dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Zámeček přivítal nové občánky Prahy 10
Poprvé se vítání občánků Prahy uskutečnilo ve Vršovickém zámečku. Foto: archiv

Zámeček přivítal nové občánky Prahy 10

Tradice vítání nových občánků Prahy 10 se poprvé přenesla do nově zrekonstruovaného Vršovického zámečku a jeho reprezentativních prostor. „Je skvělé, že zámeček bude sloužit nejen seniorům a svatebčanům, ale alespoň symbolicky také těm nejmladším – dětem a jejich rodičům. Podařilo se nám tak v těchto reprezentativních prostorech tímto způsobem propojit prakticky všechny generace našich občanů,“ konstatoval starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.), který přivítal hned celkem 40 nejmladších občanů Prahy 10.

Vítalo se celkem 40 dětí – 19 děvčat a 21 chlapců. Přemístění na zámeček rodiče velmi ocenili a projevilo se to i na zvýšeném zájmu o tento slavnostní akt. Obyčejně se totiž vítá okolo dvou desítek dětí. 

vitani-2-nahled

Prostory nově zrekonstruovaného Vršovického zámečku. Foto: archiv

Vítání občánků organizuje oddělení kultury a občanských aktivit, probíhají jednou až třikrát v měsíci v průběhu celého roku (kromě července a srpna). 

Podle místní evidence jsou též rozesílány pozvánky, odchází na jméno a adresu trvalého bydliště nově narozeného občana zpravidla mezi čtvrtým a osmým měsícem věku dítěte. Další informace poskytne případně call centrum Prahy 10: 840 11 12 13.

Vršovický zámeček se opět otevře veřejnosti, představena bude i unikátní obřadní síň

Vršovický zámeček má unikátní obřadní síň. Osvětlení se dokáže přizpůsobit šatům nevěsty


Další články
Nahoru