Dnes Čtvrtek - jasno 11°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zákazník chtěl dát pěstí obsluze fasfoodu, nakonec udeřil strážníka hlavou
Agresivní muž skončil v poutech. Foto: MP Praha

Zákazník chtěl dát pěstí obsluze fasfoodu, nakonec udeřil strážníka hlavou

„Veselou“ cestu do zaměstnání zažil v sobotu strážník v Praze 2. Po ukončení denní směny se po devatenácté hodině rozhodl doplnit energii v provozovně rychlého občerstvení v Jugoslávské ulici.

Před jeho očima jiný návštěvník napadl obsluhu prodejny. Jednoho z pracovníků srazil na zem, druhého se pokusil udeřit pěstí do hlavy.

Strážník začal jednat, ale průkaz městské policie zapůsobil na 34letého agresora jako pověstný červený hadr na býka, počastoval strážníka několika vulgaritami a udeřil jej čelem do obličeje.

„Reakce zautomatizovaná výcvikem v podobě hmatů a chvatů na sebe nenechala dlouho čekat. Přivolaní kolegové ze státní policie si pak o několik minut později převzali učebnicově znehybněného agresora,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Nepřístojné chování v metru

V sobotu ráno si vestibul stanice metra Dejvická vybral pro svoje opilecké řádění čtyřiatřicetiletý muž. Pokřikoval vulgární výrazy na ostatní cestující, neměl zakryté dýchací cesty a vše podtrhl močením na podlahu nástupiště.

K jeho smůle byl jedním z cestujících také strážník, kterému do začátku denní směny zbývalo ještě několik desítek minut. I přesto se rozhodl situaci řešit a prokázal svojí příslušnost k městské policii.

„Opilec zareagoval výhružkami a agresivními gesty, které neváhal stupňovat až do bodu, kdy byl strážník donucen použít hmatů a chvatů,“ sdělila mluvčí Seifertová. Znehybněného 34letého agresora si následně převzala uniformovaná hlídka.


Autor: Karel Netolický

Auto na heveru a chybějící kola

Včera v 18:57

Strážnice z jedenáctého obvodu procházela včera kolem poledne Výstavní ulicí poblíž čerpací stanice a našla auto na heveru, kterému chyběla kompletní tři kola. Nedaleko stála dodávka s pootevřenými dveřmi, ve které bylo několik kol. U dodávky se pohybovali tři muži.

Rozbitá hlava i skříň. Strážníci řešili napadení cizinci na ubytovně

Včera v 18:52

V úterý jedenácté hodiny večer byla vyslána hlídka strážníků do ubytovny v Holešovicích, kde mělo dojít k napadení jednoho muže dvěma dalšími. V jednom z pokojů strážníci našli jak napadeného, tak rozbitou skříň. Útočníky jim vzápětí 51letý muž ukázal.

Dvacetiletý rozkopal vchodové dveře

22. února 2021 ve 12:24

Proč 20letý mladík poničil vstupní dveře od domu, se strážníkům zjistit nepodařilo. S ohledem na vyčíslenou škodu se případem nyní zabývají policisté.

Jen jedno pivo a s autem skončil zaklíněný v kolejišti

22. února 2021 ve 12:21

Jak se dostal s autem do kolejiště, nedokázal 44letý řidič strážníkům vysvětlit. Před jízdou přiznal jedno pivo, test na alkohol ukázal téměř 2 promile.

Malý cyklista se ztratil, pomohli strážníci

22. února 2021 ve 12:17

Osmiletý chlapec nasměroval svou vyjížďku až do míst, odkud se nedokázal vrátit k rodičům. Obrátil se proto na kolemjdoucího muže, který jeho situaci přetlumočil strážníkům na lince 156. Hlídka vyslaná na místo zajistila předání dítěte do rukou zákonného zástupce.

S černým fixem na mramorové obložení

18. února 2021 ve 13:22

Informaci o muži sprejujícím na zeď vyjížděla prověřit autohlídka městské policie do ulice Milady Horákové v Praze 6 v pondělí po 23. hodině.

Agresivní žena tvrdila, že má bolavé srdce a je těhotná. Lékaři se ale při vyšetření nestačili divit

18. února 2021 ve 12:59

Žena s téměř čtyřmi promile ležela ve středu odpoledne na tramvajové zastávce v Praze 6. Pak se pokusila napadnout záchranáře a strážníci ji museli nasadit pouta. Lékařské vyšetření graviditu nepotvrdilo. Přestupkem se bude zabývat správní orgán.

Žebral v metru s 1,27 promile

15. února 2021 v 17:07

Ve stanici metra Můstek, v přestupním tunelu mezi linkami, strážníci objevili v sobotu odpoledne žebrajícího muže. Upozornili ho na obecně závaznou vyhlášku, která žebrání v těchto místech zakazuje, a vyzvali ho k opuštění prostoru. Muž začal být vulgární, vyhrožoval hlídce fyzickou...

Žena se nemohla spojit se svou nemocnou matkou, přivolala strážníky

15. února 2021 v 16:56

Na strážníky z Prahy 11 se obrátila s prosbou o pomoc žena, která se nemohla spojit se svou nemocnou matkou. Telefon jí nezvedala, na bouchání a zvonění u bytových dveří se ozývaly jen nesrozumitelné zvuky.

Opět alkohol za volantem

11. února 2021 v 18:44

Mrazivá noc ze 7. na 8. února svedla dva řidiče k jízdě pod vlivem alkoholu. Oba odhalili strážníci a předali je státní policii.

Další články
Nahoru