dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Základní škola v Radotíně se dočká rozšíření
Aula ZŠ Radotín, pohled od učeben. Vizualizace: MČ

Základní škola v Radotíně se dočká rozšíření

Stavební ruch v areálu radotínské základní školy neutichne ani letos. V současné době zde probíhá poměrně rozsáhlá přístavba budovy, která by měla být dokončena v květnu. S dalšími stavebními pracemi by se mělo teprve začít.   

V místě stávajícího nevyužívaného atria vznikne zastřešený multifunkční prostor s více než dvěma sty místy. Sloužit bude nejen pro výuku hudební a dramatické výchovy, ale i pro konání školních koncertů, další zájmové aktivity nebo i pro potřeby místní základní umělecké školy a kulturního střediska. 

„Na jaře loňského roku jsme získali účelovou investiční dotaci od Hlavního města Prahy ve výši 10 milionů korun na projekt ´ZŠ Loučanská – nástavba dílen´ a mohli jsme tak začít stavět. V listopadu 2016 naše městská část obdržela dotaci v rámci operačního programu EU Praha – Pól růstu ČR s totožným projektem, který jsme podávali na konci roku 2015 v rámci výzvy Navýšení kapacit základního vzdělávání. Požádali jsme proto Hlavní město Prahu o převedení deseti milionů na jiný účel v rámci školství,“ uvedl Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16, který má v gesci školství a fondy EU. Tento krok potvrdilo pražské zastupitelstvo schválením usnesení v polovině prosince. 

„V rámci koncepce rozvoje školního areálu padla volba na vybudování multifunkční auly s dalšími stavebními úpravami, čímž dojde k navýšení kapacity školy o dalších šedesát míst a dva nové prostory pro samotnou výuku,“ dodává Knotek. Ze současné sborovny, která již nyní kapacitně nestačí, vznikne nová třída.

Protože třídy nad jídelnou slouží pro výuku prvních a druhých tříd a zároveň pro družinu a kapacita kabinetů je nedostatečná, učitelé nemají dostatečný prostor pro přípravu na výuku a zázemí, je součástí projektu nástavba nad současný vchod do školní jídelny, kde vznikne kabinet pro vyučující prvního stupně. 

Multifunkční prostor o přibližných rozměrech 17 krát 18 metrů bude vybaven základní režií,  ozvučením, osvětlením a projektorem s plátnem. Hlediště bude do poloviny vysouvací tak, aby diváci v zadních řadách měli dobrý výhled. Jeviště bude v dnešní úrovni, z něj se bude moci vstupovat do šatny pro účinkující. 

„Nový prostor by mohl rozšířit prostorové možnosti u akcí, které se konají v Kulturním středisku a jsou vyprodaná právě kvůli menší kapacitě velkého sálu domu ´U Koruny´ na náměstí Osvoboditelů. Konstrukce střechy bude tvořit architektonicky velmi výrazný prvek, který zajímavě změní vzhled školy,“ doplňuje Knotek.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru