dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Zakažte Segway na chodnících, apelují Pražské matky, vozíčkáři i nevidomí na poslance
Chodče, uhni, tady jedu já. Foto: archiv

Zakažte Segway na chodnících, apelují Pražské matky, vozíčkáři i nevidomí na poslance

Boj za zákaz provozu vozítek Seway na pražských chodnících sílí. Občanské sdružení Pražské matky vystoupilo společně s  Viktorem Dudrem ze Sjednocené asociace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS) v Hospodářském výboru Poslanecké sněmovny, kde požádalo poslance, aby vypustili z připravované  novely zákona o provozu na pozemních komunikacích povolení pro provoz vozítek na chodníku.

Proč sdružení vadí Segway na chodnících? „Vozítko je schopné pohybovat se rychlostí vyšší než 20 kilometrů v hodině, má hmotnost několik desítek kilogramů, někdy je ovládán neobratnými i opilými lidmi. A na chodníku se pohybuje neslyšně,“ vyjmenovává předsedkyně sdružení Pražské matky Jarmila Johnová.

Do aktuální výzvy poslancům se kromě Pražských matek a SONS zapojila také Pražská organizace vozíčkářů a Klub přátel červenobílé hole. O zákaz provozu Segway na chodnících se dlouhodobě snaží i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Absurditu současného stavu uvidí každý, kdo se půjde projít do centra Prahy. Na úzkých chodnících a zalidněných náměstích se mezi chodci proplétají vozítka a lidé před těmito těžkými prostředky musí uhýbat či uskakovat,“ sdělil Lomecký.


Další články
Nahoru