Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Základní škola Mohylova obhájila ocenění Skutečně zdravá škola
Zleva: Starosta Prahy 13 David Vodrážka, ředitelka ZŠ Mohylova Martina Hanzelová, manažerka programu Skutečně zdravá škola Karolína Kallmunzerová, místostarostka Marcela Plesníková. Foto: P13

Základní škola Mohylova obhájila ocenění Skutečně zdravá škola

Základní škola Mohylova v Praze 13 obhájila bronzový certifikát v programu Skutečně zdravá škola, který se zaměřuje na kulturu zdravého a udržitelného stravování.

„Školám v naší městské části se dlouhodobě daří udržovat vysokou laťku nejen ve vzdělávání, ale také v dalších činnostech, například ve volnočasových aktivitách, širokou škálou kroužků pro děti a samozřejmě příměstských táborů. K ocenění Skutečně zdravá škola všem ze školy gratuluji! Je vidět, že školní jídelny již nemusí být gastronomickým strašákem a kompletní program podporující zdravý životní přístup lze úspěšně aplikovat i ve školách,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Program Skutečně zdravá škola není pouze o školní jídelně, ale také o celkovém přístupu dětí i dospělých k životnímu stylu. Škola pomáhá dětem získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Děti si tak osvojují základy zdravých stravovacích návyků a znalosti, dovednosti, postoje a kompetence nutné pro udržitelný život. Do celého procesu jsou zapojeni také rodiče a zaměstnanci školy a společné úsilí již po druhé přineslo skvělé ocenění,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková.

2022-mohylka-oceneni


Autor: Alo

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru