Dnes Sobota - zatazeno 16°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 17°C
Sobota 24. 9. 2022
Svátek má Jaromír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Základní školu pro Prahu 5 postaví za 441,4 milionu korun firma Syner
Ilustrační foto: archiv

Základní školu pro Prahu 5 postaví za 441,4 milionu korun firma Syner

Plánovanou základní školu v ulici V Cibulkách v Košířích postaví pro Prahu 5 za 441,4 milionu korun bez DPH společnost Syner, která v tendru nabídla nejnižší cenu. Vyplývá to z usnesení radních městské části. Předpokládaná hodnota zakázky byla 353 milionů korun bez DPH. Škola má vzniknout na místě nynější speciální školy pro děti s autismem. Praha 5 z důvodu nedostatečných kapacit plánuje i další investice do školství.

Městská část se dohodla s magistrátem na tom, že od něj získá areál speciální školy V Cibulkách, kde školu vybuduje. Výměnou radnice přenechá městu pozemky poblíž základní školy Nepomucká, kde přestavbou nynějšího dřevěného pavilonu vzniknou moderní prostory pro děti s autismem.

Radnice si již v minulosti nechala zpracovat architektonickou studii školy, která má mít nejprve jen první stupeň s možností rozšíření i o druhý v případě potřeby. Stavba by měla začít příští rok, do dokončení nového zařízení plánuje radnice využívat k zajištění chybějících školských kapacit provizorní prostory.

Podle demografické prognózy, kterou si Praha 5 nechala zpracovat, vzroste do roku 2030 zejména vlivem nové výstavby počet obyvatel Prahy 5 ze současných zhruba 89 000 až o pětinu. Výrazně má vzrůst počet dětí i seniorů. Proto bude nutné zajistit další místa v základních a mateřských školách.

Radnice kromě základní školy V Cibulkách plánuje stavět další na pozemcích Penty v areálu Waltrovka, další mají vzniknout i v již budované čtvrti Smíchov City a na Barrandově. Praha 5 již také od Penty dříve za 34,5 milionu korun koupila mateřskou školu, kterou firma postavila při výstavbě Waltrovky.


Autor: ČTK

Nahrávací studio nejen pro online výuku

Včera v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

Včera v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

Včera v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

Včera v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

Včera v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

Včera v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 39. týden

22. září 2022 v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14: Komentovaná vycházka po geologických památkách

22. září 2022 v 09:05

Pokud se zajímáte o přírodu a tajemství, která skrývá, nenechte si ujít komentovanou vycházku, která se koná 26. září od 17:30 hodin. Část geologické exkurze bude zaměřena na nejvýraznější tektonickou poruchu na území metropole – Pražský zlom.

Letní dům slaví narozeniny

22. září 2022 v 07:20

Oslavy 25 let Letního domu se konají 22. září na náměstí Míru v Praze 2. Vystoupení zaměstnanců Letního domu a hostů bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek.

Festival tuzemských řemeslných destilátů Pálenka fest

21. září 2022 v 10:11

Lihovárek.cz, prodejce tuzemských řemeslných destilátů, pořádá první ročník festivalu pálenek v Česku. Pálenka fest, unikátní událost podporující české lihovarnictví, proběhne 8. října v Pražské tržnici v Holešovicích. Návštěvníci budou mít možnost na jednom místě ochutnat ty nejlepší produkty,...

Další články
Nahoru