Dnes Neděle - zatazeno 6°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 6°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Základní škola Mohylova obhájila ocenění Skutečně zdravá škola
Zleva: Starosta Prahy 13 David Vodrážka, ředitelka ZŠ Mohylova Martina Hanzelová, manažerka programu Skutečně zdravá škola Karolína Kallmunzerová, místostarostka Marcela Plesníková. Foto: P13

Základní škola Mohylova obhájila ocenění Skutečně zdravá škola

Základní škola Mohylova v Praze 13 obhájila bronzový certifikát v programu Skutečně zdravá škola, který se zaměřuje na kulturu zdravého a udržitelného stravování.

„Školám v naší městské části se dlouhodobě daří udržovat vysokou laťku nejen ve vzdělávání, ale také v dalších činnostech, například ve volnočasových aktivitách, širokou škálou kroužků pro děti a samozřejmě příměstských táborů. K ocenění Skutečně zdravá škola všem ze školy gratuluji! Je vidět, že školní jídelny již nemusí být gastronomickým strašákem a kompletní program podporující zdravý životní přístup lze úspěšně aplikovat i ve školách,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Program Skutečně zdravá škola není pouze o školní jídelně, ale také o celkovém přístupu dětí i dospělých k životnímu stylu. Škola pomáhá dětem získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Děti si tak osvojují základy zdravých stravovacích návyků a znalosti, dovednosti, postoje a kompetence nutné pro udržitelný život. Do celého procesu jsou zapojeni také rodiče a zaměstnanci školy a společné úsilí již po druhé přineslo skvělé ocenění,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková.

2022-mohylka-oceneni


Autor: Alo

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru