Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Základní škola Jitřní získala během prázdnin nové beachvolejbalové hřiště
Nové hřiště v areálu ZŠ Jitřní dnes pokřtili zápasem reprezentanti České republiky. Foto: JP

Základní škola Jitřní získala během prázdnin nové beachvolejbalové hřiště

Za účasti olympioniků Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera dnes otevřeli nové beachvolejbalové hřiště v Základní škole Jitřní starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a radní Filip Vácha (TOP 09). Nové hřiště vybudovala o prázdninách městská část Praha 4.

„Praha 4 dlouhodobě podporuje sportování dětí a mládeže,“ uvedla starostka Michalcová. „Jeho význam ještě umocnila koronavirová pandemie, kdy školáci trávili většinu času u počítačů a bez tělocviku. I proto zkvalitňujeme vybavení škol a i proto výrazně podporujeme jejich sportovní aktivity a projekty,“ pokračovala. 

Stavba hřiště trvala dva měsíce, celkové náklady byly 594 tisíc korun. V rámci stavby došlo k úpravě plochy, instalaci nového povrchu hřiště včetně oplocení a dalších prací s tím spojených. 

Úvodní zápas na novém hřišti dnes ráno sehráli reprezentanti Ondřej Perušič, David Schweiner, Tomáš Semerád a Jakub Šépka. 

„Toto moderní hřiště na plážový volejbal není zdaleka jediným, které nově máme v naší městské části. Základní škola Jílovská má již v provozu plochy pro plážový volejbal a další budujeme v základní škole Na Chodovci a v ZŠ Ohradní,“ uvedl radní pro investice Filip Vácha (TOP 09). 

V létě pokračovala výstavba multifunkčního hřiště v ZŠ U Krčského lesa. Je na něm běžecký ovál i fotbalové hřiště. 

V létě Praha 4 investovala do oprav v mateřských i základních školách. Například mateřinka Svojšovická má nové podlahy a klimatizaci. Školky Alšovy Sad a Jilská mají nová sociální zařízení.


Autor: red

Po stopách Ludvíka Očenáška se vydají studenti společně se seniory

19. ledna 2022 v 09:29

Ludvík Očenášek, konstruktér, vynálezce a odbojář za první světové války působil nedaleko dnešní litevské ambasády v Praze 5. Očenášek zde instaloval tajnou telefonní stanici, díky které mohl odposlouchávat rozhovory na žhavé lince Vídeň–Berlín. Zprávy pak předával odbojové organizaci Maffie pod...

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Praha 5 vydala speciální číslo radničních novin, chce přiblížit problematiku územního rozvoje

18. ledna 2022 v 19:45

Ukázat komplexní proces od myšlenky k realizaci stavebního projektu včetně pravomocí městské části zasahovat do procesu výstavby na svém území. To je hlavní idea speciálu radničního časopisu Pětka, který se rozhodla vydat Praha 5.

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Ohlédnutí: Komunikace magistrátu se loni soustředila na očkování, podporu bydlení a pomoc lidem v nouzi

18. ledna 2022 v 11:12

Hlavní město se v roce 2021 při své komunikaci soustředilo mimo témata týkající se koronaviru a očkování také na jiné důležité aspekty života v hlavním městě. Kromě pandemie metropole nejvíce akcentovala podporu pro lidi ve finanční nouzi, ale také energetickou krizí. Ke konci roku převládla také...

Soutěž Popiš památku na české Wikipedii

18. ledna 2022 v 07:33

Jubilejní pátý ročník oblíbené editační soutěže byl zahájen 15. ledna. Až do konce února mohou dobrovolní editoři bojovat o hodnotné ceny. Stačí k tomu jediné – obohatit českou Wikipedii novými články o kulturním dědictví. Je určena jak starým harcovníkům, tak i novým editorům Wikipedie bez...

Další články
Nahoru