Dnes Středa - zatazeno 1°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 0°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zákrok po demonstraci: 144 zatčených a 14 obviněných chuligánů, 25 zraněných policistů, 10 poničených aut
Zákrok policistů na Staroměstském náměstí proti chuligánům. Foto: Policie ČR

Zákrok po demonstraci: 144 zatčených a 14 obviněných chuligánů, 25 zraněných policistů, 10 poničených aut

Včerejší demonstrace proti vládním protiepidemickým opatřením na pražském Staroměstském náměstí se po svém ukončení zvrtla v bitky s policií, do kterých se pustila část protestujících z řad fotbalových fanoušků.

Protestu se podle odhadu pražského magistrátu zúčastnilo zhruba 2000 lidí, ačkoliv povolený počet byl 500. Většina z účastníků neměla roušku. Policie nasadila vodní dělo a agresivní lidi zadržela.

„Policisté omezili na osobní svobodě celkem 144 osob. Z celkového počtu bylo 130 osob zajištěno podle zákona o Policii ČR a čtrnáct zadrženo pro podezření z trestného činu. Kriminalisté ve všech čtrnácti případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

V průběhu bezpečnostního opatření bylo zraněno celkem 25 policistů. V sedmnácti případech se jednalo o pohmožděniny a naraženiny. Tato zranění na místě nevyžadovala okamžité lékařské ošetření.

„Dalších osm policistů přímo na místě ošetřili záchranáři a čtyři z nich posléze převezli do nemocnice. Všichni policisté jsou již propuštěni do domácího léčení,“ sdělila Kropáčová. V průběhu dění po demonstraci, která oficiálně trvala od 14:00 zhruba hodinu, došlo k poškození deseti služebních aut a k poškození policejních helem, štítů, a dalšího vybavení.

„Poškození byla převážně způsobena házením předmětů, kopy a údery útočníků,“ dodala policejní mluvčí.

Nejdramatičtější potyčky trvaly zhruba hodinu. Po ukončení demonstrace nejprve hooligans začali odpalovat dělobuchy a náměstí se zahalilo do kouře z dýmovnic. Samotný konflikt poté započal v ústí do Kaprovy ulice, která je nejbližší spojnicí k sídlu Úřadu vlády ve Strakově akademii.

Někteří z účastníků protestu nahlas vyhlašovali svůj úmysl k vládní budově dojít. Jiným zase vadilo, že policie „omezuje jejich svobodu", když odchod z náměstí umožnila jen částí ulic. Na policisty tak začaly létat lahve, odpadkové koše i petardy.

Již před začátkem demonstrace zajistila policie v souvislosti s protestem téměř 50 lidí, měli u sebe předměty, jimiž by mohli někoho zranit, uvedla policie na twitteru.


Autor: red

Pro opilou dívku si přišla maminka

24. ledna 2022 ve 20:46

Na žádost záchranné služby vyjížděli strážníci z Prahy 9 ve dvě ráno k opilé 15leté dívce. Záchranáře zavolali dva mladí muži poté, když začala zvracet. V tomto stavu si ji přebírala i hlídka.

Další články
Nahoru