Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 11°C
Pátek 7. 5. 2021
Svátek má Stanislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zákazník chtěl dát pěstí obsluze fasfoodu, nakonec udeřil strážníka hlavou
Agresivní muž skončil v poutech. Foto: MP Praha

Zákazník chtěl dát pěstí obsluze fasfoodu, nakonec udeřil strážníka hlavou

„Veselou“ cestu do zaměstnání zažil v sobotu strážník v Praze 2. Po ukončení denní směny se po devatenácté hodině rozhodl doplnit energii v provozovně rychlého občerstvení v Jugoslávské ulici.

Před jeho očima jiný návštěvník napadl obsluhu prodejny. Jednoho z pracovníků srazil na zem, druhého se pokusil udeřit pěstí do hlavy.

Strážník začal jednat, ale průkaz městské policie zapůsobil na 34letého agresora jako pověstný červený hadr na býka, počastoval strážníka několika vulgaritami a udeřil jej čelem do obličeje.

„Reakce zautomatizovaná výcvikem v podobě hmatů a chvatů na sebe nenechala dlouho čekat. Přivolaní kolegové ze státní policie si pak o několik minut později převzali učebnicově znehybněného agresora,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Nepřístojné chování v metru

V sobotu ráno si vestibul stanice metra Dejvická vybral pro svoje opilecké řádění čtyřiatřicetiletý muž. Pokřikoval vulgární výrazy na ostatní cestující, neměl zakryté dýchací cesty a vše podtrhl močením na podlahu nástupiště.

K jeho smůle byl jedním z cestujících také strážník, kterému do začátku denní směny zbývalo ještě několik desítek minut. I přesto se rozhodl situaci řešit a prokázal svojí příslušnost k městské policii.

„Opilec zareagoval výhružkami a agresivními gesty, které neváhal stupňovat až do bodu, kdy byl strážník donucen použít hmatů a chvatů,“ sdělila mluvčí Seifertová. Znehybněného 34letého agresora si následně převzala uniformovaná hlídka.


Autor: Karel Netolický

Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Na strážníky šel s nožem

21. dubna 2021 v 10:08

Na náměstí Míru v Praze 2 seděli v sobotu večer dva muži na lavičce a znečišťovali veřejné prostranství odpadky, které odhazovali kolem sebe. Navíc neměli zakryté dýchací cesty. Jeden z dvojice s hlídkou spolupracoval, druhý ji začal verbálně urážet.

Alkohol, agrese a vykopnutý foťák

21. dubna 2021 v 08:48

Dvou podnapilých mužů bez zakrytých dýchacích cest si hlídka strážníků z Prahy 3 v neděli nejprve všimla v parku Parukářka, kdy tento přestupek řešila domluvou. O půl hodiny později se strážníci se stejnou dvojicí potkali, když procházeli vnitroblokem...

Popíjel na zakázaném místě a bez respirátoru obtěžoval kolemjdoucí

20. dubna 2021 ve 20:57

V blízkosti zastávky MHD Anděl se v pondělí pohyboval muž, který pil alkohol a obtěžoval kolemjdoucí, navíc bez ochrany dýchacích cest. Když ho hlídka strážníků upozornila na jeho přestupkové chování, reagoval agresivně, odmítal spolupracovat a vydal se přes kolejiště k ulici...

Další články
Nahoru