Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Založení společnosti je zásadním krokem v podnikání
ByznysKomerční sdělení
JUDr. Jakub Maur. Foto: archiv

Založení společnosti je zásadním krokem v podnikání

Na trhu jsou společnosti, které nabízejí služby zakládání firem na klíč, pomoc při vedení účetnictví, prodej ready made společností a poskytování registračního sídla. Co dělat, když se potřebujete zorientovat, potřebujete poradit a pomoci s byrokracií, jsme se zeptali JUDr. Jakuba Maura, odborníka na korporátní právo, advokáta a jednatele firmy Profispolečnosti.cz s.r.o.

Proč utrácet peníze za poradenskou službu založení společnosti na míru, když si to můžu udělat sám, si možná řekne hodně lidí. Přesto se najde spousta těch, která službu založení společnosti na klíč využije. Co klientovi při zakládání společnosti může nabídnout Vaše společnost?

Klientovi můžeme nabídnout zejména profesionalitu a osobní přístup. Přínos z využití naší služby vidíme především v tom, že našim klientům umožníme věnovat se kontinuálně jejich vlastní profesi a při tom neztrácet čas a energii obíháním úřadů a zbytečným papírováním. Obvykle je totiž při zakládání firmy nutno vykonat mnoho návštěv různých institucí či úřadů a vyplnit spoustu formulářů. Cena naší služby přitom není o mnoho vyšší než výše veškerých zákonných poplatků, zejména přihlédneme-li k faktu, že klientovi neunikne zisk z jeho byznysu za dobu, kterou by na zakládání firmy vlastními silami musel vynaložit. Navíc je z naší strany stoprocentně zaručeno, že založení společnosti bude úspěšné a na jeho konci bude společnost řádně zapsána do obchodního rejstříku.

Jaký je zájem klientů o založení společnosti na klíč?

Zájem o založení společnosti na klíč je vysoký, v průběhu 7 let, během kterých působíme samostatně v oblasti korporátního práva na českém trhu, jsme založili pro své klienty již téměř 2500 nových společností podle jejich požadavků.

Jakých chyb se většinou dopouští ti, kteří nesvěří založení společnosti odborníkům? Jak dlouho trvá zápis nové firmy do obchodního rejstříku při využití Vašich služeb?

Podnikatelé mohou udělat nejrůznější chyby při vyplňování potřebných formulářů či podání a každou chybu pak úřady sankcionují vrácením formuláře nebo podání zpět navrhovateli a tím se čas zakládání společnosti zbytečně prodlužuje. Častou a přitom pro samotné podnikatele celkem překvapivou chybou však je také nevhodně zvolený název pro budoucí společnost. Názvu je třeba věnovat náležitou pozornost předem a ověřit si, zda totožný nebo podobný název už v obchodním rejstříku neexistuje. Je-li totiž název shodný nebo zaměnitelný s již registrovanou firmou, rejstříkový soud společnost nezaregistruje a celý proces je nutno opakovat. Pokud klient požádá o založení společnosti naši firmu, zcela automaticky prověřujeme také existenci téhož nebo podobného názvu budoucí společnosti v obchodním rejstříku, takže toto zdržení a vícenáklady předem eliminujeme.

Založení společnosti na klíč s námi zabere od prvního kontaktu s klientem do zápisu nové společnosti do obchodního rejstříku obvykle 5 dní, je možné jej však stihnout i během expresních 24 hodin.

Se zakládáním společností je spousta administrativy, ve které se běžný člověk neorientuje. Poskytujete i nějaké služby s administrativou spojené?

Kromě komplexní služby založení společnosti na klíč samozřejmě poskytujeme i individuální poradenství v oblasti zakládání firem, jejich prodeje a správy, pomůžeme tedy kterémukoli klientovi s jakoukoli nejasností spojenou s administrativní stránkou zakládání firmy, která zpravidla souvisí s individuálními požadavky každého konkrétního klienta.

Podmínkou pro zápis firmy do obchodního rejstříku je mít zapsáno sídlo na adrese v České republice. Co můžete klientům nabídnout v případě, že nedisponují vlastní nemovitostí?

Naše firma nabízí klientům, kteří si u nás založí společnost, také související službu poskytnutí registračního sídla společnosti. To znamená, že do obchodního rejstříku si mohou jako sídlo firmy zapsat jednu z prestižních adres v Praze nebo v jiných významných obchodních centrech po celé ČR, kterými disponujeme. Tuto službu však můžeme poskytnout také samostatně podnikatelům, kteří již společnost vlastní a jenom pro ni potřebují vhodnější adresu sídla anebo těm, kteří si zakládají firmu na vlastní pěst.

Sídlo firmy poskytujete i při koupi již hotové ready made společnosti. Co je ready made společnost, jaké výhody a záruky poskytujete?

Ready made společnost je úžasný vynález, který šetří podnikatelům čas opravdu efektivně. Jde o společnost, která je založena výhradně za účelem jejího prodeje koncovému zákazníkovi. Taková společnost je zapsaná v obchodním rejstříku se všemi náležitostmi, má svůj název i sídlo, nemá však žádnou obchodní historii a není zatížena žádnými závazky ani dluhy, jelikož nikdy nepodnikala. Její převod na nového majitele je proveden okamžitě, takže je možno s ní začít podnikat během 24 hodin a podepisovat jejím jménem ihned po převodu na nového majitele. Dále je navíc možné koupit i starší ready made společnosti, které byly založeny již v předchozích letech a nejsou tedy zcela nové.

Kromě ušetřených peněz, má pro podnikatele zvolení této cesty a využití profesionální poradenské společnosti nějaké další výhody?

Jak už jsem zmínil v úvodní odpovědi, využitím našich služeb především šetříme podnikatelům jejich čas a energii a umožňujeme jim věnovat se tomu, čemu skutečně rozumějí, co jim přináší zisk. V některých případech šetříme klientům i finance, jelikož se s námi nedopustí zbytečných byrokratických chyb.

Jaké další služby a jaké záruky u vás mohou Vaši klienti najít?

V rámci činnosti naší advokátní kanceláře poskytujeme dále klientům komplexní právní služby nejenom z oblasti práva obchodních společností, ale rovněž z oblasti občanského, rodinného nebo dědického práva, firmám nabízíme právní řešení v situacích týkajících se pracovního práva, práva duševního vlastnictví, vymáhání pohledávek nebo daňového a finančního práva.

Dále nabízíme profesionální účetní služby a služby daňového poradce.

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Klademe zvláštní důraz na to, aby byl každý zákazník v průběhu celé kauzy kompletně informován o všech našich krocích, tak aby mezi námi a klientem mohla být naprostá důvěra. Své služby navíc poskytujeme za rozumné ceny, rychle, spolehlivě a na vysoké profesionální úrovni.

Čemu se věnujete Vy osobně dále na odborné úrovni vyjma toho, co zde již bylo uvedeno?

V poslední době se mimo samotné advokátní praxe osobně věnuji činnosti vědecké a pedagogické. Externě přednáším na vysoké škole zaměřené na obchodní a korporátní právo, ale i na právo občanské, jakož i na obecné podnikatelsko-ekonomické vztahy. Mým oborem zde je pak zejména právo obchodních korporací a v něm se snažím studenty seznámit s využitím praktických poznatků týkajících se zakládání a následné správy obchodní společnosti.

 


Studenti se seznámí s daty z Observatoře Pierra Augera

Včera v 09:00

Ochutnávku dat z největší observatoře zaměřené na studium kosmického záření extrémních energií – Observatoře Pierra Augera – pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického v Praze a Fyzikální ústav Akademie věd ČR. Akce se uskuteční v rámci International...

Praha 18 hledá lidi na úklid veřejných prostranství

22. března 2023 ve 22:44

Pokud si chcete přivydělat a zároveň udělat něco pro své okolí, má radnice Prahy 18 pracovní nabídku. Ta se týká úklidu veřejných prostor v městské části.

Energie online nebo v aplikaci řeší stále více lidí

22. března 2023 v 10:52

Nejprve Covid a nyní energetická krize naučily Čechy více využívat samoobslužné online a mobilní aplikace pro správu energií. Dodavateli innogy za poslední rok přibylo 210 tisíc nových uživatelů samoobsluhy innosvět, což je meziroční nárůst o 40 %. Celkem už innosvět využívá téměř třetina...

CEIP spustil investiční fond zaměřující se na průmyslové podniky v Česku a na Slovensku

9. března 2023 ve 14:47

Investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP) spustila na území České republiky a Slovenska další investiční fond zaměřující se na rozvoj malých a střední podniků, které se zabývají nejen tradičním průmyslem, jako je například strojírenství, ale také automatizací, letectvím a...

Počet letos zrušených živností se blíží sto tisícům, mohou za to povinné datové schránky

8. března 2023 v 16:10

Podle předběžných údajů v únoru zrušilo živnost 78 042 podnikatelů, což je téměř shodný počet jako za celý loňský rok, kdy podnikání ukončilo 80 163 OSVČ. Od začátku roku 2023 počet ukončených živností přesáhl rekordních 95 000. Důvodem je především povinné zavedení datových schránek a s tím...

innogy zlevňuje elektřinu další skupině zákazníků

7. března 2023 v 08:56

Ceny elektřiny pod stropem budou mít nově také zákazníci innogy se smlouvou na dobu neurčitou. Dodavatel přizná zákazníkům s produktem elektřina Standard speciální slevu, která jim sníží cenu komodity pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. března 2023 až...

innogy zlevňuje pod cenový strop i elektřinu

28. února 2023 v 08:09

Po zemním plynu dodavatel energií innogy zlevňuje pod vládou stanovený cenový strop také dodávky elektřiny. V rámci nového podstropového produktu Start 15 innogy nabízí nižší ceny elektřiny na 15 měsíců. Nový ceník začne platit od 1. března.

Pomoc innogy a Asociace občanských poraden v době energetické krize funguje

26. února 2023 v 15:26

Nárůst cen energií v důsledku energetické krize dostává některé domácnosti pod velký ekonomický tlak. Energetické skupině innogy se v úzké spolupráci s Asociací občanských poraden (AOP) daří nasměrovat zákazníky, kteří mají problémy s platbami za energie, k dostupné státní pomoci v podobě...

Další články
Nahoru