dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Založení společnosti je zásadním krokem v podnikání
ByznysKomerční sdělení
JUDr. Jakub Maur. Foto: archiv

Založení společnosti je zásadním krokem v podnikání

Na trhu jsou společnosti, které nabízejí služby zakládání firem na klíč, pomoc při vedení účetnictví, prodej ready made společností a poskytování registračního sídla. Co dělat, když se potřebujete zorientovat, potřebujete poradit a pomoci s byrokracií, jsme se zeptali JUDr. Jakuba Maura, odborníka na korporátní právo, advokáta a jednatele firmy Profispolečnosti.cz s.r.o.

Proč utrácet peníze za poradenskou službu založení společnosti na míru, když si to můžu udělat sám, si možná řekne hodně lidí. Přesto se najde spousta těch, která službu založení společnosti na klíč využije. Co klientovi při zakládání společnosti může nabídnout Vaše společnost?

Klientovi můžeme nabídnout zejména profesionalitu a osobní přístup. Přínos z využití naší služby vidíme především v tom, že našim klientům umožníme věnovat se kontinuálně jejich vlastní profesi a při tom neztrácet čas a energii obíháním úřadů a zbytečným papírováním. Obvykle je totiž při zakládání firmy nutno vykonat mnoho návštěv různých institucí či úřadů a vyplnit spoustu formulářů. Cena naší služby přitom není o mnoho vyšší než výše veškerých zákonných poplatků, zejména přihlédneme-li k faktu, že klientovi neunikne zisk z jeho byznysu za dobu, kterou by na zakládání firmy vlastními silami musel vynaložit. Navíc je z naší strany stoprocentně zaručeno, že založení společnosti bude úspěšné a na jeho konci bude společnost řádně zapsána do obchodního rejstříku.

Jaký je zájem klientů o založení společnosti na klíč?

Zájem o založení společnosti na klíč je vysoký, v průběhu 7 let, během kterých působíme samostatně v oblasti korporátního práva na českém trhu, jsme založili pro své klienty již téměř 2500 nových společností podle jejich požadavků.

Jakých chyb se většinou dopouští ti, kteří nesvěří založení společnosti odborníkům? Jak dlouho trvá zápis nové firmy do obchodního rejstříku při využití Vašich služeb?

Podnikatelé mohou udělat nejrůznější chyby při vyplňování potřebných formulářů či podání a každou chybu pak úřady sankcionují vrácením formuláře nebo podání zpět navrhovateli a tím se čas zakládání společnosti zbytečně prodlužuje. Častou a přitom pro samotné podnikatele celkem překvapivou chybou však je také nevhodně zvolený název pro budoucí společnost. Názvu je třeba věnovat náležitou pozornost předem a ověřit si, zda totožný nebo podobný název už v obchodním rejstříku neexistuje. Je-li totiž název shodný nebo zaměnitelný s již registrovanou firmou, rejstříkový soud společnost nezaregistruje a celý proces je nutno opakovat. Pokud klient požádá o založení společnosti naši firmu, zcela automaticky prověřujeme také existenci téhož nebo podobného názvu budoucí společnosti v obchodním rejstříku, takže toto zdržení a vícenáklady předem eliminujeme.

Založení společnosti na klíč s námi zabere od prvního kontaktu s klientem do zápisu nové společnosti do obchodního rejstříku obvykle 5 dní, je možné jej však stihnout i během expresních 24 hodin.

Se zakládáním společností je spousta administrativy, ve které se běžný člověk neorientuje. Poskytujete i nějaké služby s administrativou spojené?

Kromě komplexní služby založení společnosti na klíč samozřejmě poskytujeme i individuální poradenství v oblasti zakládání firem, jejich prodeje a správy, pomůžeme tedy kterémukoli klientovi s jakoukoli nejasností spojenou s administrativní stránkou zakládání firmy, která zpravidla souvisí s individuálními požadavky každého konkrétního klienta.

Podmínkou pro zápis firmy do obchodního rejstříku je mít zapsáno sídlo na adrese v České republice. Co můžete klientům nabídnout v případě, že nedisponují vlastní nemovitostí?

Naše firma nabízí klientům, kteří si u nás založí společnost, také související službu poskytnutí registračního sídla společnosti. To znamená, že do obchodního rejstříku si mohou jako sídlo firmy zapsat jednu z prestižních adres v Praze nebo v jiných významných obchodních centrech po celé ČR, kterými disponujeme. Tuto službu však můžeme poskytnout také samostatně podnikatelům, kteří již společnost vlastní a jenom pro ni potřebují vhodnější adresu sídla anebo těm, kteří si zakládají firmu na vlastní pěst.

Sídlo firmy poskytujete i při koupi již hotové ready made společnosti. Co je ready made společnost, jaké výhody a záruky poskytujete?

Ready made společnost je úžasný vynález, který šetří podnikatelům čas opravdu efektivně. Jde o společnost, která je založena výhradně za účelem jejího prodeje koncovému zákazníkovi. Taková společnost je zapsaná v obchodním rejstříku se všemi náležitostmi, má svůj název i sídlo, nemá však žádnou obchodní historii a není zatížena žádnými závazky ani dluhy, jelikož nikdy nepodnikala. Její převod na nového majitele je proveden okamžitě, takže je možno s ní začít podnikat během 24 hodin a podepisovat jejím jménem ihned po převodu na nového majitele. Dále je navíc možné koupit i starší ready made společnosti, které byly založeny již v předchozích letech a nejsou tedy zcela nové.

Kromě ušetřených peněz, má pro podnikatele zvolení této cesty a využití profesionální poradenské společnosti nějaké další výhody?

Jak už jsem zmínil v úvodní odpovědi, využitím našich služeb především šetříme podnikatelům jejich čas a energii a umožňujeme jim věnovat se tomu, čemu skutečně rozumějí, co jim přináší zisk. V některých případech šetříme klientům i finance, jelikož se s námi nedopustí zbytečných byrokratických chyb.

Jaké další služby a jaké záruky u vás mohou Vaši klienti najít?

V rámci činnosti naší advokátní kanceláře poskytujeme dále klientům komplexní právní služby nejenom z oblasti práva obchodních společností, ale rovněž z oblasti občanského, rodinného nebo dědického práva, firmám nabízíme právní řešení v situacích týkajících se pracovního práva, práva duševního vlastnictví, vymáhání pohledávek nebo daňového a finančního práva.

Dále nabízíme profesionální účetní služby a služby daňového poradce.

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Klademe zvláštní důraz na to, aby byl každý zákazník v průběhu celé kauzy kompletně informován o všech našich krocích, tak aby mezi námi a klientem mohla být naprostá důvěra. Své služby navíc poskytujeme za rozumné ceny, rychle, spolehlivě a na vysoké profesionální úrovni.

Čemu se věnujete Vy osobně dále na odborné úrovni vyjma toho, co zde již bylo uvedeno?

V poslední době se mimo samotné advokátní praxe osobně věnuji činnosti vědecké a pedagogické. Externě přednáším na vysoké škole zaměřené na obchodní a korporátní právo, ale i na právo občanské, jakož i na obecné podnikatelsko-ekonomické vztahy. Mým oborem zde je pak zejména právo obchodních korporací a v něm se snažím studenty seznámit s využitím praktických poznatků týkajících se zakládání a následné správy obchodní společnosti.

 


Obliba oboru podnikání je závislá na věku i pohlaví

15. listopadu 2017 v 18:04 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

S věkem se významně mění podnikatelské preference. Zatímco muži ve věkové skupině do 45 let nejčastěji podnikají v oborech souvisejících s počítači a informačními technologiemi, starší muži dávají přednost výrobním oborům. Ženy ve věkové kategorii do 45 let jsou výrazně zastoupeny v orgánech...

Firmy vyplatí vánočním brigádníkům rekordní mzdy

13. listopadu 2017 ve 14:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Přestože některé firmy s letošním náborem zaměstnanců na vánoční brigády začaly skoro o měsíc dříve než loni, už teď pociťují problémy. Lidé nejsou, a ten, kdo chtěl jít na brigádu, si ji zajistil již s předstihem, a navíc zvolil méně náročnou práci. Firmám tak nezbývá nic jiného, než zájemce...

Den otevřených dveří innogy Zákaznické služby v Ostravě

7. listopadu 2017 ve 12:34 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Svět zákaznických služeb přímo na dlani uvidíte na Dnu otevřených dveří v Ostravě, který proběhne 8. listopadu v 9, 12, nebo 15 hodin.

V říjnu zbankrotovalo 78 obchodních společností a 478 fyzických osob podnikatelů

7. listopadu 2017 v 09:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

V říjnu letošního roku bylo vyhlášeno 78 bankrotů obchodních společností, 478 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 998 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 108 návrhů na bankrot obchodních společností, 518 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 090 návrhů na osobní bankrot. Počet...

Pražský Smart Energy Hackaton bude maraton nápadů, jak ušetřit energie v domácnostech, autech i ve městě

2. listopadu 2017 ve 14:46 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Sídlo innogy ve  Strašnicích přivítá o víkendu mladé talenty, kteří přijedou soutěžit do Prahy na mezinárodní maraton technologického „hackování“ CEEHacks Smart Energy Hackaton Prague 2017, konaného pod záštitou Úřadu vlády, Ministerstva průmyslu a obchodu a hlavního...

Počet britských firem v české republice roste

1. listopadu 2017 v 15:12 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Uběhl více než rok od jednoho z nejklíčovějších referend v historii Evropské unie. Přesto, že se obyvatelé Velké Británie 23. června 2016 rozhodli odejít z EU, dodnes se vyjednávání o podmínkách odchodu nepohnuly výrazněji vpřed. Nejnovější analýza poradenské společnosti Bisnode však naznačuje, že...

Jiří Šimek novým jednatelem innogy Energo

1. listopadu 2017 ve 14:23 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Novým jednatelem společnosti innogy Energo se od 1. listopadu stane Jiří Šimek (43). Přichází do innogy s rozsáhlými profesními zkušenostmi v oblasti energetiky a povede innogy Energo po boku Zdeňka Kaplana.

Zákazníci oceňují nejen kvalitu služeb, ale i vysokou profesionalitu jejich zaměstnanců

1. listopadu 2017 ve 12:20 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Vysokou spokojenost s úrovní služeb ukázal poslední průzkum spokojenosti, který pro vodárenské společnosti ze skupiny Veolia Česká republika provedla nezávislá výzkumná agentura IBRS – International Business and Research Services s.r.o.

V prvních třech čtvrtletích vzrostl meziročně počet nových společností o pětinu

1. listopadu 2017 v 09:55 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

V září letošního roku vzniklo 2254 nových obchodních společností a 5 tisíc fyzických osob podnikatelů. Svoji činnost naopak ukončilo 860 obchodních společností (OS) a více než 2400 fyzických osob podnikatelů (FOP). V září tak v České republice přibylo necelých 1 400 OS a více než 2,5 tisíce FOP....

V innogy vzrostou mzdy. V průměru o osmnáct procent

30. října 2017 ve 20:20 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Všichni zaměstnanci skupiny innogy v ČR si v následujících letech výrazně polepší. Firma schválila zvyšování mezd do roku 2020, na kterém se dohodla s odbory. V letech 2017–2020 dojde k celkovému nárůstu mezd zaměstnanců společností innogy v ČR v průměru o 18 %. Ještě v letošním roce innogy...

Další články
Nahoru