dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražský život

Žáky vystřídali řemeslníci. Praha 13 začala s rekonstrukcemi

Ve FZŠ prof. Otokara Chlupa v Praze 13 začala 2. července rekonstrukce školní jídelny. Svou podobu změní vchod do jídelny, vstupní hala, toalety, důstojnější místo získá i kancelář vedoucí jídelny. Rekonstrukce, která městskou část přijde na 750 000 Kč, by měla skončit do konce prázdnin.

V plném proudu jsou také práce v Základní škole Kuncova ve Stodůlkách. Zde se rekonstruuje pavilon s 12 učebnami, který uvolnila soukromá Střední odborná škola Stodůlky. Stěžejní částí rekonstrukce je obnova všech sociálních zařízení. Kromě toho je nezbytná výměna podlahových krytin, tabulí, svítidel, je třeba natřít radiátory a vymalovat.

„ZŠ Kuncova je nejblíže rostoucímu Západnímu Městu, pro které je v současné době přirozenou spádovou školou,“ říká starosta David Vodrážka. „Navíc se do této kvalitní školy hlásí i děti odjinud. Rekonstrukcí vznikne rezerva umožňující počet žáků školy zvýšit.“

Financování rekonstrukce pokryje dotace od hl. města Prahy ve výši 2,9 milionu korun, k této částce přidá půl milionu korun z vlastních prostředků Městská část Praha 13. Základní škola Kuncova ze svých rezerv a ze sponzorských darů rodičů, které dosáhly téměř 1 milion korun, zajistí rozvedení datových linek, nábytku a dalšího vybavení školy.


Další články
Nahoru