Dnes Čtvrtek - skorojasno 3°C
Zítra Pátek - prehanky-snih 7°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Zakázka na zateplení bytového domu je schválena

Pražští radní rozhodli o výběru dodavatele pro rekonstrukci bytového domu na území městské části Praha 10. Do veřejné zakázky se přihlásilo 12 stavebních firem, díky tomu se výsledná cena oproti ceně předpokládané výrazně snížila.

Bytový dům Rektorská projde rekonstrukcí, která spočívá v zateplení střešního a obvodového pláště a výměně hromosvodu. O zakázku byl ze strany firem velký zájem, komise hodnotila nabídky od 12 dodavatelů. Prostředky na stavební úpravy budou uvolněny z Fondu rozvoje dostupného bydlení.

„Předpokládali jsme, že cena zakázky bude dosahovat částky 7,7 milionu korun, ale díky tomu, že soutěžilo 12 společností, se podařilo dosáhnout ceny 5,5 milionu korun. Obyvatelé bytového domu Rektorská se tak za několik měsíců budou moci těšit z nového zateplení budovy. Jsem rád, že postupně zlepšujeme stav magistrátního bytového fondu,“ uvedl pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

Během tohoto volebního období došlo k výraznému zrychlení oprav magistrátních bytů. Za období leden až listopad 2020 bylo rekonstruováno 385 bytů, což je 2,5násobek počtu za stejné období v loňském roce.
Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru