Dnes Středa - oblacno 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Základní kámen sociálního komplexu v Hudečkově ulici položen
Členové vedení čtvrté městské části. Foto: Praha 4

Základní kámen sociálního komplexu v Hudečkově ulici položen

Zástupci radnice Prahy 4 položili v pátek základní kámen k multifunkčnímu sociálnímu komplexu v Hudečkově ulici. Toto zařízení nabídne seniorům ze čtvrté městské části mimo jiné byty pro rezidenty, odlehčovací a pečovatelskou službu.

Sociální komplex bude poskytovat seniorům řadu služeb, které se budou vzájemně doplňovat.

Odlehčovací služba s 36 lůžky bude uspořádána ve dvou odděleních, umístěných ve dvou poschodích tak, aby klienti měli navozenu domácí atmosféru s možností dalších aktivit. V rámci odlehčovacích služeb bude fungovat rehabilitace, a to jak fyzioterapie, tak potřebná ergoterapie například k nácviku činností v domácnosti.

Rezidentům nabídne 32 bytů, které budou stavebně uzpůsobeny tak, aby bariery nebyly příčinou pro odchod do pobytové služby. Bude se jednat o byty zvláštního určení, ve kterých se dle potřeby bude poskytovat služba podpora samostatného bydlení.

Pečovatelská služba
Zázemí zde bude mít jeden okrsek pečovatelské služby Ústavu sociálních služeb. 

Pracoviště pro sociální poradenství bude přímo v objektu stejně jako pracoviště pro podporu samostatného bydlení a osobní asistence.

„Tímto projektem dlouhodobé péče se snažíme vytvořit podporu úspěšného, zdravého aktivního stárnutí, se zachováním co nejvyšší možné kvality života v souladu s individuálními preferencemi a co nejvyšší míry nezávislosti, autonomie, participace, osobního naplnění a důstojnosti,“ uvedl místostarosta Josef Svoboda, v jehož kompetenci jsou sociální politika, podpora zdravotnictví, spolupráce s neziskovými a náboženskými organizacemi.

zakladni-kamen-hudeckova-2 „Zařízení tohoto typu v Praze 4 potřebujeme, jsem proto ráda, že se nám v tomto volebním období podařilo 

dlouhodobý záměr dotáhnout do fáze hotového projektu,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO). „Vlastní realizace už bude na nové koalici vzešlé podzimních komunálních voleb.“

Ve srovnání s předchozími projekty domova pro seniory splňuje tento projekt požadavky pro dotaci z Evropské unie, podle které se nemají vytvářet monofunkční objekty.

Aktuální projekt multifunkčního sociálního komplexu přináší propojení tří světů – odlehčovací služby, chráněné bydlení s propojením na venkovní svět.

Toto zařízení je projektováno tak, aby mohlo využívat nejmodernější asistenční techniku z oblasti zdravotní a sociální.

Projekt v Hudečkově ulici představuje jediný sociální objekt tohoto typu v hlavním městě spravovaný městskou částí.


Autor: Hla

Dyzajn market Máj

Dnes v 15:48

Dyzajn market Máj se koná 18. a 19. května na Výstavišti v Holešovicích, oba dny od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Seafood & Prosecco opět na Grébovce

Dnes ve 13:44

Nejlepší kalamáry, krevety, chobotnice, tuňáka, pražmu, mořského vlka a další laskominy z grilu na dřevěném uhlí v neděli 28. dubna od 12 hodin. Chybět nebudou ani oblíbené předkrmy v podobě oblíbených tataráků a pomazánek.

Čarodějnický rej u sokolovny v Praze 15

Dnes v 10:36

Před Švehlovou sokolovnou se 30. dubna slétnou čarodějnice. Soutěže, sladké ceny, buřtíky a oheň, začíná se v 17 hodin.

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Dnes v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Včera v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Včera ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Včera v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Včera v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Včera v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peloton

Včera v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Další články
Nahoru