Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zákaz tranzitní nákladní dopravy by mohl začít příští rok platit v částech Prahy 5 a 6
Ilustrační foto: Pixabay

Zákaz tranzitní nákladní dopravy by mohl začít příští rok platit v částech Prahy 5 a 6

Od příštího roku by mohl v rezidenčních oblastech městských částí Praha 5 a 6 platit zákaz tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun. Žádost o dopravní omezení nyní Technická správa komunikací (TSK) podala k projednání silničnímu správnímu úřadu.

Na přípravě této žádosti pracovala několik měsíců pracovní skupina složená ze zástupců hlavního města a městské části Praha 6, dopravních inženýrů z TSK, či Policie ČR.

Nyní se čeká na vydání opatření obecné povahy a finální stanovení silničním správním úřadem. Pokud v rámci projednání proběhne vše bez komplikací, mohlo by k vyznačení dojít v první polovině roku 2022.

Vzhledem k již existujícím objízdným trasám, dobudovaným částem D0 – Pražského okruhu, je možné zákaz pro nákladní tranzitní dopravu zavést a rozšířit v jihozápadní a západní části Prahy.

Jedná se zejména o komunikace na území Prahy 6 – například Evropská třída, Karlovarská a Strahovský tunel, části Prahy 5 – například Plzeňská a Rozvadovská spojka a příjezd ze severu Prahy přes Cínoveckou do Liberecké ulice a dále do tunelů na Městském okruhu.

„Aktualizuje se zákaz vjezdu tranzitních vozidel nad 12 tun do rezidenčních čtvrtí, které může těžká doprava bez problémů objet už díky dokončeným částem Pražského okruhu,“ sdělil náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Úplný zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun už platí nebo je navržený pro části Městského okruhu a v oblastech Prahy 1, 2 a 5.

Na dopravní situaci v Praze 6, kdy hustě obytnými částmi městské části projíždějí denně vysoké počty kamionů, upozorňovalo vedení radnice opakovaně. Místostarosta Prahy 6 Jiří Lála (ODS) ČTK už dříve sdělil, že cílem šesté městské části je příprava komplexního řešení, které odkloní nákladní dopravu mimo Prahu 6 a zároveň bude vymahatelné.


Autor: puc

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Další články
Nahoru