Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zákaz tranzitní nákladní dopravy by mohl začít příští rok platit v částech Prahy 5 a 6
Ilustrační foto: Pixabay

Zákaz tranzitní nákladní dopravy by mohl začít příští rok platit v částech Prahy 5 a 6

Od příštího roku by mohl v rezidenčních oblastech městských částí Praha 5 a 6 platit zákaz tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun. Žádost o dopravní omezení nyní Technická správa komunikací (TSK) podala k projednání silničnímu správnímu úřadu.

Na přípravě této žádosti pracovala několik měsíců pracovní skupina složená ze zástupců hlavního města a městské části Praha 6, dopravních inženýrů z TSK, či Policie ČR.

Nyní se čeká na vydání opatření obecné povahy a finální stanovení silničním správním úřadem. Pokud v rámci projednání proběhne vše bez komplikací, mohlo by k vyznačení dojít v první polovině roku 2022.

Vzhledem k již existujícím objízdným trasám, dobudovaným částem D0 – Pražského okruhu, je možné zákaz pro nákladní tranzitní dopravu zavést a rozšířit v jihozápadní a západní části Prahy.

Jedná se zejména o komunikace na území Prahy 6 – například Evropská třída, Karlovarská a Strahovský tunel, části Prahy 5 – například Plzeňská a Rozvadovská spojka a příjezd ze severu Prahy přes Cínoveckou do Liberecké ulice a dále do tunelů na Městském okruhu.

„Aktualizuje se zákaz vjezdu tranzitních vozidel nad 12 tun do rezidenčních čtvrtí, které může těžká doprava bez problémů objet už díky dokončeným částem Pražského okruhu,“ sdělil náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Úplný zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun už platí nebo je navržený pro části Městského okruhu a v oblastech Prahy 1, 2 a 5.

Na dopravní situaci v Praze 6, kdy hustě obytnými částmi městské části projíždějí denně vysoké počty kamionů, upozorňovalo vedení radnice opakovaně. Místostarosta Prahy 6 Jiří Lála (ODS) ČTK už dříve sdělil, že cílem šesté městské části je příprava komplexního řešení, které odkloní nákladní dopravu mimo Prahu 6 a zároveň bude vymahatelné.


Autor: puc
Další články
Nahoru