dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Základní jmění Kongresového centra se navýší o 800 milionů korun

Pražští radní rozhodli navýšit základní jmění Kongresového centra o 800 milionů korun, a to formou upsání nových akcií hlavním městem. Peníze budou sloužit na rekonstrukci budovy, hotelu Holiday Inn a business centra. Úpis akcií musí ještě schválit na svém jednání 27. února zastupitelé hlavního města.

Požadavek na tento krok vzešel od ministerstva financí, jehož prostřednictvím se stal stát v závěru loňského roku majoritním vlastníkem KCP, když upsal akcie za dvě miliardy korun.

Podle ČTK z peněz centrum zaplatí v dubnu svůj dluh. V říjnu loňského roku Praha snížila základní kapitál KCP o 526,3 milionu korun na 880 milionů Kč.

Vnitřní dluh KCP dosahuje podle odhadu vedení centra až půl miliardy. Vedení KCP začne s prvními opravami letos. Jako první přijdou na řadu nákupy chybějícího vybavení, úpravy podhledů nebo oprava zastaralé kotelny, jejíž účinnost je špatná. Další peníze půjdou na opravu technologického zázemí včetně audiovizuální techniky, do obnovy elektrických rozvodů nebo do úpravy interiérů, centru totiž chybí výstavní prostory. Investice půjdou také do energetického fungování budovy.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru