dnes
Čtvrtek - oblacno
14°C
zítra
Pátek - polojasno
17°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
15°C
Založení společnosti je zásadním krokem v podnikání
ByznysKomerční sdělení
JUDr. Jakub Maur. Foto: archiv

Založení společnosti je zásadním krokem v podnikání

Na trhu jsou společnosti, které nabízejí služby zakládání firem na klíč, pomoc při vedení účetnictví, prodej ready made společností a poskytování registračního sídla. Co dělat, když se potřebujete zorientovat, potřebujete poradit a pomoci s byrokracií, jsme se zeptali JUDr. Jakuba Maura, odborníka na korporátní právo, advokáta a jednatele firmy Profispolečnosti.cz s.r.o.

Proč utrácet peníze za poradenskou službu založení společnosti na míru, když si to můžu udělat sám, si možná řekne hodně lidí. Přesto se najde spousta těch, která službu založení společnosti na klíč využije. Co klientovi při zakládání společnosti může nabídnout Vaše společnost?

Klientovi můžeme nabídnout zejména profesionalitu a osobní přístup. Přínos z využití naší služby vidíme především v tom, že našim klientům umožníme věnovat se kontinuálně jejich vlastní profesi a při tom neztrácet čas a energii obíháním úřadů a zbytečným papírováním. Obvykle je totiž při zakládání firmy nutno vykonat mnoho návštěv různých institucí či úřadů a vyplnit spoustu formulářů. Cena naší služby přitom není o mnoho vyšší než výše veškerých zákonných poplatků, zejména přihlédneme-li k faktu, že klientovi neunikne zisk z jeho byznysu za dobu, kterou by na zakládání firmy vlastními silami musel vynaložit. Navíc je z naší strany stoprocentně zaručeno, že založení společnosti bude úspěšné a na jeho konci bude společnost řádně zapsána do obchodního rejstříku.

Jaký je zájem klientů o založení společnosti na klíč?

Zájem o založení společnosti na klíč je vysoký, v průběhu 7 let, během kterých působíme samostatně v oblasti korporátního práva na českém trhu, jsme založili pro své klienty již téměř 2500 nových společností podle jejich požadavků.

Jakých chyb se většinou dopouští ti, kteří nesvěří založení společnosti odborníkům? Jak dlouho trvá zápis nové firmy do obchodního rejstříku při využití Vašich služeb?

Podnikatelé mohou udělat nejrůznější chyby při vyplňování potřebných formulářů či podání a každou chybu pak úřady sankcionují vrácením formuláře nebo podání zpět navrhovateli a tím se čas zakládání společnosti zbytečně prodlužuje. Častou a přitom pro samotné podnikatele celkem překvapivou chybou však je také nevhodně zvolený název pro budoucí společnost. Názvu je třeba věnovat náležitou pozornost předem a ověřit si, zda totožný nebo podobný název už v obchodním rejstříku neexistuje. Je-li totiž název shodný nebo zaměnitelný s již registrovanou firmou, rejstříkový soud společnost nezaregistruje a celý proces je nutno opakovat. Pokud klient požádá o založení společnosti naši firmu, zcela automaticky prověřujeme také existenci téhož nebo podobného názvu budoucí společnosti v obchodním rejstříku, takže toto zdržení a vícenáklady předem eliminujeme.

Založení společnosti na klíč s námi zabere od prvního kontaktu s klientem do zápisu nové společnosti do obchodního rejstříku obvykle 5 dní, je možné jej však stihnout i během expresních 24 hodin.

Se zakládáním společností je spousta administrativy, ve které se běžný člověk neorientuje. Poskytujete i nějaké služby s administrativou spojené?

Kromě komplexní služby založení společnosti na klíč samozřejmě poskytujeme i individuální poradenství v oblasti zakládání firem, jejich prodeje a správy, pomůžeme tedy kterémukoli klientovi s jakoukoli nejasností spojenou s administrativní stránkou zakládání firmy, která zpravidla souvisí s individuálními požadavky každého konkrétního klienta.

Podmínkou pro zápis firmy do obchodního rejstříku je mít zapsáno sídlo na adrese v České republice. Co můžete klientům nabídnout v případě, že nedisponují vlastní nemovitostí?

Naše firma nabízí klientům, kteří si u nás založí společnost, také související službu poskytnutí registračního sídla společnosti. To znamená, že do obchodního rejstříku si mohou jako sídlo firmy zapsat jednu z prestižních adres v Praze nebo v jiných významných obchodních centrech po celé ČR, kterými disponujeme. Tuto službu však můžeme poskytnout také samostatně podnikatelům, kteří již společnost vlastní a jenom pro ni potřebují vhodnější adresu sídla anebo těm, kteří si zakládají firmu na vlastní pěst.

Sídlo firmy poskytujete i při koupi již hotové ready made společnosti. Co je ready made společnost, jaké výhody a záruky poskytujete?

Ready made společnost je úžasný vynález, který šetří podnikatelům čas opravdu efektivně. Jde o společnost, která je založena výhradně za účelem jejího prodeje koncovému zákazníkovi. Taková společnost je zapsaná v obchodním rejstříku se všemi náležitostmi, má svůj název i sídlo, nemá však žádnou obchodní historii a není zatížena žádnými závazky ani dluhy, jelikož nikdy nepodnikala. Její převod na nového majitele je proveden okamžitě, takže je možno s ní začít podnikat během 24 hodin a podepisovat jejím jménem ihned po převodu na nového majitele. Dále je navíc možné koupit i starší ready made společnosti, které byly založeny již v předchozích letech a nejsou tedy zcela nové.

Kromě ušetřených peněz, má pro podnikatele zvolení této cesty a využití profesionální poradenské společnosti nějaké další výhody?

Jak už jsem zmínil v úvodní odpovědi, využitím našich služeb především šetříme podnikatelům jejich čas a energii a umožňujeme jim věnovat se tomu, čemu skutečně rozumějí, co jim přináší zisk. V některých případech šetříme klientům i finance, jelikož se s námi nedopustí zbytečných byrokratických chyb.

Jaké další služby a jaké záruky u vás mohou Vaši klienti najít?

V rámci činnosti naší advokátní kanceláře poskytujeme dále klientům komplexní právní služby nejenom z oblasti práva obchodních společností, ale rovněž z oblasti občanského, rodinného nebo dědického práva, firmám nabízíme právní řešení v situacích týkajících se pracovního práva, práva duševního vlastnictví, vymáhání pohledávek nebo daňového a finančního práva.

Dále nabízíme profesionální účetní služby a služby daňového poradce.

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Klademe zvláštní důraz na to, aby byl každý zákazník v průběhu celé kauzy kompletně informován o všech našich krocích, tak aby mezi námi a klientem mohla být naprostá důvěra. Své služby navíc poskytujeme za rozumné ceny, rychle, spolehlivě a na vysoké profesionální úrovni.

Čemu se věnujete Vy osobně dále na odborné úrovni vyjma toho, co zde již bylo uvedeno?

V poslední době se mimo samotné advokátní praxe osobně věnuji činnosti vědecké a pedagogické. Externě přednáším na vysoké škole zaměřené na obchodní a korporátní právo, ale i na právo občanské, jakož i na obecné podnikatelsko-ekonomické vztahy. Mým oborem zde je pak zejména právo obchodních korporací a v něm se snažím studenty seznámit s využitím praktických poznatků týkajících se zakládání a následné správy obchodní společnosti.

 


Od začátku roku skončilo s podnikáním 6 % živnostnic a 5 % živnostníků

Dnes v 07:39

Během prvních čtyř měsíců tohoto roku ukončilo nebo přerušilo podnikání téměř 22 tisíc žen a přes 35 tisíc mužů. S podnikáním tak skončilo 6 % aktivních živnostnic a 5 % aktivních živnostníků. 

Při kontrolách restaurací bylo nejčastějším prohřeškem nedodržování odstupů

26. května 2020 v 18:55

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se v období od 15. do 22. května zaměřila na kontroly dodržování mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví v provozovnách stravovacích služeb.

Štědrý příspěvek od innogy půjde na energie i do lékárny

26. května 2020 ve 13:39

Koronavirové zvolnění pracovního a společenského tempa může mít různé podoby. České domácnosti měly například v době nouzového stavu více času na řešení záležitostí spojených s odběrem energií. Vyplývá to z interních analýz společnosti innogy. Lidé se také naučili více využívat online komunikaci....

Z daňových rájů mizí další české firmy

26. května 2020 v 10:53

Počet českých firem, které mají vlastníka v daňovém ráji, poprvé od roku 2010 poklesl pod hranici 12 000. Podle analýzy poradenské společnosti Bisnode je z destinací považovaných za daňový ráj kontrolováno 11 879 společností, což je o 223 méně na konci...

Praha 9 pomáhá živnostníkům, spustila koronavirový portál

25. května 2020 v 18:39

Městská část Praha 9 zahájila provoz webové stránky prazskyportal.cz, kde mohou živnostníci a drobní podnikatelé z Prahy 9 nabízet zákazníkům vouchery na své služby během koronavirové krize.

Nový spot Staropramenu byl točen před nouzovým stavem, ale předpověděl čekání na čepované pivo

25. května 2020 v 16:14

Značka Staropramen uvádí nový reklamní spot z dílny agentury Yinachi, který vznikl ještě před začátkem koronavirové krize. Staropramen v něm podtrhuje svůj rukopis, kdy namísto oslavování produktových benefitů jde více po ideové a životní lince. 

Slevy podnikatelům na nájmech schválili zastupitelé Prahy 4

24. května 2020 ve 21:22

Zastupitelé Prahy 4 na svém jednání v polovině května schválili možnost poskytnutí slevy na nájmu v nebytových prostorách městské části za březen a duben. Sleva se bude týkat podnikatelů, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou na odpuštění nájmu...

Prodeje pivních mixů loni vzrostly, Cool rozšiřuje svou nabídku o dvě nové příchutě

23. května 2020 v 10:36

Obliba ovocných pivních mixů v posledních letech opět roste. Tento segment loni meziročně narostl o více než 40 procent Stejný nárůst zaznamenaly i prodeje značky Cool. Společnost Pivovary Staropramen na tento trend reaguje rozšířením o nové příchutě – nealko Malina a borůvka a Višeň a limetka...

Pražské vodovody a kanalizace instalovaly sto budek a hmyzích domků

22. května 2020 ve 12:56

Společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) instalovala ve svých areálech přes 100 ptačích budek a hmyzích domečků, v podpoře biodiverzity chce být aktivní i nadále. Biodiverzita dnes slaví svůj mezinárodní den.

KFC otevře všechny restaurace i v Praze

21. května 2020 v 11:26

Všech 105 restaurací KFC se otevře 25. května nejen v Praze a Brně, ale i v Jablonci nad Nisou nebo Písku a dalších menších městech. „Přibude řada organizačních a hygienických opatření pro ochranu zdraví našich zákazníků i zaměstnanců,“ uvedl Libor Hubík, prezident KFC pro Česko a...

Modřanská budova Nestlé má nového majitele

21. května 2020 v 10:33

Nemovitostní fond NEMO koupil kancelářskou budovu v Modřanech v Praze, kde má své sídlo největší potravinářská společnost Nestlé a mezi nájemce patří i technologický koncern Siemens. Unikátností dané akvizice je nová dlouhodobá smlouva podepsaná s majoritním nájemcem Nestlé, která pro podílníky...

BioCNG vjíždí na české silnice

21. května 2020 v 08:00

Pohonnou hmotu, kterou mnozí odborníci považují za palivo budoucnosti, aktuálně ve své celorepublikové síti plnicích stanic CNG testuje energetická skupina innogy. Potřebný biometan innogy získává z biologicky rozložitelného odpadu z Energetického centra recyklace (ECR) Rapotín, které patří do...

Další články
Nahoru