Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
ByznysZpravodajství

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance (DPI). Na ně zároveň také nejčastěji cílí „energošmejdi“ s pochybnými nabídkami nových smluv.

Praha proto spouští webové stránky energie.praha.eu s informacemi a radami, které směřuje v právní řadě na seniory a další zranitelné skupiny obyvatel.

Odběratelé sice bez plynu ani elektřiny nezůstali a podle zákona jim jsou v rámci režimu DPI energie dodávány po dobu celkem po 6 měsíců. Avšak bylo by pro ně nejvýhodnější, kdyby si co nejdříve našli stálého dodavatele energií, aby nepřepláceli zbytečně. Lidé by navíc obzvlášť v této době také neměli podléhat tlaku neprověřených prodejců, kteří se snaží současné situace zneužít.

Právě kvůli větší informovanosti obyvatel nyní spouští Praha web enerie.praha.eu, a to ve spolupráci se společnostmi Pražská energetika, a.s., (PRE) a Pražská plynárenská, a.s. (PPas), ve kterých má hlavní město majetkový podíl. Jsou zde k dispozici i materiály od Energetického regulačního úřadu (ERÚ) s informačním letákem pro seniory a odkazem na nejčastější otázky a odpovědi k tématu. Navíc je na stránkách také odkaz na informační linky obou pražských dodavatelů energií PRE a PPas.

„Uvědomujeme si, že se někteří odběratelé zemního plynu aktuálně setrvávající v režimu dodavatele poslední instance mohou dostat v rámci souvisejících plateb do finančních problémů a jsme připraveni být jim v této věci nápomocni a řešit jejich situaci individuálně na základě jednotlivých žádostí.  V této souvislosti je třeba dále říct, že režim DPI je pouze dočasný a není určen k tomu, aby v jeho rámci odběratelé setrvávali delší dobu. Rozhodně na ně tedy apelujeme, aby si co nejrychleji našli svého stálého dodavatele, kde získají oproti režimu DPI výrazně lepší a výhodnější podmínky. V případě, že zvolí Pražskou plynárenskou jako stabilního a silného dodavatele, mohou přechod stejně jako aktuálně již několik tisíc dalších, kteří tak učinili, snadno uskutečnit online prostřednictvím moje.ppas.cz,“ uvádí předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

„Chci ujistit všechny bývalé zákazníky alternativních dodavatelů energií, kteří ukončili svoji činnost, že v Pražské energetice velmi intenzívně pracujeme na převodu všech odběratelů v režimu dodavatele poslední instance na standardní obchodní smlouvy a tarify. Posílili jsme zpracovatelské kapacity, prodloužili práci i přes víkendy, abychom mimořádně velké množství těchto zákazníků – a je jich přes 65 tisíc – dokázali obsloužit. Větší polovině z nich právě začínají běžné dodávky energií, tedy těm zákazníkům, kteří nás již kontaktovali. Tu druhou část postupně oslovujeme a kontaktujeme sami, protože své dodávky energií zatím neřeší a zůstávají v režimu DPI. Doufám, že i u nich bude situace brzy vyřešena,“ dodává předseda představenstva a generální ředitel Pražské energetiky Pavel Elis.

Hlavní město se kromě toho zavázalo pomoci s distribucí informačních letáků ERÚ v papírové podobě Pražanům, kteří nemají přístup k internetu a informace by se k nim jinak nedostaly.Autor: TZ, red

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Včera v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

16. srpna 2022 ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru