Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Základní škola Jitřní získala během prázdnin nové beachvolejbalové hřiště
Nové hřiště v areálu ZŠ Jitřní dnes pokřtili zápasem reprezentanti České republiky. Foto: JP

Základní škola Jitřní získala během prázdnin nové beachvolejbalové hřiště

Za účasti olympioniků Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera dnes otevřeli nové beachvolejbalové hřiště v Základní škole Jitřní starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a radní Filip Vácha (TOP 09). Nové hřiště vybudovala o prázdninách městská část Praha 4.

„Praha 4 dlouhodobě podporuje sportování dětí a mládeže,“ uvedla starostka Michalcová. „Jeho význam ještě umocnila koronavirová pandemie, kdy školáci trávili většinu času u počítačů a bez tělocviku. I proto zkvalitňujeme vybavení škol a i proto výrazně podporujeme jejich sportovní aktivity a projekty,“ pokračovala. 

Stavba hřiště trvala dva měsíce, celkové náklady byly 594 tisíc korun. V rámci stavby došlo k úpravě plochy, instalaci nového povrchu hřiště včetně oplocení a dalších prací s tím spojených. 

Úvodní zápas na novém hřišti dnes ráno sehráli reprezentanti Ondřej Perušič, David Schweiner, Tomáš Semerád a Jakub Šépka. 

„Toto moderní hřiště na plážový volejbal není zdaleka jediným, které nově máme v naší městské části. Základní škola Jílovská má již v provozu plochy pro plážový volejbal a další budujeme v základní škole Na Chodovci a v ZŠ Ohradní,“ uvedl radní pro investice Filip Vácha (TOP 09). 

V létě pokračovala výstavba multifunkčního hřiště v ZŠ U Krčského lesa. Je na něm běžecký ovál i fotbalové hřiště. 

V létě Praha 4 investovala do oprav v mateřských i základních školách. Například mateřinka Svojšovická má nové podlahy a klimatizaci. Školky Alšovy Sad a Jilská mají nová sociální zařízení.


Autor: red

Pavilon goril prodlužuje návštěvní hodiny

Dnes v 07:29

O nový pavilon goril – Rezervaci Dja – je mimořádný zájem. Na základě četných dotazů návštěvníků prodlužuje Zoo Praha otevírací dobu pavilonu o dvě hodiny. Od 7. října, tak mohou lidé probádat kamerunský prales a pozorovat gorily i po uzavření areálu zoo až do 20 hodin. Rozšířené návštěvní hodiny...

Hřiště na chodníku, obrázky v mapách i úklid. V Praze 13 se konal Ideathon

Včera v 10:41

V polovině září se uskutečnil v Praze 13 již šestý Ideathon. Osm tříčlenných týmů pracovalo na výzvách z oblasti školství, bezpečnosti, volnočasových aktivit a životního prostředí.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 41. týden

Včera v 09:35

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

5. října 2022 ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

5. října 2022 v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

5. října 2022 v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

5. října 2022 v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

4. října 2022 v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Další články
Nahoru