komunikací s velkým nárůstem dopravního zatížení a vyhlášení zákazu dopravních prostředků s hmotností nad 12 tun na předmětných příjezdových komunikacích,“ uvedl Petr Palacký (STAN), radní pro životní prostředí a klima.

Praha 6 vedle toho dlouhodobě uplatňuje požadavek nalezení dopravního obchvatu Dejvic a Bubenče. Požaduje proto po hlavním městě urychlení přípravy staveb komunikace Evropská – Svatovítská a tunelového spojení Evropská – Podbabská.

Městskou částí Praha 6 vjíždí doprava do hlavního města hned „čtyřmi branami“ – Karlovarskou, Evropskou, Horoměřickou a Podbabskou. „Našim cílem je v ranní špičce regulovat počet přijíždějících aut do Prahy 6 ze Středočeského kraje a podporovat příjezd vozidel MHD. Proto chceme, aby byl zřízen BUS pruh na ulicích Karlovarská a Horoměřická, kde dosud chybí. Dále budeme tlačit na stavby P+R parkovišť na Dlouhé míli, v Suchdole a v Horoměřicích,“ řekl radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Hlavním cílem této stavby má být převedení tranzitní dálkové dopravy na nadřazený komunikační systém, zároveň ale i redistribuce cílové dopravy na hranicích metropole a převedení některých dopravních vztahů mezi okrajovými částmi města.

Celková délka tohoto úseku je něco málo přes 15 kilometrů. Jeho zhruba dvě třetiny se nacházejí na území Hlavního města Prahy, zbývající třetina pak na území Středočeského kraje.


Autor: Alo

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru