dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Pražská politika

Základní škola v Ružinovské ulici v Praze 4 bude dostavěna

Rada hlavního města schválila záměr na dostavbu základní školy praktické a základní školy speciální v Ružinovské ulici, jež předložila radní pro školství a sociální politiku Irena Ropková (ČSSD).  Přestavba pomůže vyřešit nevyhovující stav současných prostor školy, a to bez přerušení výuky. Nové prostory by mohli žáci podle předpokladů využívat již od září roku 2016.

Základní škola praktická a základní škola speciální, jež sídlí v Ružinovské ulici v Praze 4, se dlouhodobě potýkala s nevyhovujícím stavebně-technickým stavem dvou budov, které v tomto školním roce denně využívá 131 žáků.

Rada hlavního města proto schválila záměr vybudovat zcela nový pavilon, který naváže na stávající hlavní budovu školy. Součástí přístavby budou nové učebny plně odpovídající potřebám praktické i speciální školy, jídelna a nová tělocvična. Objekt bude plně bezbariérový.

Předpokládaným termínem zprovoznění nového pavilonu je září 2016.

Zájem o speciální výuku vzhledem k nárůstu počtu dětí s těžší formou autismu a dětí se středně těžkým mentálním postižením, pro které není vhodná integrace do běžných škol, rok od roku roste. I s tímto faktorem záměr počítá.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru